Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

veyron2

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Odpowiedzi dodane przez veyron2


  1. Szczerze przyznam się, że cieszą mnie takie newsy. Zawsze byłem przeciwny arogancji współczesnej nauki, która dokładnie wiedziała, że coś się da a czegoś się nie da. Zawsze byłem zwolennikiem logicznego myślenia, logicznego i sceptycznego - jednocześnie również perspektywicznego i pokornego wobec świata. I mam niemałą satysfakcję, że "niezmienne elementy rzeczywistości" jednak się zmieniają. Wydaje mi się, że ludzie, którzy w trakcie swojego życia nie przeżyli takiej rewolucji poglądów są zatwardziali, a świat uczy ich, że to co wiedzą, nawet jeśli w tym momencie słuszne, może okazać się nieprawdą już za kilka lat.


  2. Zauważcie, że sprzedał tylko jedną maszynę bo producenci prawdopodobnie nie są zmuszeni uciekać w proces 22 nm. Procesory produkuje się w technologii 45 nm, a pamięci DDR3 w procesie 90 nm. Także nikt nie widzi ogromnej potrzeby posiadania takiej maszyny.


  3. mikros - Jeśli chodzi o infekcje to chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem - bo stwierdziłem, że w grupie gdzie jest więcej starszych osobników infekcja szybciej się rozprzestrzeni i tym samym jeśli będzie śmiertelna zginie więcej osobników w krótszym czasie.

     

    Na temat stada nie chcę się wypowiadać, bo uważam Twój przykład za nieadekwatny do rozważanego problemu. Nie mówimy o zwierzętach, które zachowują się inaczej od ludzi pod względem społecznym.

     

    Natomiast jeśli chodzi o konkurencję to przekonuje mnie Twoja racja.

     

    Więc jeśli to zegar biologiczny to czym on jest? Jak każdy zegar służy do określenia dość abstrakcyjnego pojęcia jakim jest czas, ale zegar ma materialny - fizyczny wymiar i tak samo musi być z organizmem, który jest materią - więc musi istnieć proces odpowiedzialny za "czas biologiczny". Co to jest i jak działa?


  4. Cóż - wydaje mi się, że teza ciekawa jednak posiada pewne rysy.

    Twoja hipoteza formułuje jakoby osobniki starsze były "zaprogramowane" w toku ewolucji na degradację układu odpornościowego i w jej wyniku śmierć. Jednak trzeba zapytać skąd organizm wie kiedy przychodzi czas na "powolne wyłączanie" danego osobnika lub ewentualnie, która cześć organizmu, w wyniku jakiego procesu decyduje o tej akcji?

     

    Rozumując zgodnie z Twoją teorią osobnik starszy w środowisku z przewagą osobników młodszych powinien zostać wyeliminowany w pierwszej kolejności - prawdopodobnie tak się dzieje, ale udowodniono, że osobniki starsze w towarzystwie młodszych żyją dłużej niż starsze w towarzystwie starszych. Jestem ciekawy jak można to wytłumaczyć na tle Twojej teorii. Bo ja myślę, że zgodnie z nią osobniki starsze w obydwu grupach powinny wymierać w podobnym tempie - lub nawet szybciej w grupie osobników starszych, z uwagi na choroby i infekcje, które wśród nich miałyby łatwiesze cele i tym samym łatwiej się przenosiły.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...