Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Gość macintosh

Kopalniany interfejs użytkownika.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość macintosh

Czasem jakiś topic jest czytany 125 razy, np. Komputer bogotański.

Ja po prostu w to nie wierzę. Al_e tylko dlatego, że uważam, że każdy ma jakąś opinię. Moja pani z matematyki w liceum mówiła, że powinno być tyle możliwych dróg rozwiązania ile jest nas. Rozmawiam ja i Guardian - a mimo to: jest 125 hits'ów.

 

Chciałbym, żeby KW dostarczyła możliwości szybkiej odpowiedzi. Żeby ktoś kto odwiedza witrynę mógł małym_wysiłkiem, prawie nieświadomie kliknąć:

[Rzeczowy][Nierzeczowy][Prowokacja][Tania prowokacja]- tak zebrana statystyka opinii byłaby widoczna tylko dla usera ocenianego - żeby wiedział sam dla siebie: czy post był komuś użyteczny. Gdyby taki zbiór informacji powstawał: zerowym wysiłkiem Gościa - User stawałby się lepszym dyskutantem gdyby mógł spojrzeć z zewnątrz na sens swojej wypowiedzi. i BASTA(!!)

Im łatwiej i szybciej można udzielić opinii-> tym większa szansa, że opinia zostanie udzielona i to w konkretnym, utylitarnym celu.

 

Chce dyskusji w tym wątku. Bo nie jest on wybrykiem mojej nudy - chce, żeby Kopalnia była ciągle lepsza.

 

Proszę, wrzucajcie tu swoje pomysły

- co do interfejsu.

is that clear?

                                        :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Znowu mi "Ocena forumowicza" spadła - nie wiem za co.

Więc nie mam możliwości się ustosunkować. Oto powód dla którego pytam, o to, co powyżej.

 

Nie uczyni mnie, takie zaniżanie Oceny, lepszym. Jeśli poczytałby ktoś z Was "Koncepcje psychologiczne człowieka" Józefa Kozieleckiego - zrozumielibyście dlaczego taka ocena nie ma sensu - bo to jest dokładnie jak klaps w tyłek dla 4o latka. Nie rozumie za co i powstaje w nim poczucie niesprawiedliwości otaczającego go świata.

To nie jest budujące. To jest jałowe, niepotrzebne - bo nie daje precyzyjnej informacji - czyli nie spełnia pierwotnie określonego założenia. Błąd.

To jest głupie.. głupie.

 

//mam w sobie teraz niepotrzebną emocję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli coś takiego: http://www.topix.com/forum/science/biology/TCTDUMIJ55H2B2JHI ?

 

Sam nie wiem. Z jednej strony ciekawe, a z drugiej - sprawiałoby, że połowę czasu spędzonego na forum spędzalibyśmy na ocenianiu innych. Osobiście uważam, że wprowadzenie punktacji przy każdym kolejnym poście mogłoby sprawić, że bardzo szybko można by było nabić użytkownikowi bardzo złą/bardzo dobrą opinię. Moim zdaniem (choć nie jestem do tej opinii przekonany w 100%) lepiej byłoby zostać przy karmie, ale przyznawanej raz na 12 lub 24 h. A jeszcze lepiej by było, gdyby użytkownicy nie przejmowali się każdym kolejnym przyznanym lub odebranym punktem ;) (żeby było jasne: nie ja obniżyłem teraz Twoją karmę :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Nie jestem zwolennikiem przerostu formy nad treścią, ale zwolennikiem krótkiej opinii: co do wartości posta. Gdybym dostawał ocenę przy konkretnym poście - mógłbym zastanowić się nad tym gdzie popełniłem błąd. Dlatego nie "Ocena forumowicza" a "Ocena posta"(+opcjonalnie dlaczego <+/-> ) . Taka ocena ma większy sens(dlatego jeśli ktoś chce skomentować czyjś post a nie tego kogoś kto post napisał, ale nie chce wdawać się w dyskusję - fajna byłaby opcja: anonimowej prywatnej wiadomości<z {+/-} lub bez - wedle uznania>).

 

Prawo "ząb za ząb" jest przestarzałe(już nie jest tak potrzebne jak w czsch bez możliwości efektywnej dyskusji popartej argumentami i z dala od emocji, które zniekształcałyby efektywny przekaz) i wszyscy wiemy, że dialogiem wycisnąć można więcej !

