Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
este perfil es muy tonto

Używki

Rekomendowane odpowiedzi

obejrzałem sobie dziś Gomorrę,poczytałem nieco o mafii,a stąd krótka droga do używek;natchniony przyswojonymi treściami postanowiłem założyć temat o nich właśnie.ja generalnie lubię używki bo jak ktoś ładnie określił koją Weltschmerz.Rozumiem termin używki bardzo ogólnie,zgodnie z wikipedią http://pl.wikipedia.org/wiki/U%C5%BCywki.Więc zapytuję:

co stosowaliście,co polecacie,co odradzacie,jakie są efekty,skład chemiczny,skutki uboczne itd. itp.

może to zbyt ogólnie postawione pytanie(choć i kwestia drażliwa),ale może jakaś dyskusja się wywiąże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę zaproponować dekstrometorfan. Na prawdę ciekawa substancja, lecz odstrasza sporo osób formą tabletek na kaszel. Jest to pochodna syntetyczna morfiny (ale nie jest opiatem!). Znajdziesz go w aptece pod nazwą Acodin bądź Tussal, ale Acodin jest 3 razy tańszy i różni się jedynie tym, że tabletki są szorstkie (inne substancje wypełniające).

Na początku trzeba zażyć około 5 tabletek i sprawdzić czy aby nie jest się uczulonym. Niektóre osoby reagują na dxm alergicznie, zaczyna ich swędzieć skóra. Efekt zwiększa się wraz z dawką.

Jeżeli po 5 tabletkach jest ok, to można pójść dalej. Teraz napiszę moją opinię co do dawkowania.

Ludzie przyjmują od 5 do nawet 90 tabletek - ale pytanie czy to ma sens. Ja największą dawkę przyjąłem 25, najmniejszą 5 i za każdym razem czułem działanie dekstrometorfanu. Oddziaływuje on na dwa różne receptory, co wiąże się z dwoma kategoriami efektów. Pierwszy, to coś ala alkohol - korba w głowie, powolne poruszanie się, problemy z wysławianiem się na dłuższą metę etc. Drugi to gonitwa myśli, mózg pracuje na najwyższych obrotach, organizm reaguje na otaczające go otoczenie, emocje jakie wiszą w powietrzu udzielają się Tobie (dlatego odradzam np. wsiadanie do autobusu razem z ludźmi wracającymi z pracy). Włącza się empatia, jeżeli masz problem sercowy, to myślisz on nim, ale nie jest on dla Ciebie smutny, w każdym razie ogrom myśli wypycha ten smutek daleko w tył. Czas się cholernie wydłuża. 4 godziny działania DXM wydają się całym dniem. Efekt czasem pozostaje na kolejny dzień, lub 2. Rano budzisz się z super fajnym humorem.

Najlepsza dawką jaką przyjąłem to 15-20 tabletek. Ważę 85 kg, 185 wzrostu. I tu należy włączyć matematykę, ponieważ dawkę przelicza się na kg masy ciała.

Do tripu polecam dobrą muzykę, albo towarzysza, z którym będzie można sobie pobełkotać. Świetnie zwiedza się miasto, parki, centra handlowe, najlepiej w godzinach pracy.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to służę doświadczeniem :)

 

P.S.

Aha, jeżeli chodzi o szkodliwość, to jedynym zagrożeniem jest zatrucie bromem (ponieważ substancja jest w formie bromku). Ale do tego trzeba by było jeść tabletki co najmniej przez miesiąc dzień w dzień. Dochodzi przedawkowanie, ale żeby osiągnąć dawkę toksyczną, to jest to około 120 tabletek średnio o ile pamiętam, więc będzie ciężko. Jeżeli jesteś uczulony - nie eksperymentuj, przy dużych dawkach można nawet przestać oddychać.

