Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

tanie.programowanie@gmail

Users
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

  Never

Posts posted by tanie.programowanie@gmail


 1. Nie jest istotne to, że człowiek się patrzy oczami na te cząsteczki :D , tylko to, że pada na nie światło (dzięki czemu możesz te cząsteczki zobaczyć) i uderzające fotony zmieniają w pewnym stopniu ich tor.

   

  jak to ?

  to tylko o to chodzi  w tej teorii kwantowej ? ja myślałem że pomiar ma wpływ na pomiar ale jak to jest tylko tak że fotony zmieniają tor kwantów to to takie proste ?

  i z tym co ostatnio testowali szyfrowanie kwantowe że próba jakaś tam podejrzenia klucza to go zmieniała to te polega na fotonach tylko ?? i to też ? http://pl.youtube.com/watch?v=DfPeprQ7oGc ? to chodzi tylko o fotony co zmieniają tor kwantów ? tylkoo o to ?


 2. Załóżmy teoretycznie że mam rurę jakąś w której przepływają jakieś tam cząstki kwantowe i zgodnie z tą teorią to jest tak że one powinny się zachowywać inaczej jak są obserwowane a inaczej jak nie są.

  Czyli jeśli do tej rury podłącyłbym jakieś urządzenia monitorujące i dał to na ekran monitora w innym pomieszczeniu i włączył nagrywanie tego przy włąconym monitorze i teraz tak załóżmy że nagrywa się to od godziny 8.00 do 10.00 i ja na ekran nie patrze a o godzinie 10.05 patrze przez 5 minut na ekran i potem znowu do 11.00 nie patrze.

  Czy potem jakbym odtwarał te 3 godzinne nagranie to przez 5 minut od 10.05 do 10.10 byłby inny wygląd w porównaniu do reszty czy taki sam ?

×
×
 • Create New...