Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

smyru

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Zawartość dodana przez smyru

  1. Podobne przedsięwzięcie stosują niektóre szkoły dla trudnej młodzieży w Kalifornii. Można o tym było m.in. usłyszeć i zobaczyć w filmie "Super Size Me".
  2. smyru

    Atak na piratów

    Mam wątpliwość co do nazywania BitTorrenta siecią/serwisem P2P.
  3. Nie rozumiem, czego nie rozumiesz? Że odnosiłem się do artykułu a nie twego komentarza?
  4. BootCamp moim zdaniem nie ma tu nic do rzeczy. To jedynie bootmanager. Skoro ktoś uruchomił sobie przy jego pomocy, dajmy na to WindowsXp, to nie można takowego zliczać jako użytkownika Mac OS X (skoro tytuł brzmi: Spektakularny sukces Mac OS X-a), a najwyżej posiadacza Windows XP na platformie Apple.
  5. Jeśli własne, to już nie standardy...
  6. To nie pierwsze odkrycie ochronnych własciwości kiełków brokułów. Wcześniej zespół brytyjskiego naukowca poszukiwał przyczyn wyższej zachorowalności na nowotwory w Europie Zachodniej w porównaniu z jej wschodnią częścią. Okazało się, że zjawisko to ma swoje źródła w diecie. W krajach Europy Środkowej i Wschodniej spożywa się sporo warzyw kapustnych, podczas gdy kapusta i pokrewne w kuchni zachodniej są w pewnym sensie pogardzane. W warzywach tych wykryto silne przeciwutleniacze z grupy flawonoidów, nie pamiętam dokładnie, ale może chodzić o wspomniany powyżej sulforafan. Największe jego ilości okazują się zawierać brokuły, a zwłaszcza ich 3-dniowe kiełki. Jak doświadczalnie sprawdzili Brytyjczycy, znaczący wpływ na poziom zawartości tego bardzo pozytnie na nas działającego związku ma sposób uprawy warzyw. Najwięcej znajduje się go w warzywach z upraw biodynamicznych.
  7. Dirtymesucker, pamiętaj, że listów klasycznych nie pisujesz do osób przypadkowych, nieznanych sobie. Co więcej proces pisania jest wydłużony i daje więcej szans na przemyślenie tematu i formy.
  8. To akurat zupełnie nie dziwi. W tym względzie eksperyment jest wypaczony, boć naukowiec jest starszym osobnikiem tego samego gatunku, co będące obiektem eksperymentu ludzkie dzieci. Z kolei małpy musiałyby przełamać kulturową barierę międzygatunkową. To, że młodsze osobniki uczą się od starszych swego gatunku, opisywał Lorenz w "Tak zwanym źle".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...