Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Windows 7 Starter bez ograniczeń

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiemy, najtańszą wersją Windows 7 będzie edycja Starter. Paul Thurrott, który prowadzi znany blog SuperSite for Windows, pojawiła się informacja, że Microsoft zrezygnował z ograniczenia liczby aplikacji, które będzie można jednocześnie uruchomić w Starterze.

Początkowo koncern z Redmond chciał, by użytkownik tej edycji mógł uruchomić jednocześnie nie więcej niż trzy aplikacje.

Taki krok z pewnością przyczyni się do rozpowszechnienia systemu Windows 7 na najtańszych netbookach. Ograniczenie oznaczało bowiem, że jeśli np. uruchomimy przeglądarkę, komunikator i program pocztowy to, zanim będziemy mogli posłuchać muzyki, będziemy musieli zamknąć jeden z wcześniej otwartych programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale cena pewnie też wzrośnie bo nie wierze że ot tak po prostu poszli na rękę użytkownikom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 aplikacje ?  ;) Nie ma to jak wielozadaniowość  ;D

Nie używał bym takiego systemu nawet gdyby mi za to płacili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie kwestia pójścia na rękę użytkownikom, lecz kwestia przetestowania bezsensowności takiego ograniczenia. Byle sprzęt dzisiaj potrzebuje lub po prostu może instalować swoją aplikację, która działa w tle cały czas. Czy użytkownik wersji starter po zainstalowaniu sterowników do grafiki, klawiatury i drukarki nie będzie mógł uruchomić antywirusa, firewalla czy notatnika, bez uprzedniego wyłączenia którejkolwiek z natywnych aplikacji obsługujących sprzęt ?

Specjalistą z tego zakresu nie jestem, ale być może taka edycja Windowsa uniemożliwiałaby pracę innych aplikacji systemowych ? Wyobrazić sobie mogę brak możliwości współpracy pomiędzy aplikacjami pakietu Office - z przyczyny braku wolnego slotu na aplikację ;)

Mam tylko nadzieję, że ceny nie zabiją tak dobrze zapowiadającego się systemu jakim jest Seven...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mylmy serwisów z apliakcjami...

takie rzeczy jak sterowniki i antywirusy działają jako serwisy systemu... na nie na pewno nei ma ograniczenia... limit jest tylko na to co widać po wciśnięciu alt+ctrl+del na zakłądce aplikacje, i też nie wykluczone że nie każda z nich się liczy (bo jak mam liczyć to że widzę 2 razy gg dlatego ze gadamz  2 osobami?)

ciekawy tlyko jak bo sibie radził z wieloprocesorywym chromem.. czy nie uznałby go za kilka aplikacji... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to w xp starter chodziło o pasek zadań, czyli te szerokie "belki". Zarówno procesy działające w tle jak i ikonki koło systemowego zegarka nie były zliczane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mylmy serwisów z apliakcjami...

 

Nie mylmy serwisów z procesami.

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale sporo aplikacji uwidocznionych w systray`u to nie są procesy.

 

Jeśli to prawda co napisał sig to nie wiem jak MS miałby rozróżniać aplikacje uruchomione w trayu, od aplikacji na pasku. Zakładając, że żadna z nich to nie proces, tylko zwykła aplikacja. Przecież ogromną większość softu można zrzucić do systray`a. Firewalla, antywirusa, winampa, przeglądarkę, nawet commandera - żadna z tych aplikacji nie musi się pojawiać na pasku menu start, aby móc wykorzystywać jej pełną funkcjonalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż wszystko jest procesem, każda aplikacja czy serwis. Zaś każdy proces ma co najmniej jeden wątek. Mniemam, że limitowi podlegały tylko te procesy, które tworzyły własne okna. Ewentualnie też mogły być rozgraniczane procesy systemowe (usługi) oraz te odpalone przez rundll32.exe od tych uruchomionych przez usera spod explorer.exe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... tak się zaaferowałem, że sam pomyliłem procesy z usługami właśnie :/

