Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
malinova

Doradzicie w sprawie laptopa ?

Rekomendowane odpowiedzi

@malinova - żeby coś móc o takim laptopie powiedzieć, to musiałabyś się określić do czego go potrzebujesz. Do netu faktycznie się nie opłaca tyle wydawać na lapka. Do grania też lepiej stacjonarny komputer lub konsolę - wszystko zależy co od niego oczekujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie do grania

Mam zamiar wreszcie wrzucic na cos np. simsy 3 zeby miec fajan grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie pozostaje mi nic innego jak zasugerować PC zamiast laptopa. Za te same pieniądze można kupić albo lapka, który (nie sprawdzałem) pociągnie Simsy nowe, albo PC, któy pociągnie owe Simsy  w dwóch kopiach i w tle będzie robił fikołki ;) Pozostaje względnie sprawa wygody obsługi i mobilności - ten lapek pewnie i tak wytrzyma na bateriach max 3 godziny (jeśli nie mniej) w czasie grania w coś co będzie go tak obciążać jak Simsy 3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"PC do Simsów" można za ok 1 tyś kupić, nie warto przepłacać tylko dlatego że laptop jest "trendy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi.

Jeszcze sie zastanowie,ale mam mętlik ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop ma jedną zaletę , której nie posiada PC , jest przenośny , więc możesz zabrać go ze sobą np na wakacje , zawsze swoją grę masz pod ręką , możesz korzystać z netu bezprzewodowego itp .

Jeśli zas chodzi o laptopa do gier to zobacz tego -> http://alejka.pl/acer-aspire-6920g-584g32bn-gemstone-blue.html jest znacznie tańszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acera bym osobiście unikał. Jeżeli dojdzie do jakiejkolwiek awarii (a i tak pewnie dojdzie, bądźmy realistmi), wówczas użeranie się z Acerowskim serwisem to katorga. Z Toshibą bardzo podobnie. Polecam za to serwis HP i Asusa - obie firmy sprawdzałem osobiście i dają radę. Nie są najtańsze, ale święty spokój i pewność, że problem zostanie rozwiązany, jest wg mnie wart wyższej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty masz do serwisu Toshiby? Za wielką wodą chodzą opinie, że jest najlepszy na całym świecie. Ja miałem awarię klawiatury w laptopie, wszystko załatwione zostało bez najmniejszych problemów, pomimo tego, że kompa przywiozłem z Kanady (wszystkie gwarancje i rachunki załatwione tam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może mówię o przypadku jednostkowym, ale mojej koleżance robiono ogromne problemy. Nie dość, że nie mogła (choć powinna była ze względu na charakter pracy i tajemnicę zawodową) przed wysłaniem do serwisu wymontować dysku, na co HP pozwala, a Asus nawet to zaleca, to jeszcze na miejscu (oddawała do punktu stacjonarnego przedstawiciela Toshiby) spotkała się z idiotką, która nie mogła się nadziwić, że koleżanka a) nie zgłosiła awarii przez net (jak miała to zrobic, skoro jej jedyny komputer padł?) :P nie zrobiła screenshota (!!!). Nie wspomnę już o tym, że naprawa trwała dłużej, niż przewiduje to ustawa, a koleżanka nie dostała za to żadnego zadośćuczynienia.

 

Podkreślam: mogę mówić o odosobnionym przypadku, ale dla mnie sam fakt, że firma na coś takiego pozwala, źle świadczy o polityce gwarancyjnej. Dla porównania: u mnie w przypadku HP gdy okazało się, że w niecały miesiąc po naprawie znów pojawiła się awaria, przysłano inżyniera do mnie do domu, który naprawił kompa w pół godziny. W Asusie z kolei udzielono mi pomocy w sprawie sterowników do WinXP, choć komputer według specyfikacji nie musiał go wcale obsługiwać, więc firma równie dobrze mogła się na mnie wypiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to być może spory niefart :P W każdym razie tak jak mówię - jak kupowałem swojego laptopa, to w Kanadzie akurat zachwalali serwis na całym i świecie - i faktycznie nie zawiodłem się na tych opiniach. Co do dysku - to faktycznie nie znam tych procedur, bo mnie żadna tajemnica nie obowiązuje, a problem był czysto techniczny :D Także moim zdaniem w Toshibę warto zainwestować. A co do HP, nie wiem jak teraz bo się nie interesuje, ale 2 lata temu to ostro trzeba było przepłacić za sprzęt z ich logo.

 

A Asusy ponoć też dają radę, kumpel ostatnio zachwalał. Sam chciałem EEE sprowadzić na handel, ale nie wyszło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asusy generalnie są fajne i przeważnie b. trwałe (gdybym miał kupować nowego lapka, niemal na pewno byłby to właśnie Asus), ale nie bez konsekwencji - ze względu na sporą ilość aluminium w obudowie ważą średnio o 300-500 g więcej od produktów konkurencji. A to akurat trochę boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... ja powiem tak. Moja niedoświadczona znajoma kupiła laptopa (HP) nie w vobis, media markt czy przez internet, tylko u prywaciarza jakiegoś. No i niestety, źle zrobiła - okazało się, że wyglądający na nowy sprzęt ma ok. półtora roku. Sprawa trafiła do sądu (następne, co najmniej półtora roku) i nie dość, że pokrzywdzona, przegrała ją.

Jedyne, czemu się nadziwić nie mogłam, to, jak można było kupić laptopa w prywatnym jakimś sklepie...  ::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz lapka zrób test Visty na nim jeśli wychodzi poniżej 4 to daj sobie spokój choćby miał parametry na kartce doskonałe, współpraca urządzenia z kobylastym systemem operacyjnym jest szczególnie ważna bo jak system na nim muli to pozostałe aplikacje nie mają wyjścia.

Polecam Samsunga R70 był na wyprzedażach w Vobis z vistą premium (ok 2700zł). za***prza (nie pracuje ) jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby kupic jaki kolwiek komputer, zawsze odpowiedz sobie na takie pytania (szczerze i dokladnie):

 

1) po co mi ten komputer

2) do czego ma mi sluzyc

3) ile chce na niego wydac

4) co ma miec? (np. wifi, cd-rom, karte sieciowa)

5) jak dlugo bede przy nim pracowal/gral

(przy pow 6h odradzam wszystko ponizej 15 cali bo zrypiesz sobie wzrok szybciej niz myslisz - sprawdzilam na sobie)

 

i wtedy dopiero szukac kompa.

 

Osbiscie kupilam MSI Wind (kruszynka cudowna), ale ze to jedyny komp jaki mam i ze siedze przy nim dosc dlugo i czesto mam teraz powazne problemy. Aktualnie potrzebuje pozadnego PC, a laptopa jako przenosnego uzywam CZASEM na uczelni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...