Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Recommended Posts

Pewna hongkońska firma zamówiła serię telewizyjnych reklam, w których zachwalane są pożyczki pod zastaw luksusowych damskich torebek.

Wg jednej z chińskich gazet, Yes Lady Finance ma oferować kredyt w wysokości 70% wartości torby, oprocentowany na 28% w skali roku. Oznacza to, że wyceniana na rynku wtórnym na 2600 dol. firmówka Louisa Vuittona zapewni właścicielce 3-miesięczną pożyczkę oscylującą wokół 1800 dolarów. Jeśli kobieta nie spłaci w porę długu, może stracić cenny dodatek do stroju.

Założyciele firmy uznali za swoją grupę docelową żony bogatych biznesmenów, które często potrzebują pieniędzy, ale nie chcą się wyzbywać dóbr, będących niejednokrotnie prezentami od mężów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe kiedy ktoś wpadnie na pomysł pożyczek pod zastaw ubezpieczenia na życie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie sam na to wpadłeś. Ciekawe czemu te żony bogatych biznesmenów nie mają kart kredytowych ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow, no to zaimponowałem sam sobie przebiegłością. ;) Hmm, to nawet podpada pod kwantową superpozycję. :P Pomijając żartobliwy charakter wypowiedzi, to chodziło mi o faktyczną jego realizację.

Aczkolwiek dość dawno temu czytałem artykuł o pożyczkach pod... cyrograf. Działo się to bodajże w Rosji i opiewało na jakieś nieduże sumy, ale za cenę duszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
oprocentowany na 28% w skali roku

...

Zaraz ruszą z super kontami oszczędnościowymi na 7 procent w skali roku.

Działo się to bodajże w Rosji i opiewało na jakieś nieduże sumy, ale za cenę duszy.

W Chinach gość sprzedał duszę na ebay.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Similar Content

  • By KopalniaWiedzy.pl
   Pożyczki to ewidentnie pomoc finansowa dla domowego budżetu, jak i możliwość spełnienia marzeń. Ludzie zaciągają pożyczki na różne cele. Jest to kwestia indywidualna. Teraz jednak chcemy się zając tym, czy przy każdym wnioskowaniu o pożyczkę jesteśmy sprawdzani w bazie BIK oraz KRD? Czy można tego uniknąć? Pora to sprawdzić.
   Sprawdź pożyczkodawcę
   Co jak co, ale pożyczki są dla ludzi. Kwestia tego, na co przeznaczymy pieniądze, jest kwestią indywidualną. Musimy jednak wiedzieć, gdzie się udać, gdy takową pożyczkę chcemy wziąć. Na pewno pożyczkodawca pożyczkodawcy nie jest równy.
   Skoro na rynku jest aktualnie popyt na pożyczki, to nie dziwi nas wcale to, że firm pożyczkowych wciąż wzrasta. Niektóre nie świadczą niestety usług na możliwie najwyższym poziomie. Takie firmy raczej chcemy omijać i to szerokim łukiem.
   Każdy pożyczkodawca powinien być przez nas sprawdzony, zanim podpiszemy z nim wiążącą umowę. Jest to absolutnie podstawa. W tym sektorze nie ma w żadnym wypadku miejsca na spontaniczne decyzje, które są mało przemyślane, a w zasadzie podjęte na szybko i bez zastanowienia.
   Gdy sprawdzany daną firmę pożyczkową, to powinniśmy także sprawdzić, czy sprawdza osoby składające wnioski w bazie KRD oraz BIK. Gdy mieliśmy kiedyś problem ze spłatą swoich należności, to powinniśmy mieć na uwadze, że w pewnej bazie może się znaleźć nasze nazwisko. W firmach pożyczkowych, które sprawdzają te właśnie bazy, możemy mieć problem z uzyskaniem pożyczki.
   Nie traćmy nadziei, ponieważ jest mnóstwo firm, które w bazach tego typu swoich wnioskodawców nie sprawdzają. Co jak co, ale pożyczka bez BIK i KRD w portalu Pozyczka4you.pl jest bardzo popularną opcją. Nie da się ukryć, że jest to na pewno opcja, dzięki której mamy większe prawdopodobieństwo na otrzymanie wymarzonej pożyczki.
   Wnioskowanie przez Internet
   Na pewno dużym ułatwieniem są nie tylko pożyczkodawcy niesprawdzający baz BIK i KRD, ale także możliwość wnioskowania przez Internet. Dzięki temu pożyczkę możemy uzyskać szybciej i łatwiej. Cieszy nas to niezmiernie, ponieważ przyzwyczailiśmy się już do tego, że większość swoich spraw właśnie w sieci załatwiamy.
   Dzięki temu nie tracimy czasu na stanie w korkach, dojazd do biura stacjonarnego pożyczkodawcy, szukanie wolnego miejsca parkingowego, a także na stanie w kolejce. Koniec z tym. Skoro mamy pewne możliwości, które to ułatwiają nam życie, to, dlaczego mielibyśmy z nich nie skorzystać, prawda?
   Lubimy sobie ułatwiać swoje życie. W sieci poza samym sprawdzeniem firmy, jak i wnioskowaniem, możemy także porównywać bardzo szybko między sobą firmy. Znajdziemy bez żadnego problemu porównywarki ofert, które zdecydowanie nam ułatwiają odnalezienie się w tym rynku. Szczególnie jest to bardzo ważne w takich rozbudowanych rynkach jak właśnie rynek finansowy. Laikom dosyć trudno odnaleźć się we wszystkich ofertach. Wydaje się to skomplikowane. Jeśli nie znamy się na takich określeniach jak RRSO, odsetki, czy też inne, to nawet nie powinniśmy próbować samodzielnie działać.

