Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

developer

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Odpowiedzi dodane przez developer


  1. A czy Symbian nie znajduje się również w zwykłych telefonach, które nie są smartphone'ami? Jest ich znacznie więcej, więc raczej nie ma się czym specjalnie chwalić:)

     

    Nie. W zwykłych telefonach jest Series 40, która przypomina z wyglądu S60, ale nie jest bazowana na Symbianie.


  2. Od momentu ukazania sie na rynku procesorow Athlon XP, AMD stalo sie (chyba po raz pierwszy) bardziej oplacalnym zakupem niz procki od intela. AMD zawsze miala procesory o nizszym taktowaniu niz intel, co jednak nie przeszkadzalo im wyprzedzac/dorownywac konkurencji. (...)

     

    No cóż, pozostaje mi się z Tobą zgodzić. :) Nie wiem, jak to wszystko się ma do dziwnej historii z http://bigo.pcworld.pl/news/80951.html, ale to już nic nie wnosi i nie musi być wiarygodną informacją.


  3. nie 3.2 GHz tylko 3200+ gdzie zegar jest chyba okolo 2 GHz

     

    A czy przypadkiem 3200+ nie oznacza w AMD-owej terminologii wydajności rzędu 3.2 GHz? Poza tym te wartości podałem z pamięci, mogą być nieco inne "po przecinku"... Warto dodać, że tak czy siak taktowanie nie jest jedynym czynnikiem stanowiącym o wydajności procesora... Właściwie, to jest bardziej chwytem marketingowym. Na wydajność wpływa jeszcze chociażby ilość "pustych" cykli czy wielkość cache.


  4. Co za idiotyczna prowokacja. (...)

     

    Niepotrzebnie naskakujesz na autora. Na rynku PC faktycznie jest dużo procesorów AMD, ale sytuacja diametralnie zmienia się w przypadku laptopów. Tutaj AMD nie jest praktycznie żadną konkurencją. Poza tym, popatrz sobie na przeciętne wymagania starszej gry komputerowej. Zwykle był to procesor Pentium IV powiedzmy 2.4 GHz i AMD Athlon 3.2 GHz. Coś tu jednak nie do końca z tym stosunkiem wydajności do ceny.... Być może stosunek teoretycznych możliwości do ceny jest ok. Zdecydowanie wypadłem z kręgu zainteresowń nowym sprzętem. Pamiętam jednak, że zawsze było tak, iż procesory AMD były tańsze, ale płyty pod nie droższe od tych pod Intel. Procesory Intela z kolei mimo wyższej ceny od AMD pracowały za to na tańszych płytach.


  5.  

    firmy produkujące oprogramowanie nie są wstanie lub też nie opłaca im się produkować programów zoptymalizowanych pod kątem wielu rdzeni jakie mam obecni a co dopiero pisać programy pod taki procesor ... (zapewne jest to jeszcze bardziej skomplikowane)

     

    To bardzo ciekawa opinia kolego. Widać, że nie masz pojęcia o tworzeniu oprogramowania; nie wstyd Ci wypowiadać się w takiej sytuacji? Poczytaj sobie o wątkach, potem o tym, dlaczego aplikacje okienkowe NIE powinny być jednowątkowe, a na końcu co robi system operacyjny z wielowątkowymi aplikacjami. Dowiesz się wtedy, że KAŻDA aplikacja wielowątkowa, odpalona na wielordzeniowym procesorze, "z automatu" wspiera wielordzeniowość procesorów jakie mamy obecnie, bo system operacyjny będzie w miarę potrzeb rozdzielał wątki właśnie pomiędzy rdzenie. Paplanie więc, że "firmy produkujące oprogramowanie nie są wstanie lub też nie opłaca im się produkować programów zoptymalizowanych pod kątem wielu rdzeni jakie mam obecni" jest co najmniej śmieszne. Nie mówiąc o tym, że od dawna tworzy się aplikacje wielowątkowe. W przeciwnym wypadku po kliknięciu zwykłego "Szukaj" w wyszukiwarce plików, nie byłbyś w stanie nic kliknąć w jej okienku dopóki owe wyszukiwanie się nie zakończy. Co innego rdzenie asymetryczne. Tu się nie wypowiem, bo nie wiem jak pisze się pod nie aplikacje.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...