Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Tomek

Polecane Gry

Rekomendowane odpowiedzi

Clive Barker's Undying - FPS, horror, świetna fabuła, mistrzowska gra, z 2001.

Kto grał w Clive Barker's Jeriho i podzieli się wrażeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi podkradł wspomnienia co do Undyinga :D

Ja grałem w Jericho i muszę powiedzieć, że nieźle wgniata w fotel. Ważne (jak zwykle przy tego typu gierkach) aby grać w nocy ze słuchawkami i bez światła i bratnich dusz w pobliżu. Potrafi wystraszyć ;) Sama eksterminacja i o dziwo historyjka też jest fajna. Pomysł na "przemieszczanie" się pomiędzy członkami drużyny i wykorzystywanie ich specjalnych umiejętności wykorzystywany jest po mistrzowsku. Dobrym pomysłem na przedłużenie grywalności były też tzw. achievmenty - 100 headshotów, 200 obron przed atakiem i tym podobne :) Polecam z pełną świadomością zabrania sporej liczby wieczorów i podwyższenia poziomu adrenaliny :P

 

PS. To ja teraz zapytam - grał ktoś już w demko nowego Red Faction ? Jedynka mi się podobała, ale część drugą odpuściłem po demie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jedynkę grałem, dwójka jakoś mi przepadła. RF to druga RPG w którą namiętnie grałem, i co ciekawe w inne już nie, może za wyjątkiem Project I.G.I. 1

Inne w ogóle mnie nie kręciły.

Obecnie zastanawiam się nad zakupem Bioshock, ale dopiero jak będę miał kasę. Grałem w demo na Xbox'ie i zachwyca mnie jakość tej gry i klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Faction i Project IGI to RPG ? Chyba jestem już na to granie za stary :)

Bioshocka widziałem u kolegi - jakoś mnie nie zachwycił. Świetnie zrobiona woda, ale reszta do bani. Cały klimat psuje beznadziejne AI wrogów, które zatrzymało się na poziomie Quake 1. Chociaż po prawdzie lata pięćdziesiąte też mnie jakoś nie rajcowały...

 

Pamięta ktoś Superfroga ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajjj, miałem na myśli FPS, nie RPG ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały klimat psuje beznadziejne AI wrogów, które zatrzymało się na poziomie Quake 1.

 

sprobuj pograc na hard, juz tak kolorowo nie jest ;)

 

A do tematu to moge polecic:

 

Wiedzmin - nie zaluje ani zlotowki wydanej na ta gre, przednia zabawa na dlugie godziny

 

No i to by bylo na tyle :) zadna inna gra nie przyciagnela mojej uwagi na dluzej niz czas potrzebny do ukonczenia dema hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wiedźminie utknąłem :/ Jakoś zrobiłem sobie dzień przerwy i tak mi zostało ;) Ale kiedyś kończę, w końcu prezent od żony :(

To ja jeszcze polecę ze swojej strony Unreal Tournament 3 - chyba każdy wie o co chodzi...

Oraz Unreal - kiedy pierwszy raz widziałem tą grę w telewizji (strzelam że to był program o grach na "polonii1"), pomyślałem - przecież niemożliwe że ktoś zrobił tak wspaniałą grę. Ta grafika, ten świat, Ci wrogowie - nie dość że starali się robić uniki, to jeszcze potrafili wycofać się z pola walki, podebrać jakąś apteczkę i zaatakować Cię od tyłu. Pożeracz mózgu !! :)

Później pojawiły się problemy ze sprzętem który to uciągnie (ach te czasy akceleratorów). Trzeba było grać na renderowaniu software`owym niestety... Po zakupie pierwszego 3dfx`a i zobaczeniu Unreala w pełnej krasie omal nie zsiurałem się na miejscu z wrażenia :P Mijały dni, tygodnie, miesiące i lata a ja dalej tą gierkę uwielbiam. Jej specyficznego klimatu nie udało się podrobić nikomu do tej pory. Nie pamiętam nawet ile razy ją przechodziłem na różnych trybach trudności, z najwyższym włącznie. Dla mnie klasyk i czołowe miejsce na półeczce z grami...

