Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Tomek

Polecane Gry

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się od wczoraj zagrywam w Xmena: Wolverine. Już dawno nie widziałem tak dobrej gry akcji. Nie dość że sama eksploracja świetnych terenów (engine unreal tournament 3) daje sporą frajdę, to jeszcze te hektolitry krwi, kilometry flaków, uniwersum samo w sobie i możliwość rzezi ograniczonej tylko długością pazurów bohatera i własnymi umiejętnościami manualnymi w obsługiwaniu klawiatury... ;) Wszelakie odskocznie od standardowej "naparzanki" wyszły twórcom rewelacyjnie i po prostu człowiek nie ma się kiedy znudzić. Gdyby nie żona, to pewnie nie kładłbym się wcale spać :)

Polecam - gierka warta każdej złotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czym otworzyć to go dizzy?taki program do gier z pegazusów amig i atari to się emulator nazywa?

www.sebaci.getvid.us/emulatory_pegasus.rar

Najczęściej używam FCE Ultra.

jak się gra w tanki nazywała?

Tank1990 albo Battle City.

jak się steruje w tym stranderze?

W stranded? Normalnie się steruje (WSAD chyba), trochę skrótów trzeba obczaić, ale dawno w to nie grałem także nie pamiętam. Był tam chyba tutorial co powinien nauczyć wszystkiego. Ogólnie chodzi o zdobywanie rzeczy i umiejętność ich odpowiedniego wykorzystania. W necie można znaleźć poradniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz chodzić po forach internetowych i nauczać ludzi jak to przegrywają swoje życie, robiąc coś co sprawia im przyjemność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dać jakieś ostrzeżenie. Te gry są niebezpieczne! Raz otworzysz, to się nie oderwiesz. Pamiętajcie o tym zanim klikniecie w te linki ;)

 

Oczywiście obydwie przeszedłem, ale na to marnuje się ogrom czasu. A i są jeszcze chyba dwie części (chapter one i chapter two), które zamierzam jeszcze przejść... Te gry to czołówka gier typu Tower Defence.

 

Inna świetna gierka to Spin the Black Circle. Dla ludzi wytrwałych, którym zależy nie tylko na przejściu, ale również na wykręceniu jak najlepszych czasów...

http://www.bubblebox.com/play/skill/902.htm

 

Coś łatwiejszego, dla odprężenia:

http://www.bubblebox.com/play/skill/1251.htm

 

Miłego grania ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, są obecnie tylko dwie części i to obie podane, czyli "Chapter 1: The Forgotten" i sequel "Chapter 0: Gem of Eternity". Ma być "Chapter 2: Chasing Shadows", ale to dopiero jest w planach na dalszą część tego roku. Aczkolwiek nie da się ukryć, że to ogromne pożeracze czasu, bo wciągają jak diabli. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A starusieńkie Bubble-Bobble ktoś pamięta ? Też całkiem oryginalny pożeracz czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij jej filmiki z gry, a po grę odeślij do sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poker texas holdem. Uważajcie na tilt drdzy panowie i drogie panie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gier rozwijających umysł polecam Sokoban.

Ja z gier rozwijających umysł polecam:

supaplex, pierwsze 40 poziomów jest stosunkowo proste, ale potem zaczynają się schody, do tego rewelacyjna muzyka SoundBlaster

TIM (the incredible machines)

lemingi

Z turowych gier strategicznych:

Warlords 2,

Ufo: enemy unknown,

Jagged alliance 2

Heroes of might and magic 2-3

Worms 2 nowsze nie są warte zachodu

Z RPG:

Betrayal at krondor, grafika masakruje oczy (polecam najniższą jakość obrazu - góry mają jednolity kolor), za to grywalność przewyższa najnowsze gry

Planescape torment - jedyna z gier na infinity engine gdzie nie trzeba rozwalać hord wrogów.

fallout 1 i 2- [/] po prostu miód

might and magic 6

Z action RPG:

gothic 1,

deus EX 1 

 

FPS:

Half-life 1 i 2

Project IgI1

Unreal 1 - [/]w tamtych czasach to był prawdziwy hit

 

ścigałki:

Screamer 1/2

RoadRash (nie wiem która wersja ale raczej 2/3 niż 1)

Need4Speed underground [/]za drifty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę pod turowe strategiczne i polecę:

 

Master of Orion II

Master of Orion III (nieco słabsze niż II i wymaga przestawienia się na makrozarządzanie)

 

Strategia turowa z elementami RPG:

 

Master of Magic

 

RTS:

 

Pax Imperia

 

FPS plus RPG:

 

System Shock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym dorzucić do action-rpg System Shock 2 - naprawdę świetny klimat i poziom trudności.. W żadnej grze nie musiałem zbierać amunicji przez całą grę tylko po to, żeby wystrzelać ją w ostatnim levelu, tak jak tu..

