Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

koompel

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralna

O koompel

  • Tytuł
    Fuks
  • Urodziny 18.11.1984

Informacje szczegółowe

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Bierutów / Wrocław
  1. A może wystarczy zwrócić uwagę, że są to pliki udostępnione na serwerze http://newscenter.lbl.gov ? Nie wydaje mi się, że w takiej sytuacji niezbędne jest konwertowanie gotowych plików na bardziej przyjazne formaty. Nagrania nie są niezbędne do zrozumienia artykułu. Od autora newsa dostajemy bonus dla ciekawych a w zamian KW dostaje wezwanie do bojkotu reklam - jakie to typowe w naszym kraju... BTW - używam Adblock z tym, że dla KW jest wyłączony.
  2. Wydawało mi się, że zasada nieoznaczoności Heisenberga wyklucza taką dokładność...
  3. Dlaczego ludzi, którzy dostrzegają wady jakiegoś produktu określasz mianem popaprańców? Twierdzisz, że iPad jest wyrobem perfekcyjnym? Każdy ma prawo do własnej opinii a to, że ludzie widzą wady skłania ich lub innych do dalszego rozwoju.
  4. Splątanie fotonów to nic nowego. Ciekawe kiedy naukowcy wymyślą jak to praktycznie wykorzystać... To będzie przełom. Rewelacje o prędkości większej od światła w tym zjawisku pojawiają się co pół roku i zawsze jest to niby pierwszy raz kiedy udało się takie coś uzyskać A jeśli chodzi o teorię względności to chyba nie ma konieczności jej "poprawiania", bo w gruncie rzeczy nie zachodzi przemieszczenie żadnej cząstki z V > c tylko informacja (a jej charakteru jeszcze nie znamy).
  5. W pewnym sensie interesujący system, ale w praktyce idiotyczny. Ludzie będą na własną rękę odłączać tą zdalną kontrolę a poza tym w sytuacjach niebezpiecznych czasami trzeba przyspieszyć na co system może nie pozwolić.
  6. Bardzo zły wpływ ma promieniowanie UV, więc zamknięcie w szafce skuteczniej ogranicza jego wpływ. Są jednak inne problemy jak np.wentylacja takiej szafki... A co do tworzenia kopii co rok to sensowne stanie się to kiedy upowszechnią się nośniki o rozmiarach xTB. Wówczas zwykły śmiertelnik zrobi raz do roku backupa na kilku płytach (czy innych nośnikach) co będzie kosztowało... powiedzmy 20zł i problem z głowy. Teraz gdybym miał to robić na DVD to musiałbym nagrać jakieś 200 płyt a to raczej mało interesująca perspektywa.
  7. koompel

    Komórka na wodę

    mikroos - odp. do pierwszego posta Cały problem polega na tym, że nauka, w szerokim tego słowa znaczeniu, jako idea i wartość, w pewnym sensie wyższa, przestała istnieć gdzieś na przełomie XIX i XX w. Niestety komercjalizacja (której zasadniczym wrogiem nie jestem) doprowadziła do tego, że odkrycia i wynalazki są cenne jeśli: a) można na tym szybko zrobić wielkie pieniądze, jeśli ich wdrożenie nie podkopie istniejących kopalni pieniędzy. Przykładowo - skonstruowanie samochodu, który przy zderzeniu przy prędkości do 40km/h nie ulegałby tylko minimalnym zniszczeniom jest realne (i nie mówię o zrobieniu "czołgu") , ale tego nie chce żadna firma motoryzacyjna ani ubezpieczeniowa, gdyż właśnie do ~80% wypadków samochodowych dochodzi przy tych prędkościach i biznes się kręci, wielki biznes. Ludzie nie giną najczęściej w takich wypadkach, więc od strony etycznej te branże czują się OK, a to że kupę kasy trzeba wydawać na naprawy...
  8. A ostatnie normalne fora zapełniają się ludźmi, których "błyskotliwe" wypowiedzi powalają jak te z Onetu.
  9. Myślę, że jestem osobą, która może się wypowiadać na temat zasobożerności Visty, bo używam go od maja. Jeszcze przed premierą podchodziłem sceptycznie do zapowiadanych wymagań i twierdziłem, że na wspomniany system przesiądę się dopiero kiedy sytuacja mnie do tego zmusi. Stało się jednak tak, że uczelnia w ramach programu MSDNAA zaoferowała mi darmową wersję Vista Business, więc przy okazji reinstalacji systemu postanowiłem z ciekawości wypróbować. Laptop, na którym uruchomiłem system: Core Duo T2400 (18xx MHz), DDR 2 1024MB 667MHz, ATi Radeon X1600. Okazało się, że po zainstalowaniu "typowych" programów miałem zużyte 460MB pamięci a procesor był wykorzystany w 3-5% (Aero zawsze włączone). Następnie postanowiłem sprawdzić czy wymagające aplikacje nadal będą płynnie działać na tym systemie. Rozpocząłem od Office 2007 (minimalne wymagania 512 a zalecane 1024) - działało płynnie, bez przestojów. Później z ruch poszedł Photoshop CS3 - tutaj pewne zwolnienie dało się odnotować przy pracy na dużych obrazach powodujących znaczący wzrost zużycia pamięci, jednak nie obwiniałbym Visty, gdyż identyczna sytuacja miała miejsce przy Windowsie XP. Ostatnim testem wydajności były gry: Test Drive Unlimited i The Elder Scrolls IV: Oblivion. Obie gry uruchomiłem na wysokich ustawieniach graficznych (poza filtrowaniem anizotropowym) i wszystko działało z prędkością odpowiednią. Dwa miesiące później dokupiłem 1GB pamięci i w zasadzie różnicę poczułem jedynie przy programach graficznych, więc jak widać przy 1GB system może całkiem dobrze działać. Do najbardziej uciążliwych mankamentów tego systemu należą problemy ze wsparciem w postaci sterowników. Ja miałem problem z zewnętrzną kartą dźwiękową Creative, ale uznaję to za problemy wieku niemowlęcego. Do plusów z pewnością najeży co najmniej kilkanaście opcji/podprogramów, których nie było w poprzednich wersjach Windowsa lub osiągnięcie oczekiwanych efektów wymagało większej ilości zabiegów, które w Viście realizuję 1-2 kliknięciami. Nie będę ich już tutaj wymieniał gdyż post robi się już przydługawy, ale uwierzcie, że dla osoby używającej komputera bo bardziej zaawansowanych czynności niż przeglądanie stron internetowych, oglądanie filmów, słuchanie muzyki i granie te opcje REALNIE się przydają i często z nich korzystam. Jeśli ktoś mnie dobrze zmotywuje to ewentualnie je wymienię
  10. Wewnątrz ciała raczej słabe różnice temperatur mamy, więc serce odpada. BTW jak napisał Blagor - serca to by nie 'uciągnęło'. "no no no jeszcze filmowa fikcja stanie się jak najbardziej realna" - a może nawet przestarzała
  11. Ciekawostka dosyć interesująca jednak restauracja bez kelnera to jakoś nie to samo. Tak jak ogródek piwny z miłymi, uśmiechniętymi kelnerkami - bez nich atmosfera już inna.
  12. Bardziej chwyt reklamowy niż realna potrzeba.
  13. Nie chodzi o jakąś bliżej nieokreśloną gwiazdę tylko o konkretny obiekt, który według naukowców jest już na tyle stary (w zasadzie za stary), że prawdopodobieństwo powstania supernowej w "najbliższym" czasie zaczyna być już znaczące.
  14. Wkradł się błąd do tekstu. Nie ma ogniw fotowoltaNicznych - fotowoltaiczne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...