 

Przy zejściu Twój mózg po ciężkiej pracy będzie chciał odpocząć, najlepiej rozłożyć się na ławeczce i pozwolić słońcu opalać twarz. Jak zaśniesz, to znowu pomyślisz, że minął cały dzień, a okaże się, że to tylko 5 minut. I wtedy już nie będzie Ci się chciało rozmawiać, więc MP3 może się okazać zbawienne. Ew. milczenie z towarzyszem, wtedy ani nie wydaje się ani trochę dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acodinem wyniszczaja sie dzieci w gimnazjum. i to jest przykre.  zestarzalam sie i mysle kategoriami matki ze uzywki sa zle. Ale bede sledzic watek. Mam nadzieje ze sie rozwinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Aha, jeżeli chodzi o szkodliwość, to jedynym zagrożeniem jest zatrucie bromem (ponieważ substancja jest w formie bromku). Ale do tego trzeba by było jeść tabletki co najmniej przez miesiąc dzień w dzień. Dochodzi przedawkowanie, ale żeby osiągnąć dawkę toksyczną, to jest to około 120 tabletek średnio o ile pamiętam, więc będzie ciężko. Jeżeli jesteś uczulony - nie eksperymentuj, przy dużych dawkach można nawet przestać oddychać

 

Rozumiem że posiadasz wykształcenie medyczne oraz przeprowadziłeś badania na reprezentatywnej grupie osób i znasz wszelkie interakcje z innymi substancjami powszechnie stosowanymi oraz wpływ zażycia nadmiernej dawki leku przez osoby chore na wszelkie znane choroby skoro wypisujesz te informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kojarzy ktoś z was co to jest czym się masowo na polinezji jarają,czego używają bardzo powszechnie(jak picie piwa w pubach) a u nas chyba mało znane?słyszałem o tym jak w trójce jakiś dziennikarz opowiadał.a 30 tabletek to nie psuje wątroby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma w nich psuć wątrobę?

Rozumiem że posiadasz wykształcenie medyczne oraz przeprowadziłeś badania na reprezentatywnej grupie osób i znasz wszelkie interakcje z innymi substancjami powszechnie stosowanymi oraz wpływ zażycia nadmiernej dawki leku przez osoby chore na wszelkie znane choroby skoro wypisujesz te informacje.

Nie. Mówię to, co dotyczy większości populacji. Żadna używka nie jest w pełni bezpieczna, napisałem zagrożenia najbardziej prawdopodobne. Interakcje to już zupełnie inna sprawa, nikt rozsądny nie miesza substancji bez wiedzy na temat toksyczności takich mieszanin - a do takich ludzi kieruję swoją propozycję.

Ale skoro już tak bardzo wymagasz medycznych informacji:

Nie zostało stwierdzone szkodliwe działanie dxm na organy wewnętrzne w podawaniu doustnym. Podawanie dożylne bardzo dużych dawek dxm powodowało u szczurów charakterystyczną dla antagonistów receptora NMDA lizę Olney'a, polegającą na fizycznym uszkodzeniu mózgu. Podanie doustne nie wywoływało tego efektu.

A tutaj cała encyklopedia na ten temat, jeżeli ktoś potrzebuje takiej ilości informacji.

http://www.erowid.org/chemicals/dxm/faq/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

A ja od siebie dodam o dxm.

Jeśli bierze się środki antydepresyjne - efekt jest pomnożony (wiem z autopsji)

(np 3 tabletki zamiast 25)

(czyli jest ryzyko, ale nie wiem jakie)

 

To jest ostrzeżenie.

 

 

eksperymenty --> zgon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore srodki antydepresyjne. niezle z nimi dziala "nasen". eksperymenty z lekami nie prowadza bezposrednio do zgonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Poprawię się:

 

3 tabsy dxm na moim antydeprechu działają jak 25 bez antydeprecha.

Jeśli ktoś bierze to co ja i wrzuci sobie 25 - po nim.

 

O takie eksperymenty mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Być może powodem wzmożenia działania DXM jest Twoja choroba, na którą bierzesz leki. Należy o tym pamiętać, że substancje psychoaktywne oddziałują inaczej na osoby ze schorzeniami psychicznymi.

 

Śmierć po DXM to albo wstrząs anafilaktyczny, zbyt mocne działanie na ośrodkowy układ nerwowy (zaprzestanie oddechu) lub dawka toksyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Kurcze, nie lubię jak się mówi choroba psychiczna o deprechu :)

Czasem nie podaje się takich leków ludziom z deprechem - podaje się je po to, żeby osoba mogła łatwiej wdrażać zmiany w sobie - czyli może służyć do trzech rzeczy:

-leczenie deprecha(deficyt neuroprzekaźnika)

-są stymulantami(pomagają człowiekowi zmienić swój sposób bycia)

-zmiany w sobie jakich chcesz, a są trudne do wdrożenia z dnia na dzień ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację co do pogody - teraz nie ma co. Ja też czekam na pierwsze kwiatki i roztopy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...