 

          ... proste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste, ale wyłącznie w teorii. Praktyka pokazuje, że chęć odegrania się na drugim człowieku jest naturalna i u każdego czasem wygrywa. Możesz się tego wyprzeć, a ja i tak Tobie nie uwierzę, że czasem nutka zawiści w Tobie nie gra :) Jesteśmy tylko ludźmi.

 

I jeszzce jedno. Nie sądzę, żeby użytkownikom chciało się wracać do każdego napisanego przez siebie posta i sprawdzać, co inni o nim sądzą. Ale co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić, żebyś przestał pisać znowu po trzy posty pod rząd?

 

Nie podoba mi się ten pomysł, a Twoje argumenty mnie nie przekonują. EOT dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh
Posty razem:

Proste, ale wyłącznie w teorii. Praktyka pokazuje, że chęć odegrania się na drugim człowieku jest naturalna i u każdego czasem wygrywa. Możesz się tego wyprzeć, a ja i tak Tobie nie uwierzę, że czasem nutka zawiści w Tobie nie gra :) Jesteśmy tylko ludźmi.

Jeśli adwersarz przyargumentuje, czyli nie wyżyje się psychicznie nieukierunkowaną złością.

To mniej zaboli i jeszcze da mi do myślenia nad sensem mojej wypowiedzi. Gdy ktoś w opcjach: [Dobrze mówi][bzdury] wybierze [bzdury] to wykorzystał, ten ktoś, aparat do pozbycia się swojej nieukierunkowanej agresji. Bezmyślnie, bez świadomości o "stratach w ludziach".

Mam czasem w sobie trochę zawiści, ale gdy przywołam myśl o nonsensie agresji - moja świadomość wraca na ścieżkę argumentów - i to jest dobre.

 

I jeszczce jedno. Nie sądzę, żeby użytkownikom chciało się wracać do każdego napisanego przez siebie posta i sprawdzać, co inni o nim sądzą. Ale co kto lubi.

Nie musiałby gdyby przypomniał sobie, że może skorzystać z:

"listy ocenionych postów" pod jego profilem.

 

bo to jest dokładnie jak klaps w tyłek dla 4o latka. Nie rozumie za co i powstaje w nim poczucie niesprawiedliwości otaczającego go świata.

To nie jest budujące.

I wtedy osoba o "wyższej kulturze" skrzywdziła kogoś.

Paranoja zawarta jest w "kulturze wysokiej". Ta osoba nie pokazała kultury, z którą się utożsamia. Nie zrobiła czegoś dobrego. Nie ma pojęcia o pedagogice.

Oto mój wniosek: Jest ignorantem. Podczepia się o kulturę i korzysta z walorów "statusu społecznego" - kultura jest fasadą, nie określa cżłowieka.

 

SPRZECZNOŚĆ

 

Co jest nieprawdziwe wewnątrz tego posta(??)

============================================================

O czymś innym: po usuniętym poście mógłby zostawać ślad w postaci cienkiego na 10 pixeli paska na którym(na całej długości) pisałoby: "Post usunięty przez użytkownika". Bez danych identyfikacyjnych.

 

- Żeby ktoś kto pierwszy raz wątek widzi: od razu wiedział dlaczego widzi 3 posty jakby user rozmawiał z wirtualnym przeciwnikiem, a nie ...

Dzięki temu wątek będzie bardziej przejrzysty, a Gość nie ucieknie jak zobaczy świeży ślad krwawej jatki tytanów.. bitwy na słowa.

 

// tu nie było takiej bitwy

=>

Kopalnia potrzebuje pomysłu na interfejs(IMO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Guardian

Zdajesz sobie sprawę z tego, że w takie opcje standardowe skrypty forum nie są wyposażone? Więc aby dokonać takich zmian potrzeba programisty, który zna się na rzeczy, zrozumie skrypt i poświęci swój czas na dopisanie takich opcji. Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Zdajesz sobie sprawę z tego, że w takie opcje standardowe skrypty forum nie są wyposażone? Więc aby dokonać takich zmian potrzeba programisty, który zna się na rzeczy, zrozumie skrypt i poświęci swój czas na dopisanie takich opcji. Warto?

Czekam na skrypt.

NIE mam o tym pojęcia, ale chętnie pozgłębiam.

Zdaje sobie sprawę, że trzeba przekopiować podobny kawałek kodu z tąd:

"Wyślij temu użytkownikowi prywatną wiadomość."

 

I tak będę studiował Informatykę. Więc wolałbym popracować zadaniowo - jak studenci na zachód od Odry.