 

Chciałbym też dodać bardzo ciepłe słowa o Interstate'76: Arsenal (re-edycja pod 3dfx, z poprawioną grafiką i interfejsem) - ta gra to po prostu arcydzieło! Wspaniała muzyka, klimat komiskowych lat 70-tych, bardzo ciekawie odwzorowane samochody, z możliwością tuningu, a dodatkowo z karabinami maszynowymi i inną bronią na dachach!

 

Problem w tym, że gry tej raczej już nie znajdziecie (posiadam oryginalny egzemplarz z Ameryki - jeden z dwóch jakie znalazłem na eBay'u - drugi był w Japonii..). Ale warto popróbować, naprawdę warto.

 

Dla spragnionych gier amigowych i innych starych polecam

www.thegamearchives.com

 

Przyznaję.. na amigę było mnóstwo gier z wspaniałą muzyką i klimatem..

 

Dune,

Syndicate,

Walker, Dune2 (pierwsza na świecie strategia rts), colonization (rewelacyjna gra strategiczno-ekonomiczna),

gunship 2000,

transarctica (bardzo polecam - w razie problemów z grą proszę o kontakt :P ),

settlers,

czy polski fps Za Żelazną Bramą.

 

Bardzo dobrze wspominam też Franko i Domana - polskie chodzone bijatyki o niepowtarzalnym klimacie (Doman ekstremalnie trudny jeśli gra się bez kodów..)

 

A pamięta ktoś Tomb Raidera? Nadal nie grałem jeszcze w cz.3,6,7 oraz Anniversary edition

 

Jest jeszcze wiele innych wspaniałych gier (jeśli tylko przypomną mi się tytuły, to je tu umieszczę)

 

Nie wiem czy będzie pasować do tej kategorii, ale również World of Warcraft jest grą  g e n i a l n ą  - jeśli gra się na oficjalnym serwerze, to można nad nią spędzić właściwie całe życie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czemu nie przegrywać?co lepszego na tym bezsensownym i bezcelowym padołku mam do roboty?

Znaleźć jego sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego protestujesz przeciwko temu, że ktoś ma ochotę spędzić życie na graniu w gry? Co w tym złego? W tym państwie nie warto się starać dla dobra ogółu, bo albo władza Cię wykorzysta i wyrzuci albo jeśli chodzi o społeczeństwo to w przypadku porażki nie zwrócą na Ciebie uwagi, a w przypadku sukcesu oplują Cię i zwyzywają, bo Polacy umieją jedynie żywić zawiść do tych którym się udało.

 

Co złego w tym, że ktoś hedonistycznie chce sobie zapewniać przyjemność, czyniąc przy tym niewielką szkodę innym? Lepsze to niż dresy bijące innych na ulicy, po to żeby zapewnić sobie przyjemność, albo pijacy bijący swoje rodziny i obrzydzający innych ludzi, gdy leżą zarzygani na ulicy..

 

Wreszcie lepsze to niż stawanie się fanatykiem religijnym, który w imię miłości bliźniego jest w stanie krzywdzić (słownie i fizycznie) innego człowieka, który ma z nim różne poglądy..

 

I po raz kolejny, lepsze to niż pogoń w wyścigu szczurów za pieniądzem, władzą i karierą, po drodze wykorzystując tych, którym się nie udało.

 

Taki gracz jest i z punktu biblii i z punktu zupełnie logicznego dużo bardziej przykładnym obywatelem niż wymienieni wcześniej - nikomu nie wadzi, sam dąży do swojego szczęścia, a na dodatek jak sam widzisz, jest w stanie pomóc innym, podzielić się swoimi doświadczeniami, stworzyć społeczność która nie żywi nienawiści do innych. I nie chodzi tu o moją wypowiedź, bo po prostu nie wytrzymałem tego, że próbujesz na siłę wyprowadzić kogoś z równowagi (zapewne ucieszysz się z mojego wybuchu).

 

Jak sobie chcą grać, niech grają. Życie to sztuka wyboru - wszystkiego nie zrobisz, bo jest zbyt wiele do osiągnięcia, nauczenia się, poznania, zobaczenia, spróbowania. Oni wybrali gry, a nie filozofię, wolontariat czy jeszcze coś innego, i jest to tak samo dobry wybór jak każdy inny - bo różnorodność jest potrzebna na świecie. Najważniejsze wg mnie jest to, że taki gracz nie krzywdzi innych realizując swoje cele i dążąc do szczęścia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wybucha jeśli w środku się nie gotuje.... pęcznieje..... puchnie.... pęka..... albo pragnie zmiany - stąd Cię doskonale rozumie bo sam wybuchałem wiele razy .

Dobrą radą jest :

 

Dąż do złotego środka pamiętając, że wszystko jest względne
[/]z podkreśleniem słowa DĄŻ - niestety grający  dąży do zrealizowania zadań wirtualnych które po zaniku prądu w gniazdku nijak go w życiu nie dotyczą - czyli STOI, a nie dąży.

Kwestię zmian w PM pominę w tej wypowiedzi, bo myślę że sam sobie już możesz to wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...