Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
k0mandos

Toroid

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Czy ktoś mi podpowie jaką drogę całkowania objąć, aby z prawa Ampera udowodnić, że indukcja magnetyczne na zewnątrz toroidu jest 0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
objąć

 

Czy obrać??

 

Prawo Ampera dotyczy prądów stałych , a transformator tego nie przenosi i w ogóle co to za śmieszny dowód to można zobaczyć na You tube.

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, obrać brzmi znacznie lepiej ;)

A co do reszty Twojej wypowiedzi, można jaśniej? Oczywiście, że rozmawiamy o prądach stałych, taki w tej cewce ma płynąć. Jaki ma to związek z transformatorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz toroidu wydaje mi się że indukcja nie będzie zero bo materiał toroidu nie jest doskonały, ale będzie bardzo małe w proporcji przenikalności materiału toroidu i powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiał toroidu? Hmm, może się nie rozumiemy. Chodzi mi o cewkę, której zwoje nawinięte są na toroid (w książce, z której zaczerpnąłem przykład nazywa się to po prostu toroid). Zakładamy, że jest to toroid idealny, więc obierając drogę całkowania jako okrąg zawierający się w toroidzie, ze środkiem w centrum układu, można obliczyć indukcję. Ale nie wiem jaką drogę obrać, by np. policzyć indukcję "wewnątrz obwarzanka" - gdzie, jak sugeruje książka, jest 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...