Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

golem

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Reputacja

0 Neutralna

O golem

  • Tytuł
    Fuks

Informacje szczegółowe

  • Płeć
    Nie powiem
  1. Mój dziadek pokazał mi kiedyś martwego szczura o rozmiarach kota. Kot który go ukatrupił stracił ogon. xD
  2. Wpisz "Dante" z dużej litery. Pobawiłem się trochę i uważam, że Cuil lepiej niż Google analizuje strony, dając trafniejsze wyniki. Okienko po lewej "Explore by Category" jest naprawdę przydatne.
  3. Wpisz jeszcze raz, bo ja dostałem 4,5mln stron z "Dante".
  4. golem

    Lizanie ran

    Zainspirowany zachowaniem psów liżę rany drobnych skaleczeń od czasów młodości.
  5. Szukałem dalej, by potwierdzić moje przypuszczenia i znalazłem informację o kamienicy wapniowej, wprawdzie rzadszej w występowaniu niż kamienica szczawiowo-wapniowa, ale w przebiegu której należy ograniczyć ilość przyjmowanego wapnia. Cytat (www DOT urologiapolska DOT pl/artykul DOT php?294): I tyle w temacie. Jeszcze raz: Przecież kamienie nerkowe w dużej mierze składają się z wapnia (fosforanowo-wapniowe, szczawianowo-wapniowe)... Więc o co chodzi? Wobec moich przypuszczeń (o których poinformowałem w poprzednim poście), że kamienie nerkowe powstają z wapnia, oburzyłem się że Milner zaleca wapń. Złożyłem prośbę o wyjaśnienie. następnie napisałem: Co jeśli te płyny będą zawierały dużą ilość wapnia jak np. wysoce zmineralizowana woda? Proszę o wypowiedzieć osoby znającej temat, bo informacje w tym artykule to jakiś bełkot. Być może cytat ten nie był kompletny i powinienem dopisać że Milner zalecał picie tych płynów. I dalej: wobec moich przypuszczeń, że kamienie nerkowe powstają z wapnia i wobec tego że Milner zaleca picie dużej ilości płynów, pytałem co jeśli płyny zawierają dużą ilością wapnia. Chyba za bardzo skupiłeś się na "...wapń, który ogranicza absorpcję szczawianów" zamiast na tym czego dotyczyło moje pytanie. Nie było to szukanie dziury w całym, ponieważ próbowałem potwierdzić przypuszczenia, że sam wapń (np. z wysoce zmineralizowanej wody) może powodować powstawanie kamieni nerkowych, co też zrobiłem. W każdym bądź razie dzięki za dobre chęci.
  6. Pogrzebałem trochę w Wikipedii, żeby wyjaśnić sprawę: Oto kilka faktów na temat kwasu szczawiowego i wapnia w kontekście kamieni nerkowych szczawianowo-wapniowych Szczawian wapnia (Ca(COO)2) - organiczny związek chemiczny, sól wapniowa kwasu szczawiowego. Związek ten zawarty jest w roślinach uprawnych, m.in. w szczawiu (jego wakuoli). Wypłukuje on wapń przy dłuższym działaniu, jest niewchłaniany przez człowieka. Natomiast w postaci krystalicznej może zaczopować kanaliki nerkowe i doprowadzić do powstawania kamieni nerkowych. Rozpuszcza się (ale trudno) zarówno w wodzie jak i rozpuszczalnikach organicznych. Czyli kamienie nerkowe tego (popularnego) typu potrzebują wapnia Ca do powstania i kamienie nerkowe można rozpuścić (chodź jest to trudne) w H2O. Dalej: Kwas szczawiowy (nazwa systematyczna: kwas etanodiowy, HOOC-COOH) W przyrodzie występuje w niewielkich ilościach w moczu, w większych w postaci soli w wakuolach niektórych roślin, m.in. szczawiu, rabarbaru, szpinaku i buraków, również w herbacie i kakao. Europejczycy przyjmują z pożywieniem średnio 70-80 mg kwasu szczawiowego dziennie, wegetarianie ok. 400-600 mg. W dużych stężeniach kwas szczawiowy działa drażniąco na skórę i błony śluzowe, ale nawet w ilościach spotykanych w żywności może być szkodliwy - z jonami wapnia tworzy trudno rozpuszczalny szczawian wapnia, który osadza się w postaci kamieni w nerkach. Dlatego częste spożywanie dużych ilości warzyw zawierających ten kwas może być przyczyną kamicy nerkowej, a także niedomiaru wapnia w organizmie. Zatem, Kwas szczawiowy przyjmowany z pożywieniem wypłukuje wapń z organizmu, krystalizując do postaci szczawianu-wapnia, czyli trudno rozpuszczalnych w wodzie kamieni nerkowych. Teraz skrystalizuj mi szczawian wapnia bez wapnia. Tak wiem, że w organizmie jest dużo tego pierwiastka i pełni on szereg ważnych zadań, i że łatwo może być pozyskany do tego procesu np. z kości, ale Dr John Milner zachwala wapń dostarczając tym samym budulca dla kamieni. O tym, że budulcem jest Ca słyszałem dawno temu i tak naprawdę myślałem, że zbyt duże ilości tego pierwiastka nagromadzone w organizmie, np. podczas długiego przyjmowania wysoko zmineralizowanej wody, są główną przyczyna ich powstawania, stąd moja frustracja. Na szczęście już co nieco mi się rozjaśniło. Artykułowi przydałoby się więcej informacji, które przedstawiłyby sprawę jasno. P.s.: Mam nadzieję, że rozumiesz teraz o co mi chodziło z "Co jeśli te płyny będą zawierały dużą ilość wapnia jak np. wysoce zmineralizowana woda?"
