Szkoda, że nie ma podanych szczegółów działania algorytmu.
Na pierwszy rzut oka nie wygląda to na nic rewolucyjnego, po prostu kolejny algorytm, który ma za zadanie optymalizować kod.
Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że obecnie programiści nie zawsze piszą optymalny kod, zdając się na optymalizację wykonywaną przez kompilatory.
Przeglądając różne kody, można zauważyć wiele sytuacji, w których pewne operacje mogą być realizowane przed pętlą. Dobrym przykładem jest deklarowanie zmiennych wewnątrz pętli zamiast jednorazowej deklaracji i nadpisywania wartości w każdej iteracji. Warto też zauważyć, że w niektórych przypadkach takie działanie jest pożądane - głównie w celu zwiększenia czytelności kodu.
Możliwe, że naukowcy opracowali algorytm wykrywania tych operacji, które mogą być bez problemu realizowane przed pętlą. Drugą rzeczą, jaka przychodzi mi na myśl jest zmniejszenie ilości bitów przeznaczonych na reprezentację danych w przypadku zmiennych, które nie są używane w celu osiągnięcia wyniku, czyli tego, co jest przekazywane gdzieś dalej lub wyświetlane użytkownikowi.
Nie wiecie czy można gdzieś zapoznać się z tą pracą?