Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Trwa konkurs "Rozpoznaj drzewa"

Recommended Posts

Serwis Drzewa Polski organizuje drugą już edycję konkursu "Rozpoznaj drzewa”. Tym razem pomysłodawcom konkursu udało się zyskać sponsora. Została nim Oficyna Wydawnica MULTICO, dzięki czemu nagrody przyznawane w drugiej edycji są bardziej atrakcyjne niż w pierwszej. Znawcy drzew będą mogli wygrać atlasy oraz książki przyrodnicze.

W ramach konkursu prezentowane są fotografie autorstwa Roberta Sadowskiego, które przedstawiają drzewa i ich fragmenty (liście, owoce, gałęzie). Zadaniem biorących udział w konkursie jest odgadnięcie, jaki gatunek widać na zdjęciu.

Po zakończeniu poszczególnych etapów konkursu na witrynie serwisu prezentowana jest prawidłowa odpowiedź oraz rozkład nadesłanych przez użytkowników rozwiązań. Każdy z etapów kończy się także wyłonieniem zwycięzcy i przyznaniem mu nagrody.

Z dotychczasowego przebiegu konkursu wynika wyraźnie, że przyrodą znacznie bardziej interesują się panie, niż panowie. Wśród 7 zwycięzców poszczególnych etapów jest aż 6 pań.
Dotychczas wygrały one, m.in, albumy „Krzewy i drzewa ozdobne liściaste i iglaste”, „Spotkania z przyrodą. Zwierzęta”, „Przewodnik. Drzwa i krzewy” czy „Ptaki polski”.

W konkursie, który potrwa do 8 grudnia, mogą wziąć udział wszyscy chętni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By KopalniaWiedzy.pl
   Narodowe Centrum Kultury ogłosiło konkurs na najlepszy przekład z polskiego na polski, a dokładnie ze staropolskiego na współczesny język polski. Wybierać można między utworami 3 autorów: Jana Kochanowskiego, Hieronima Morsztyna i Mikołaja Sępa-Szarzyńskiego. Jury czeka na prace konkursowe do końca marca.
   Konkurs rozpisano z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Jego celem jest przybliżenie odbiorcom dawnej kultury, zainteresowanie ich literaturą staropolską, doskonalenie i wzbogacanie umiejętności językowych.
   Chętni mogą się zabrać za przekład fraszki Jana Kochanowskiego Na zdrowie, Pieśni VII (Słońce pali, a ziemia idzie w popiół prawie...), również Kochanowskiego, a także pieśni Hieronima Morsztyna Dobry dzień lub Sonetu V (O nietrwałej miłości rzeczy świata tego) Sępa-Szarzyńskiego.
   Jury będzie oceniać:
   1) zrozumienie treści i przekazu dawnego utworu,
   2) trafność odniesienia jego sensu do współczesnych realiów/problemów,
   3) inwencję w dziedzinie języka oraz kreatywność w zakresie środków ekspresji artystycznej.
   Nagroda główna to 700 złotych. Na zdobywcę drugiego miejsca czeka 500 zł, a trzeciego 300 zł.