   « powrót do artykułu
  • By KopalniaWiedzy.pl
   W życiu każdego z nas może zdarzyć się sytuacja, kiedy będziemy potrzebować ekspresowego zastrzyku dodatkowej gotówki, jednak z drugiej strony nie każdy godzi się na weryfikowanie tożsamości czy kont bankowych. Jak tego uniknąć, decydując się na pożyczkę pozabankową?
   Czym jest pożyczka bez weryfikacji telefonicznej?
   Dodatkowe formalności w przypadku starania się o pożyczkę niejednokrotnie są niczym rzucane kłody pod nogi tym, którzy dodatkowych pieniędzy po prostu potrzebują. Nic więc dziwnego, że często klienci szukają rozwiązań wykluczających jakąkolwiek potrzebę weryfikacji. A sposobów na weryfikację jest wiele. Firmy pożyczkowe bardzo często korzystają z przelewu na jeden grosz, który należy wykonać na konto bankowe instytucji. Weryfikacja telefoniczna to kolejna metoda sprawdzenia tożsamości klienta oraz prawdziwości jego danych. Niekiedy takiej weryfikacji konta bankowego towarzyszy także sprawdzenie, czy owa osoba nie ma przypadkiem jakichś długów i czy jej nazwisko nie widnieje w bazie dłużników.
   Weryfikacji zaświadczeń zazwyczaj firmy pożyczkowe dokonują, by wykluczyć ewentualne próby wyłudzenia czy oszustwa. Obecnie do metod weryfikacji stosuje się także weryfikację dzięki specjalnym aplikacjom. Jak widać, pożyczki online również są w jakimś stopniu kontrolowane. Jednak nadal ludzie zadają sobie pytanie, jak wziąć pożyczkę bez weryfikacji telefonicznej i innej?
   Jak wziąć pożyczkę bez weryfikacji?
   Jak wiadomo, pożyczka bez weryfikacji jest jak najbardziej możliwa. Mogą się o nią ubiegać osoby, które ukończyły 18. rok życia, mogą potwierdzić swoją tożsamość przy pomocy dowodu osobistego, jest w stałym posiadaniu adresu zameldowania na terenie kraju, posiada polskie obywatelstwo, a także nie widnieje w żadnych bazach dłużników. Stałe dochody to dodatkowy atut, na który instytucje pożyczkowe zwracają uwagę.
   Pożyczka bez weryfikacji wymaga wykorzystania dowodu osobistego, numeru konta bankowego, zaświadczenia o dochodach oraz dokumentu, który poświadczy, że pracujesz na stałe lub na innych warunkach. Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, warto dokładnie prześledzić wszystkie najlepsze instytucje finansowe i wybrać tę, w której warunki są najkorzystniejsze. Wszystkie oferty możesz rozpatrywać pod kątem szybkości wypłaty gotówki, formy wypłaty pożyczki, całkowitych kosztów pożyczki, wymaganych dokumentów, dopuszczalnego okresu spłaty oraz posiadanego profilu pożyczkobiorcy.
   Jakie dokumenty trzeba przygotować?
   Decydując się na złożenie wniosku, musisz przygotować dowód osobisty, informacje o zatrudnieniu, numer telefonu, adres zamieszkania, adres e-mail, informacje na temat aktualnej sytuacji finansowej, nazwę banku oraz numer rachunku. Składając wniosek trzeba przygotować się na weryfikację telefoniczną, czyli rozmowę z konsultantem firmy pożyczkowej, przelew na konto bankowe, czy też weryfikację poprzez specjalną aplikację. Jak widać, rzadko kiedy można uniknąć sprawdzenia tożsamości. Jednak by nie musieć rozmawiać przez telefon, warto zdecydować się na inne sposoby weryfikacji.
   Pożyczka bez sprawdzania konta bankowego - czek GIRO lub specjalne aplikacje
   Jeśli nie masz konta bankowego i nie chcesz rozmawiać przez telefon, swoje czyste intencje możesz zweryfikować na dwa inne sposoby. Pierwszym jest skorzystanie z nowoczesnych aplikacji, które śmiało można zainstalować na swoim telefonie. Drugim sposobem jest skorzystanie z pożyczki poprzez czek GIRO. Jest to kredyt, który realizuje się na poczcie lub w oddziale Banku Pocztowego. Więcej informacji na temat kredytu bez weryfikacji znajdziesz na stronie https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/pozyczka-bez-weryfikacji-telefonicznej/.