Chyba strzelę sobie w łeb i potargam dyplom z rozpaczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dobre nie czytałem o tym wcześniej :P ciekawe czy kilka procesów o tej samej nazwie liczyłby jako jeden, bo jeżeli nie to trochę kiszka byłaby z google chrome, który otwiera każde okno w osobnym procesie :) nie wyobrażam sobie pracy w systemie z takimi ograniczeniami masakra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Chiński państwowy Urząd Radiofonii, Filmu i Telewizji (ang. SARFT) domaga się od producentów ograniczenia liczby scen palenia papierosów i "dymiących" wątków w filmach oraz telewizyjnych show. Palenie byłoby dozwolone tylko wtedy, gdyby okazało się to konieczne z powodów artystycznych lub z punktu widzenia rozwoju postaci.
      Na tym jednak nie koniec żądań. SARFT zabrania pokazywania nieletnich kupujących i palących tytoń. Co więcej, bohaterowie produkcji rodem z Państwa Środka nie mogliby palić w budynkach publicznych i wszędzie tam, gdzie zakazuje tego ustawa. W rozporządzeniu nie wspomniano o importowanych produkcjach, np. tych z Hollywood.
      Chiny starają się ograniczyć liczbę palaczy, stąd wprowadzony w zeszłym dziesięcioleciu zakaz reklamy wyrobów tytoniowych oraz sponsorowania przez koncerny tytoniowe dużych wydarzeń sportowych. Jest z czym walczyć, ponieważ szacuje się, że rokrocznie w Państwie Środka z powodu palenia umiera ok. miliona osób, a pali aż 30% dorosłej populacji.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Naukowcy z Boston College wykazali, że zmniejszenie liczby dostarczanych organizmowi kalorii ogranicza wzrost i tempo rozprzestrzeniania się glejaka wielopostaciowego - pierwotnego nowotworu złośliwego mózgu o nieznanej etiologii (ASN NEURO).
      Zespół Laury Shelton prowadził badania na modelu mysim. Ustalił, że zmniejszony pobór kalorii obniża poziom cukru we krwi, co prowadzi do spadku dostępnej dla komórek guza energii węglowodanowej. To ważne, ponieważ w dużej mierze polegają one na glikolizie, czyli ciągu reakcji biochemicznych, w ramach których jedna cząsteczka glukozy ulega rozłożeniu do dwóch cząsteczek pirogronianiu. Prawidłowe komórki mózgu mogą też korzystać z ciał ketonowych (acetonu, kwasu acetylooctowego i kwasu β-hydroksymasłowego) jako źródeł energii.
      Wg badaczy, wyniki sugerują, że komórki guza mózgu są wrażliwsze na stres energetyczny od zwykłych komórek mózgu [...]. Oznacza to, że odpowiednio skonstruowana dieta, która obniża poziom glukozy, a podwyższa stężenie ciał ketonowych, przyda się w terapii inwazyjnych nowotworów mózgu.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Rząd Malediwów planuje podwodne posiedzenie, podczas którego zostanie podpisany dokument dotyczący zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Prezydent Mohamed Nasheed i jego gabinet zanurkują 17 października.
      Doradca prezydenta powiedział BBC, że forma działania jest może dosyć rozrywkowa, ale przesłanie jak najbardziej poważne. Rosnący poziom mórz stanowi zagrożenie dla ok. 1200 nizinnych koralowych wysp, które gdy obecny trend się utrzyma, znikną pod wodą. Mniej więcej 80% archipelagu Malediwów znajduje się mniej niż metr nad poziomem morza, dlatego obawy mieszkańców nie są bynajmniej nieuzasadnione. Uważają oni, że gdy ich kraj w pełni odczuje skutki topnienia czap lodowych na biegunach, dla innych nacji także już będzie za późno.
      Podczas posiedzenia ministrowie będą się porozumiewać za pomocą gestów oraz wodoodpornych pisaków i tablic. Repertuar sygnałów dostępnych dla nurków jest ograniczony, dlatego liczba poruszanych zagadnień również będzie zawężona. Urzędnicy zaapelują jednak do wszystkich narodów – tych biednych i tych bogatych – by traktowały zmianę klimatu poważnie.
      Trening odbyli już wszyscy ministrowie poza jednym, który ze względu na chorobę wykluczającą nurkowanie nie mógł towarzyszyć im podczas prób w bazie wojskowej.
      W dniu zero prezydent Nasheed, będący licencjonowanym nurkiem, weźmie udział w podwodnej konferencji prasowej. Malediwscy urzędnicy podpiszą dokument, który trafi na wokandę podczas grudniowej konferencji ONZ-etu w Kopenhadze. Nowe porozumienie ma zastąpić Protokół z Kioto, wygasający już za 3 lata, bo w 2012 r.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Ludzie, którzy jedzą mniej, skuteczniej przetwarzają pokarm na energię, co może się przyczyniać do wydłużenia życia.
      Naukowcy z Pennington Biomedical Research Center w Baton Rouge przez pół roku badali 36 osób z nadwagą. Opracowano dla nich 3 różne schematy postępowania. Pierwszej grupie dostarczano liczbę kalorii zgodną z dziennym zapotrzebowaniem energetycznym. Drugiej obniżono ją o 25%, w trzeciej o 12,5%, wprowadzając dodatkowo ćwiczenia fizyczne, aby "cięcia" również sięgnęły 25%.
      Badacze zaobserwowali, że dieta z lub bez gimnastyki usprawniała pracę mitochondriów, nazywanych centrami energetycznymi komórek. Wytwarzały one mniej wolnych rodników, rzadziej dochodziło więc do odpowiedzialnych za starzenie się organizmu uszkodzeń DNA oraz białek.
      W naszym mniemaniu studium dostarcza dowodów na potwierdzenie tezy, że 25-procentowy deficyt kalorii obniża dobowe wydatkowanie energii i usprawnia działanie mitochondriów — wyjaśniają naukowcy w artykule opublikowanym na łamach pisma Public Library of Science's.
      Trzeba przeprowadzić dalsze badania, by stwierdzić, czy rezultaty zaobserwowane po półrocznej diecie utrzymują się dłużej.
      Wcześniejsze eksperymenty na gryzoniach wykazały, że niskokaloryczne menu wydłuża życie i opóźnia wiek wystąpienia pierwszych objawów chorób związanych ze starzeniem się, czyli nowotworów i chorób serca.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...