  7. Przecież kamienie nerkowe w dużej mierze składają się z wapnia (fosforanowo-wapniowe, szczawianowo-wapniowe)... Więc o co chodzi? O ile się nie mylę chodzi o to, że jeżeli dostarczysz wapń i szczawiany w jednym pokarmie, to zwiążą się one już w pokarmie i wytrącą. Zostaną z łatwością wydalone wraz z kałem, zanim przenikną do krwiobiegu i stamtąd do nerek. Co jeśli te płyny będą zawierały dużą ilość wapnia jak np. wysoce zmineralizowana woda? A co jeśli będzie w wodzie toksyna cholery? (czytaj: nie szukaj dziury w całym, bo te słowa są wyłącznie uogólnieniem) Chodzi o to że, w artykule zalecają picie dużej ilości płynów i że najlepiej jak będzie to woda nie precyzując przy tym czy dodatkowe składniki zawarte w wodzie nie sprzyjają powstawaniu kamieni. Skoro składnikiem kamieni jest wapń pytam: czy jest związek wapnia zawartego w wodzie mineralnej i powstawaniem kamieni. Ty również nie jesteś pewien jaka jest rola Ca w tym procesie, więc sugerowanie że to toksyna jest nielogiczne.
  8. Przecież kamienie nerkowe w dużej mierze składają się z wapnia (fosforanowo-wapniowe, szczawianowo-wapniowe)... Więc o co chodzi? Co jeśli te płyny będą zawierały dużą ilość wapnia jak np. wysoce zmineralizowana woda? Proszę o wypowiedzieć osoby znającej temat, bo informacje w tym artykule to jakiś bełkot.
  9. Bardzo to przypomina idee wyświetlacza IMOD firmy Qualcomm opartego na interferometrze Fabry'ego-Perota. Każdy piksel tworzony jest przez układ komórek-interferometrów, w których szerokość szczeliny jest modulowana napięciem (dolne lustro w interferometrze jest tak naprawdę membraną) i tym samym wzmacniana jest tylko określona długość fali światła padającego na wyświetlacz (np. światła słonecznego). Membrana pamięta swój stan po odjęciu napięcia, więc panel taki nie potrzebuje energii do wyświetlania statycznych obrazów. Ponadto świeci mocniej im jaśniejsze światło jest na zewnątrz. Wyświetlacz microsoftu jest pewną wersją IMOD'a z podświetlaniem od tyłu. Sama idea takich ekranów jest obecna od kilkunastu lat, a na początku lat 90 firma Irdigm zbudowała prototyp IMOD'a. Qualcomm wykupił Irdigim w 1994 i dzisiaj sprzedaje kolorowe ekrany IMOD do telefonów komórkowych. Pisanie "...opracowaną przez siebie technologią..." jest lekkim nadużyciem.
  10. Jak już coś to nie flop tylko FLOPS (FLoating point Operations Per Second). Sugerując, że jesteśmy "za bardzo do tyłu" sam mógłbyś nie popełniać tak podstawowych błędów. Następny błąd: nie 0,125TFLOPS tylko 0,25TFLOPS na 8 rdzeni. Podajesz wydajność procesora INTEL i karty graf. ATI. Wydajność jest duża, ale bardziej interesująca jest moc obliczeniowa (i wydajność energetyczna) na 1 rdzeń, a w tym IBM jest nie do pobicia. Nie wiem skąd wziąłeś cenę Power 7, skoro procesor pojawi się na rynku w 2010 roku. Dzielenie 208 milionów dolarów / 38 900 procesorów jest śmieszne.
  11. Rzeczywiście potwór. Może da się już na tym symulować ludzki mózg... Szkoda, że procesory IBM nie są tak popularne jak x86.
  12. golem

    Księżycowa lista

    Niech ten ktoś udowodni najpierw, że tak jest. Pytanie o cel wcale nie oznacza że on istnieje. Odpowiedź leży zapewne poza Wszechświatem czyli nieprędko, jeżeli w ogóle, da się ją poznać.
  13. golem

    Księżycowa lista

    Jakie rzeczy według ciebie mają sens? Czyżbyś poznał tajemnicę Celu Istnienia Wszechświata, że oceniasz co jest zgodne z tym celem, a co nie?
  14. Wie ktoś co to za bariera utrudnia makrofagom przenikanie do mózgu? Jak myślicie, czy lepsze ukrwienie mózgu zwiększy szanse komórek odpornościowych na ruch w jego kierunku?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...