   « powrót do artykułu
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Przez 10 lat specjaliści z ogrodu zoologicznego Ocean Park w Hongkongu próbowali nakłonić dwie pandy wielkie, Ying Ying i Le Le, do zainteresowania się sobą i spłodzenia potomstwa. Wszelkie próby spaliły na panewce. Teraz, gdy ogród został zamknięty dla zwiedzających, w końcu się udało i zwierzęta zaczęły uprawiać seks.
   To niezwykle ekscytująca chwila. Naturalny seks jest znacznie lepszy niż sztuczna inseminacja, gdyż daje większe szanse na udane zapłodnienie, mówi dyrektor ogrodu, Michael Boos.
   Z powodu pandemii koronawirusa zamknięty jest od końca stycznia. Tymczasem sezon rozrodczy pand przypada na okres od marca do maja.
   Od końca marca Ying Ying spędza więcej czasu bawiąc się w wodzie, a Le Le zostawia ślady zapachowe i szuka zapachu Ying Ying, czytamy w oświadczeniu prasowym.
   Na razie jest zbyt wcześnie, by stwierdzić, czy doszło do zapłodnienia. Ale specjaliści ściśle monitorują zachowanie i zmiany ciała Ying Ying. Jeśli się udało, to oznaki ciąży, w tym zmiany poziomu hormonów i zmiany w zachowaniu będzie można obserwować już pod koniec czerwca. Zawsze jest jednak możliwość, że Ying Ying doświadczy ciąży urojonej, dodaje Boos.
   Jeśli Ying Ying urodzi młode, będzie to niezwykle ważne wydarzenie. Pandy wielkie są zagrożone. Na wolności żyje jedynie 1800 tych zwierząt.

