Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

valdi

Users
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About valdi

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Gdy Wikingowie odkryli i osiedlili się na Grenlandii było tzw. optimum klimatyczne. Lodu w okolicach G. prawie nie było a klimat sprzyjał osiedlaniu się i hodowli bydła. Tak więc już kiedyś było cieplej i nic wielkiego się przez to nie stało.
 2. Jestem ciekawy stażu treningowego "królików doświadczalnych"? Przecież organizm przyzwyczaja się do ciężaru a nawet sposobu trenowania, po 1-2 latach systematycznego trenowania nabiera to znaczenia. Wtedy zaleca się co jakiś czas (3-4 miesiące) zmieniać przyzwyczajenia treningowe. Na początku efekty są bardzo duże, potem wykres schodzi coraz bardziej do poziomu .
 3. Jestem na diecie nisko węglowodanowej od 4 lat. Schudłem parę kilo, utrzymuję wagę bez problemów w okresach, gdy nie ćwiczę. Jem same warzywa z mięsem. Nie głodzę się i wytrzymuję bez problemów, nie odbieram tego jako wyrzeczenie i smakuje mi wszystko co robię. Zgodzę się co do przetworzonych produktów. Każde mięso które jem przygotowuje sam, w większości bez tłuszczu. Cenowo wychodzi porównywalnie, jakości nie ma co porównywać.
 4. Najbardziej niebezpieczne, jeżeli chodzi o długofalowe skutki, może się okazać utrata danych. Poleci wtedy cały system bankowy, własnościowy itd... Z drugiej strony słyszałem o planach wyzerowania wszystkich długów świata, bo się okazuje, że pieniądze nie mają już pokrycia w złocie przez co mogą szybko stać się bezwartościowym papierkiem. Oczywiście wyładowania nie będą ściemą, ale utrata danych może okazać się manipulacją. (taka wolna teza, nic konkretnego)
 5. Jest maj, były trzy ciepłe dni w tym roku i bardzo zimna zima. Gdzie tu globalne ocieplenie? Należy zamienić globalne ocieplenie na g. oci...nie. Sorry, ale zanieczyszczenie środowiska a globalne ocieplenie to dwie różne sprawy. Oczywiście już rozmyśla się nad wprowadzeniem w PL podatku CO2 na samochody.
 6. Podobnie w USA można sprzedawać nadwyżki. Jest po prostu licznik, który możesz cofać. I tak nie wyprodukujesz wystarczającej ilości energii, ale nie musisz kupować baterii do przechowywania energii, przez co cała instalacja się opłaca. Chciałbym dodać, że mowa o przepięciach to bajka. Przez cały czas są losowo włączane/wyłączane urządzenia elektryczne, które często mają znaczną moc (piekarnik) i nic się nie dzieje. Tak samo nic się nie stanie, jak nagle ktoś wepnie 200W do instalacji i będzie ją sprzedawał.
 7. Wie ktoś jak może wyglądać sprawa grzania się takich procesorów? Jest to coraz bardziej istotne, szczególnie w laptopach.
 8. Przechodzicie w skrajności. Oczywiście, że na odżywkach się diety nie zbuduje, ale efekty ich stosowania są widoczne (sprawdziłem na sobie). Amator nie znajdzie czasu na posiłek co 3h, wtedy idealne są suplementy. Następnie można zmniejszyć kaloryczność posiłków na rzecz warzyw, itd... O tych 30g czystego białka słyszałem już dawno, dziwi mnie więc trochę ten artykuł.
×
×
 • Create New...