Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Adams77

Users
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by Adams77

 1. Dlatego powinniśmy bojkotować Apple. Ja od nich nic nie kupię.
 2. Generowanie dźwięków w i tak już głośnych miastach nie ma sensu. Samochody powinny być najcichsze jak się tylko da. To kierowcy i piesi będą się musieli do tego faktu przyzwyczaić. W przyszłości auta będą same sobą kierować, wykrywać automatycznie przeszkody i ich unikać. Możliwość samodzielnego prowadzenia pojazdu będzie dostępna na specjalnych torach i nigdzie więcej. Ryczący silniki jest powiązany z dużym przyspieszeniem i zakompleksieni lubią tym szpanować. W elektrycznych samochodach przyspieszenie może być takie, że ludzie nie będą tego parametru uważać za luksus. Mam teraz długo trwający remont pod blokiem. 10 maszyn robi raz po raz pik, pik pik przy cofaniu. Dźwięki są tak głośne, że czuję się ostrzeżony u siebie w mieszkaniu przy zamkniętych oknach. Totalny bezsens ten dźwięk przy cofaniu. Wystarczył by czujnik odległości, który zatrzymywał by maszynę, bądź włączał sygnał ostrzegawczy gdy wykryje przeszkodę. Temu co to wymyślił należy się solidne skopanie "ogródka".
 3. Utrata słuchu jest spowodowana wszechogarniającym kultem hałasu. W miastach jest przez cały dzień bardzo głośno. Tiry, motory, skutery, autoalarmy...Nawet ptaki w mieści muszą śpiewać znacznie głośniej niż w lesie. W telewizji max głośne reklamy, w sklepach głupia głośna muzyka. Są ludzie, którzy cały dzień muszą czegoś słuchać. Pierwsze co robią to po wstaniu włączają radio - przez cały dzień musi im pitolić pod uchem. Muzyka w radiu jest kompresowana do granic możliwości. Tak jest zresztą nagrywana na płyty. Tam nie ma cichych miejscy, ani pustych częstotliwości! Poza tym tak jak niektórzy muszą się nachlać wódkę inni muszą nawalić się hałasem. Włączają swoje odtwarzacze wciąż głośniej i głośniej. Chcą się otumanić i głuchną od tego. Już nie jest w modzie dobrej jakości dźwięk. Mało kto jest na taki dźwięk wrażliwy i go poszukuje. Wystarczy moc subwoofera. Nie chodzę od kilku lat do kina - dla mnie tam jest duuużo za głośno.
 4. Ludzie którzy bardziej ufają innym opierają to zaufanie na tym, że lepiej znają się na psychologii. Po prostu ufają swoim umiejętnościom rozpoznawania ludzkich intencji. Ufając bardziej innym ludziom, tak naprawdę polegają na swojej inteligencji emocjonalnej. Ci zaś, którzy nie ufają innym wielokrotnie w życiu udowodnili, że nie potrafią prawidłowo odczytywać intencji innych. Z góry więc mniej ufają ludziom, bo po prostu nie potrafią ich zachowań łatwo rozpoznawać.
 5. To tylko pokazuje jak koncerny farmaceutyczne są pazerne na kasę. Wiele urządzeń medycznych sprzedaje się kilkadziesiąt razy drożej niż cena produkcji
 6. Zawsze mnie zastanawia jak to jest, że rośliny wypracowały taki sposób na zapylanie? Jak nie wiedząc i nie czując zapachu owadów mogą je udawać? Jak przebiegała ewolucja zmian, która to umożliwiła?
 7. Tak na pewno spece od marketingu pozwolą na lepsze materiały. Przecież cały czas dbają by produkty psuły się tuż po gwarancji. Wystarczy porównać samochody produkowane 15 lat temu z tymi teraz. Niestety marketing zabija jakość. Może wykorzystają te badania na potrzeby kosmicznych produkcji i wojska. Cywile dostaną jak zwykle buble i śmieci.
 8. Już teraz hałas powodowany przez człowieka poważnie zaburza środowisko wodne. 220db? Wieloryby, delfiny i wiele innych zwierząt, zwariują i zdechną. Niech się ktoś puknie w głowę.
 9. Waga wózka z inwalidą robi się problemem przy wchodzeniu do autobusu (nawet do niskopodłogowego jest ciężko takimi wózkami wjechać). Wiem bo kiedyś pomagałem inwalidzie wsiadać i mi przy okazji przejechał po stopie. Auć...
×
×
 • Create New...