   « powrót do artykułu
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Trwają zapisy do V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”,  który odbędzie się  20 marca br. Termin zgłoszeń uczniów przez szkoły podstawowe upływa 31 stycznia br.
   "Świetlik" to ogólnopolski konkurs, w którym mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie z klas 1-6 szkół podstawowych. Będzie on przeprowadzony w sześciu grupach wiekowych, właściwych dla danej klasy – dla każdej grupy wiekowej przygotowany zostanie inny zestaw eksperymentów i inny test. Zadania testowe będą zawierały treści dotyczące eksperymentów z zalecanego do wcześniejszego wykonania zestawu (10-30% ogólnej liczby zadań) oraz inne treści ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, astronomia, geografia).
   Konkurs składa się z jednego etapu – pisemnego testu jednokrotnego wyboru, który odbędzie się w każdej zgłoszonej szkole w dniu 20 marca 2012 r. Uczniowie przygotowujący się do konkursu przeprowadzą proste eksperymenty (w klasach), z użyciem przyrządów i przedmiotów domowego użytku. Dokładne opisy doświadczeń dla obecnej edycji zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.swietlik.edu.pl  do końca  stycznia br.
   Uczestników konkursu zgłasza szkoła (nie ma ograniczeń liczby uczniów startujących z jednej szkoły). W przypadku indywidualnego toku nauczania ucznia zgłasza nauczyciel lub rodzic (opiekun prawny). Opłata za udział w konkursie wynosi 6 zł od każdego uczestnika.
   Aby zgłosić uczniów do V Edycji konkursu należy zarejestrować się na stronie: http://swietlik.edu.pl/ klikając link: Zarejestruj się a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy do aktualnej edycji konkursu. Instrukcja zapisu znajduje się pod linkiem: jak się zapisać
   Organizatorem tegorocznej edycji konkursu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   W proteście przeciw zanieczyszczeniu miejsca pracy TWU Local 100 - związek zawodowy pracowników transportu w Nowym Jorku - zorganizował konkurs na zdjęcie najbrzydszego szczura. Zwycięzca otrzyma upoważniający do darmowych przejazdów miesięczny karnet (MetroCard).
   Witryna Rat Free Subways zadebiutowała w październiku zeszłego roku. Na razie w galerii zgromadzono 20 fotografii. Można je oceniać na 5-stopniowej skali (przystojniak, słodki, zwyczajny, brzydki, paskudny). Pod spodem wyświetla się średnia nota i liczba internautów, którzy oddali swój głos. W opisie zawarto dużo szczegółów, wiadomo więc, w jakiej linii i na jakiej stacji pstryknięto zdjęcie.
   Autorom witryny zależało na zaalarmowaniu opinii publicznej, dlatego w zamierzeniu kontent miał przemawiać do wyobraźni. By nie poprzestać wyłącznie na szokowaniu, związek opublikował także swoje postulaty, apelując, by częściej opróżniać kosze na śmiecie, ustawić więcej kubłów na każdej stacji i zadbać, by miały dobrze dopasowane klapy oraz by załatać dziury w ścianach i podłogach, przez które przechodzą gryzonie.
  • By Mariusz Błoński
   Jako, że część z Was pewnie wchodzi od razu na forum, to mogliście nie zauważyć, że uruchomiliśmy pierwszy z serii konkursów. Zapraszamy na stronę główną, kilka fajnych książek jest do wygrania.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszy scenariusz filmowy, organizowanym przez poświęcony bezpieczeństwu informatycznemu portal Security Awareness.
   Zadaniem konkursowym jest przygotowanie scenariusza filmu o tematyce dotyczącej bezpiecznej pracy przy komputerze.
   Wymagania dotyczące nadsyłanych prac:
   - gatunek: film dokumentalny (filmy animowane, animacje komputerowe etc. nie będą brane pod uwagę);
   - maksymalna długość filmu (wg scenariusza) to 1 minuta;
   - ma posiadać charakter edukacyjny (jego celem ma być przekazanie wiedzy);
   - tematyka ma dotyczyć bezpieczeństwa pracy przy komputerze;
   - ma opisywać zagrożenie (lub zagrożenia)  informatyczne lub poradę jak nie paść ofiarą cyberprzestępców;
   - stawiamy na jasny i czytelny przekaz - nazwanie zagrożenia/zagrożeń i podanie sposobu jak się przed nim/i bronić;
   - scenariusz powinien zawierać dokładny opis sytuacji, bohaterów, otoczenia i używanych rekwizytów. Istnieje możliwość wykorzystania dialogów;
   - scenariusz musi mieć możliwość technicznej realizacji sytuacji i scen w nim opisanych.
   Nagrody
   Najlepsze scenariusze zostaną nagrodzone - zwycięzca otrzyma czytnik ebooków Amazon Kindle WiFi/3G. Autorzy czterech kolejnych najwyżej ocenionych prac zostaną nagrodzeni rocznymi licencjami na program antywirusowy - „F-Secure Internet Security".
   Prace prosimy przesyłać na adres konkurs@securityawareness.pl do 31.10.2011 roku wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym i hasłem „Security Awareness - konkurs" w tytule wiadomości.
   Zwycięskie scenariusze zostaną zaprezentowane 18.11.2011 r. na stronie Security Awareness.
   Więcej informacji o konkursie, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Security Awareness.
   Patronat nad konkursem objęły serwisy: Filmaster.pl i OSnews.pl.
   Nagrody sponsorują firmy: Compendium Centrum Edukacyjne oraz F-Secure.

×
×
 • Create New...