   « powrót do artykułu
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Staramy się o szybką chwilówkę w instytucji pozabankowej i już prawie ją uzyskaliśmy, ale poproszono nas o przelew weryfikacyjny. To najczęściej nieduże kwoty mające potwierdzić naszą tożsamość, lecz słyszeliśmy, że obecnie już nie jest to konieczne, bo są inne metody weryfikacji. Ile w tym prawdy? Czy przelew weryfikacyjny jest niezbędny, by dostać pożyczkę?
   Złożyliśmy wniosek online o przyznanie pożyczki i zostaliśmy poproszeni o przelanie drobnej sumy pieniędzy? To standardowa procedura, od której w ogromnym stopniu zależy, czy uzyskamy wsparcie finansowe, o jakie aplikujemy. Taki przelew to tradycyjny sposób potwierdzenia tożsamości osoby wnioskującej i najczęściej jest symboliczny - od 1 grosza do 1 złotego. Mimo tak niskiej kwoty powstaje pytanie, czy rzeczywiście trzeba go uiszczać, czy nie ma innego sposobu, aby dokończyć procedurę weryfikacyjną?
   1 grosz - a po co?
   Może i 1 grosz wydaje się absurdalnie śmieszną kwotą, ale czasem potrafi stanowić blokadę, którą trudno pokonać. Tak jest w przypadku osób, które nie mają możliwości przelania tej symbolicznej należności ze względu na problemy finansowe, do których zaliczyć można brak środków na koncie, debet, blokada rachunku itp. W takiej sytuacji ten niby nic nieznaczący 1 grosz może stanowić problem. Właśnie dla osób z takimi nieoczekiwanymi trudnościami stworzono pożyczkę bez przelewu weryfikacyjnego.
   Jak to działa?
   Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia i takie aplikacje jak KontoConnect pozwalające na szybką weryfikację i potwierdzenie danych osobowych zawartych we wniosku. Program po uzyskaniu wymaganych informacji (tylko niezbędnych w procesie weryfikacji i żadnych innych) przesyła raport do instytucji finansowej.
   Pożyczkodawcy proponują też inne sposoby na potwierdzenie niezbędnych danych. Jednym z narzędzi, które to ułatwiają, jest Instantor. Pomaga w ocenie zdolności kredytowej, bada też strukturę przychodów i wydatków (za naszą zgodą), pokazując, jakie mamy szansę na wsparcie finansowe.
   Ciekawie też prezentuje się Kontomatik, działający podobnie jak Instantor. Bierze pod uwagę dane osobowe posiadacza rachunku bankowego, porównując je z informacjami podanymi we wniosku o pożyczkę. Jednocześnie analizuje historię transakcji. Ocenie zostają poddane też inne parametry, na przykład cykliczność i wysokość przepływów finansowych.
   Innym narzędziem jest Czek Giro wyróżniający się tym, że jest skierowany do osób, jakie albo nie posiadają w ogóle konta w banku, albo nie mają możliwości swobodnego nim dysponowania. To oferta szczególnie skierowana do seniorów, dla których konto w banku nie jest oczywistością, lecz dodatkiem. Zresztą pożyczkodawcy wcale nie wymagają, aby go posiadać. Jak więc zostaje wypłacona pożyczka?
   Po załatwieniu wstępnych formalności i wydaniu zgody na udzielenie środków firma pożyczkowa przekazuje klientowi Czek Giro, na podstawie którego może on uzyskać gotówkę na poczcie.
   Jak więc widzimy, przelew weryfikacyjny wcale nie jest koniecznym warunkiem, by uzyskać pożyczkę. Możemy więc za pomocą wymienionych rozwiązań postarać się o wsparcie finansowe! KontoConnect, Instantor, Kontomatik i Czek Giro pozwalają korzystać z szybkich chwilówek bez żadnych przeszkód. A co najważniejsze, wszystko odbywa się zgodnie z przepisami, nie ma więc mowy o żadnych nieprawidłowościach. Warto tym bardziej rozważyć zaciągnięcie pożyczki, nie kłopocząc się dodatkowymi formalnościami.

   « powrót do artykułu
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Leonardo da Vinci jest znany ze swoich technicznych przedsięwzięć i szkiców. Mało kto o tym wie, ale Kodeks Atlantycki zawiera także fragmenty rysunków damskiej torebki. Mistrz zaprojektował ją ok. 1497 r. Dzięki wysiłkom dwojga naukowców udało się odtworzyć design i po 500 latach życia w ukryciu La Pretiosa ujrzała wreszcie światło dzienne na pokazie domu mody Gherardini.
   Rysunek torebki odnalazł i opublikował w 1978 r. specjalizujący się w twórczości Leonarda da Vinci Carlo Pedretti. Potrzeba było jednak kolejnych 3 dekad, by Agnese Sabato i Alessandro Vezzosi z Museo Ideale Leonardo Da Vinci zabrali się za składanie elementów układanki.
   Torebka z cielęcej skóry z wytłoczoną z mosiądzu rączką, nad której wykonaniem czuwała Carla Braccialini z Gherardini, zadebiutowała na specjalnym pokazie we Florencji. Później przez 3 dni można ją było podziwiać w Accademia delle Arti del Disegno, pierwszej europejskiej szkole rysunku.
   Jak podkreśla Vezzosi, z wyglądu torebka przypomina bok pulpitu z obrazu Zwiastowanie (1470-73). Zdobią ją m.in. meandrujące motywy roślinne. Uwagę przyciąga też ciekawe zapięcie. Dom mody przewidział serię zaledwie 99 ręcznie wykonanych torebek. Od marca mają się znaleźć w ofercie firmowych butików.
   Da Vinci miał zdecydowane poglądy na modę renesansu. Potępiał np. nadmierne zdobienia oraz fakt, że stroje i buty były często po prostu za ciasne. Zaprojektował nie tylko torebkę, ale i ubrania oraz różne akcesoria.
    
    
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...