Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Qwax

Users
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Qwax last won the day on August 23 2013

Qwax had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutral

About Qwax

 • Rank
  Górnik

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Też uważam, że do palących trzeba strzelać z broni palnej - po co mają zatruwać otoczenie.
 2. "Gdy pijemy taki napój rozpuszczony w nim dwutlenek węgla zmienia się pod wpływem enzymów w kwas węglowy." Widać, że pisał to niedouczony idiota! Do tworzenia sie kwasu węglowego z rozpuszczonego w wodzie dwutlenku węgla nie są potrzebne żadne enzymy - widac, że 'naukowcy' nie lubili chemii!
 3. Chciałbym, z prostej ciekawości, dowiedzieć się kto zajmuje się tłumaczeniem tekstów źródłowych na język Polski i z uporem prymitywnego maniaka wstawia zwrot "coś nie tak" zamiast poprawnego np."źle" albo "coś poszło nie tak jak się spodziewaliśmy"?
 4. Są tacy, którzy uważają, że wszytkie choroby mają podłoże psychiczne. I w tym przypadku infekcja byłaby lepiej obserwowalnym objawem zaburzenia psychiki, łatwiej obserwowalnym i łatwiej uleczalnym niz praźródło psychiczne. Obecne środki leczące, jako działanie uboczne, wycieńczają organizm przez co łatwiej jest (u słabszych osobników - 32%) obserwować, po wyleczeniu infekcji, praźródło psychiczne c.b.d.u. ;-)
 5. a propos GMO - wartość odżywcza nie ma tu nic do rzeczy. Spróbuj sobie podać dozylnie zamiast glukozy cukier trzcinowy nierektyfikowany to zobaczysz różnicę. a propos "dlaczego[...]" - bo 'prawdopodobnie' - nie wierzyłbym tak bezgranicznie (i bezmyślnie) "amerykańskim uczonym",
 6. w Polsce do dokarmiania pszczół używa się głównie POLSKIEGO cukru buraczanego (w maych pasiekach prawie wyłącznie). Okazuje się, że zachodnie cukry trują pszczoły - nie wiadomo dlaczego, mozliwe, że jest to wynik domieszek soli (pakowanej na tych samych maszynach co cukier) - ludzie nawet nie zauważają, pszczółki i owszem. A co do ginięcia pszczół to jest wiele pomysłów i żadnej pewnej diagnozy. A propos "zabierania pszczołom miodu na zimę" - mozesz zaufać pszczelarzom - wiedzą co i dlaczego robią. Wielu z nich z tego żyje. tak na szybko - pokarm z syropu cyfrowego nie krystalizuje tak szybko jak miód i jest przez to w ełni przysfajalny przez pszczoły przez cały okres zimowania.
 7. Oczywiście, że może - będzie to wyśmienity instruktaż dla tych pedofili którzy nie wchodzili na "Witrynę A". A co do kastracji to weź pod uwagę, że definicja pedofilii jest 'sztuczna'. Ktoś kiedyś wymyślił sobie, że pedofilia jest do 15 roku zycia a potem to już nie. A dlaczego nie od 14, 13, 12, 10... itd. jest to tylko cyferka POWTARZAM "wymyślona". I o ile dla mnie kontakty seksualne z osobą 'przedokresową' wydają się czymś niesmacznym, to dostrzegam 'teoretyczność' przepisów.
 8. Lepszego dowcipu już dawno nie słyszałem: USA nałożą sankcje handlowe na Chiny!!! ;-) ;-) ;-) przecież USA są tak w zadłużone w Chinach, że ... nawet sobie nie jestem w stanie wyobrazić co musieliby oddać by te długi wykupić, o uzależnieniu ekonomicznym już nawet nie wspomnę (np. lantanowce do elektroniki) Śmieszniejszą byłaby tylko informacja, że Chiny wprowadzą sankcje ekonomiczne na USA jeżeli te nie udostępnią im haseł do wszystkich serwerów i komt pywatnych... ale to chyba nie byłoby tak na prawdę śmieszne
 9. Właściwie trudno nie przyznać Ci racji, z drobnym ale... W większości przypadków 'pieski Pawłowa' nie mają świadomości wdrukowywania im uzależnienia, bo czyni im się to od dziecka. A ktoś kto ma mózg wyprany nie ma świadomości prania. I tu powstaje pytanie: czy uwolniony, po praniu mózgu, jeniec wymaga leczenia? Czy jest chory psychicznie? Jak się nazywa ta choroba?
 10. Było o zaburzeniach umysłowych - a to jest najczęstsze, i mam wrażenie, że z powodów pozamedycznych nie rozpatrywane. I nie mówię tu o przypadkach krańcowych zaburzeń "opętaniowych" lecz o typowym efekcie Pawłowa {dzwonią dzwony/muezin śpiewa/rogi wyją-> pieniądze w łapkę i do kościoła/meczetu/...). Czy ktoś potrafi, abstrahując od wiary, rozpatrzyć religię jako efekt psychologiczny działania marketingu firmy zwanej kościołem. Przecież to jest taki sam efekt jak zakupoholizm, palenie papierosów, narkomania, alkoholizm, czy inny kupa innych holizmów (np. uzależnienie od fast foodów ;-) ). Za każdym z nich stoi ktoś kto na tym zarabia. Badania nie są prowadzone jedynie w przypadku religijności - i stąd moje pytanie.
 11. A jest w tym zestawieniu jednostka chorobowa objawiająca się religijnością?
 12. nie do końca... bo w przypadku GMO nie chodzi (tylko) o wpływ na naturę, ale przede wszystkim(!!!) o wpływ na finanse. Znowu ktoś walczy o "waaaadze" jak to mówił kolega Kierownik. Problemy z genetyką będa lub nie ale znacznie wcześniej GMO odda pełnię władzy w ręce jednego koncernu, a jak nie to dostaniecie z prawa (procesy sądowe) albo z lewa (nie będzie JUŻ innych upraw wystarczających do wykarmienia społeczeństwa). Walczyliśmy z faszyzmem, walczyliśmy z komuną a tutaj cichaczem wejść może coś znacznie gorszego. Może ktoś wreszcie powie, jak niebezpieczne są umowy patentowe, które pozwalają ograbić z ziemi kogoś kto, co prawda, nie zasiał GMO ale pyłek przeniesiony z innej uprawy zapylił jego rośliny. Wesołego GMO - niech żyje Monsanto!
 13. [cyt]zlikwidowanie przyczyn globalnego ocieplenia jest chyba nie możliwe[/cyt] Ależ jest możliwe trzeba tylko wytępić ok. 7 000 000 000 ludzi. Jako osobników będących na szczycie piramidy żywienowej powinno być nas najmniej a jest... stanowczo za dużo. AIDS miał być panaceum na tę dolegliwość ale nie działa to najlepiej, obiekty umierają dopiero po okresie rozrodczym a powinny przed. Czekamy na następne osiągnięcia genetyki, może w końcu się uda....
 14. Link w BBC znalazłem, przepraszam (szukałem "city" a było "town") znalazłem również opis bułgarski http://www.provadia.bg/Files/Messages/ov.pdf Nadal szukam lokalizacji ;-)
 15. 1. będę wdzięczny za link do artykułu BBC (źródłowego) - nie mogę go znaleźć. 2. nie mogę również znaleźć na mapach google lokalizacji wykopalisk, można poprosić o współrzędne?
×
×
 • Create New...