Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

DimmuR

Users
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About DimmuR

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Założeniem znaków drogowych było informowanie kierowcy o warunkach na drodze ("zwolnij do max 50km/h bo tu często są wypadki") jednakże u nas znacznie się to przekształciło w rozwiązanie na uszkodzone drogi. Zamiast naprawić - postawimy znak i problem z głowy. Absurdalne są też niektóre zapisy w przepisach ruchu drogowego - po co zwiększać ograniczenie prędkości do 60k/h w nocy skoro i tak na większości dróg widzimy znaki 50km/h (a on obowiązuje całą dobę)? Z drugiej strony zdecydowana większość wypadków powodowana jest przez nieumyślność kierowców - takim nie pomoże nawet najlepsza droga ani inteligentne znaki (pijany kierowca nawet go nie zauważy, dresik go oleje). Wprowadzenie inteligentnych znaków przynajmniej (wg mnie) tylko teorii pomoże w rozwiązaniu problemów - część znaków zostanie zezłomowana przez złodziei, część zostanie skoszona przez "kierowców". I do tego nie ma wcale gwarancji że ludzie będą się do nich stosować. Aby skutecznie walczyć z łamaniem przepisów należy przede wszystkim zmienić sposób karania - nie 500zł tylko 20% pensji, ale nie mniej niż 500zł. W ten sposób ktoś kto zarabia 15000/m-c również odczuje skutki. Gdy autem jedzie syn/córka - karać rodziców bo to oni odpowiadają za wychowanie dziecka. Do tego za 3cie przekroczenie prędkości - zabierać prawo jazdy np. na tydzień (pojeździ środkami komunikacji miejskiej to i państwo zarobi i delikwent(ka) może się opamięta). Ponadto należałoby rzetelnie zweryfikować sensowność znaków na drogach - ograniczenie prędkości do najgorszych możliwych warunków, tam gdzie takie warunki pojawiają się 2x w roku jest bez sensu. Stawianie znaków ograniczenia prędkości do 70km/h a 30m dalej znaku 40km/h również. Pamiętać też należy że przepisy ruchu drogowego narzucają na kierowcę dostosowanie prędkości do warunków na drodze - więc to że jest ograniczenie do 70km/h wcale nie oznacza że "przepisy pozwalają" w zimę przy oblodzonej nawierzchni jechać 70km/h (łatwo to zweryfikować starając się o odszkodowanie u ubezpieczyciela ).
 2. Od siebie dodam tyle że już Verne pisał o podróży na księżyc, zanim to nastąpiło I zarówno jak z tym mechanicznym procesorem jak i wylotem na księżyc przełomowe może być, nie tyle wymyślenie że można, tylko konkretna implementacja (gotowy prototyp procesora, prototyp wahadłowca etc).
 3. Nie bardzo potrafię zrozumieć decyzję sądu, który uznająć że ktoś łamie prawo nie zakazuje wycofania produktu, które to prawo łamie.
 4. To nie jest prawda. Na rynku można dostać bez problemu składaka - np. compal-a. Można też zażyczyć sobie laptopa bez systemu operacyjnego lub można kupić windowsa i go wykasować. Badania o których wyżej mowa nie oceniały liczby sprzedanych systemów tylko liczbę odwiedzin z danych systemów operacyjnych. I do ego właśnie mam zastrzeżenia. Często bowiem użytkownicy chcą oszukać serwer www, tak by im strona działała i zmieniają User-Agent. Ponadto brakuję informacji do jakiej grupy tematycznej testowane strony należały a to może znacząco wpłynąć na wyniki.
×
×
 • Create New...