Więcej zapamiętam i w dodatku się nauczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Guardian

Najpierw dowiedz się czy autor skryptu zezwala na modyfikacje, a potem uzgodnij to z administratorem, hm? Ja nie mam nic przeciwko, moim zdaniem jest to niepotrzebne i szkoda marnować na to czasu - bo i tak ileś go będzie musiał poświęcić Mariusz na dodanie takiego skryptu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Gotowy kawałek wystarczy:

kopiuj i wklej

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Guardian

Nie rozumiem Twojego uporu. Jeżeli ktoś ma Ci coś do powiedzenia to Ci to napisze wprost, na forum czy w wiadomości. Jeżeli nie, to po co się tym przejmować? Karma jest dla Ciebie wyznacznikiem poziomu dyskutanta? Dla mnie nic nie znaczy, i jeżeli ktoś mi ją zaniża/obniża to mówiąc kolokwialnie wisi mi to i dynda. Jeżeli mam do czynienia z poważnym rozmówcą, to wystarczą mi jego słowa w odpowiedzi, w polemice. Z nich wnioskuję jak mnie ocenia. A jeżeli ktoś zaniża karmę nic nie pisząc to jest dla mnie zwykłym mięczakiem, którego zdanie na mój temat jest mi obojętne.

Przemyśl, łatwiej napisać skrypt, czy przyjąć odpowiednią postawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Chodziło mi o coś więcej: żeby Gość przyjmował odpowiednią postawę wiedząc, że ma wpływ na User'a.

Poprzez widoczną opcję "klik" i wiadomość do User'a wysłana.

 

Oczywiście poddam się, nie mając nic do zrobienia/przeforsowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Guardian

Więcej gości czyta nasze wypowiedzi w komentarzach na stronie głównej, nie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Wyszukane posty sortowane wg daty!

 

ale się miło zdziwiłem jak zobaczyłem, że zasób Wikipedii odesłał mnie do Kopalni

(o McKinnon'ie) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja nie wiem czy ktoś tu o tym pisał,i czytać mi się nie chce,za co przepraszam,ale warto by wg mnie dodać prócz "pokaż wiadomości od ostatniej wizyty" i "pokaż nowe odpowiedzi na twoje wątki" coś w stylu "pokaż moje ostatnie posty" bo jak na coś odpowiem i chcę potem do tego wrócić a nikt mi nie odpowiedział to potem męczące jest wyszukiwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cogito

na swoim profilu masz opcje pokaz ostanie wiadomosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakaś możliwość blokowania użytkowników/blokowania ich postów. Klikam przy użytkowniku i już nie muszę widzieć jego postów. Proszę, błagam - już nie wytrzymuję psychicznie !! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, dziękuję, dziękuję za upragnioną opcję ignorowania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję ograniczyć możliwość edytowania własnych wypowiedzi. Czy da się tak zrobić, aby użytkownik mógł zrobić ze swoją wypowiedzią co chce (edycja/usunięcie) tylko gdy nikt jeszcze po nim się w tym wątku nie wypowiedział ? Ukróciło by to głupie zabawy jednego użytkownika, który w ten sposób wypacza cały sens wypowiadania się w jego obecności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam o tym myślałem, ale ograniczyłem swój wniosek wyłącznie do usuwania. Dlaczego? Bo wiele zmian ma charakter kosmetyczny: albo napisało się niezgrabne zdanie, albo wkradł się jakiś inny błąd... istnieje jeszcze jedno rozwiązanie: edycja pozwalająca wyłącznie na dodawanie treści, ale bez ingerowania w to, co napisało się pierwotnie. Sam nie wiem, co lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zablokowanie treści wcześniej napisanej musi być. Inaczej ktoś będzie mógł w czasie edycji ze swojej wypowiedzi zostawić tylko kropkę, ewentualnie zmienić całkiem jej zawartość. Szkoda braku możliwości poprawienia jakichś małych błędów, ale można to zrobić pod postem, ewentualnie w poście kolejnym. Jest jeszcze szansa, że brak możliwości edycji pomoże komuś w powtórnym przemyśleniu czy napisać posta w takiej czy innej formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i myślę teraz, że masz rację. Stylistyczny zgrzyt to stosunkowo mała cena za uniknięcie tego typu manipulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Sortowanie wyników wyszukiwania wg daty.

Chcę znaleźć czyjąś wypowiedź, zniechęcam się po pół minuty  :-\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...