Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

vazel

Users
 • Content Count

  1
 • Joined

 • Last visited

  Never

Posts posted by vazel


 1. Moim zdaniem kluczem do prawdziwej ekologiczności jest zrezygnowanie z procesu spalania na rzecz innych, czystszych procesów. Pod tym względem Priusa można nazwać krokiem pomiędzy autami spalinowymi a w pełni elektrycznymi. W USA istnieją firmy które specjalizują się w przerabianiu Priusów na samochody zasilane z sieci energetycznej. Jeżeli spojrzeć na to z boku to idealne rozwiązanie dla aut miejskich.

   

  Co do kosztów utylizacji. Tak jak zawsze wszystko zależy od ilości. Pozatym dzisiejsze ogniwa LItowo Polimerowe różnią się mocno od tych z przed kilku lat. Przede wszystkim tym, że można je regenrować.

   

  I tutaj coś z mojej branży. Porównywanie żywotności baterii laptopów jest śmieszne. Nie wiem czy wiecie ale każda bateria laptopa ma własny licznik ładowań i rozładowań oraz czasu pracy na baterii. Wystarczy go zresetować i stara bateria staje się nagle nową. Oczywiście ktoś powie że do ze względów bezpieczeństwa. Czy jednak nie przyszło wam do głowy że producent celowo zaniża te parametry. W końcu czemu baterie laptopów z górnej półki potrafią wytrzymać kilkakrotnie dłużej niż te z hipermarketów, mimo że mają w somie te same ogniwa.

   

  Dużym korporacjom nie opłaca się tworzenie produktów trwałych. 

×
×
 • Create New...