 

Korzystając z miejsca i chwilki czasu :D skoro już się tak rozmarzyłem to popiszę się znajomością i miłością do innego klasyka. Heroes of Might and Magic 3. Niby niezbyt okazałe, niby niezbyt trudne, a zabija czas jak nic innego. Bogactwo mapek w sieci przyprawia o ból głowy. Po wgraniu dodatków i uruchomienia generatora mapek, nikomu ich nie zabraknie :D

Kolejna gierka, która pomimo grania w nią do zdarcia płyty i przesiedzenia nad nią pewnie z godziliarda godzin mi się jeszcze nie znudziła. Nawet jej kolejne części wraz z dodatkami nie dosięgają jej do pięt i nie pozwalają tak miło spędzać czasu.

Co jest jeszcz piękne w obu gierkach ? Obie można zdobyć za niewielkie pieniądze. HoMM3 bodajże za niecałe 40zł wraz z dodatkami wszelakimi - Unreala z dodatkami, Unrealem drugim (cienkim w porównaniu do protoplasty), i dwoma wersjami Unreal Tournament (zwykłe i UT2004) chyba około 50zł. Nic tylko kupić i wrócić do świata rzeczywistego za co najmniej rok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś Superfroga ?

Grałem na Amidze, choć nigdy nie przeszedłem ;) Ale gierka świetna była. Heroes 3 - klasyk.

 

Teraz gram na emulatorze Pegasusa - Tanki, Contra, Micro machines, Bomberman, Baloon Fight, Mario Bros, Big nose, Go Dizzy go!, Ninja gaiden itd. Najlepsze gry z czasow dziecinstwa :)

 

Z komputerowych warto przypomnieć o Mafii. Gra genialna o rewelacyjnej fabule.

Z bardziej chorych - Postal 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ja godzinek poświęciłem Heroes 3... ;) Do dziś jedna z jedynych gierek w którą gram  ;D

Druga to Starcraft, kolejna Age of Empires 2, i kolejna Gorky 17 kiedyś grałem, też rewelacyjna, Polska gra.

Ach... oczywiście jeszcze Neverwinter Night's.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kompie mam wiedźmina , Herosów III i COD 4 .

 

Na amidze : Superfrog ... pamiętam , miałem gdzieś kody ... to była gierka ... Lub Lotos ...

 

Na Playstation : Carbon(Need for speed) Soul Calibur 3, Serious Sam, i takie inne tego gatunku gierki ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebaci, na Pegasusa mam (oczywiście na emulator):

Big Nose

Big Nose Freaks Out

Bram Stoker's Dracula

Chip'n'Dale Rescue Rangers

Contra

Dizzy The Adventurer

The Fantastic Adventure of Dizzy  -  pierwsza najlepsza gra na pegasusa

Micro Machines

Monster in My Pocket

Prince of Persia  -  druga najlepsza gra

Super Mario Bros

Super Robinhood

Tank 1990

Terminator 2

Jakieś 4 miesiące temu też przechodziłem zajawkę na te gry, powiem że chętnie ci je wyślę i czekam na twoje propozycje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mówimy o rupieciach to polecę dwie gierki na amigę (jedna była na commodore też) - nie wiem czy na pegasusie można je znaleźć.

Pierwsza to Traps & Treasures - bardzo milutka platformówka, z elementami logicznymi - mnie wciągnęła na dłuuugi czas kiedyś.

Druga to Solomon`s key - to była chyba multiplatformowa gierka, widziałem ją też na automatach - arkade`owa gierka w szukanie klucza i dojście z nim do drzwi. Po drodze pełno przeszkadzajek, do tego sam "hipkiem" stawiasz, bądź niszczysz elementy planszy. Zabijacz czasu ;)

To jak mi się przypomniało to jeszcze dwa starocie - Sensible world of soccer 96 - jedna z lepszych gierek piłkarskich tamtych czasów. Grafika do kitu, dźwięku w sumie nie było wcale, ale grało się w to zawzięcie :)

Druga gierka to "vermeer" - jakiś taki dziwny twór, który miałem tylko po niemiecku. Kupowało się surowce, ziemię, ludzi i robiło na tym kasę, po to tylko aby zakupić w ciągu swego wirtualnego żywota obrazy Vermeera. Przeszkadzały w tym wszelakie klęski ludzkie, jak i żywiołowe, strajki pracowników, zamachy stanu i reszta graczy. Pierwsza moja gierka w multi - oczywiście na jednym commodore z dwójką sąsiadów :P Komputerek nie był wyłączany przez tydzień - jakoś nie mieliśmy jak zapisać stanu gry :D

 

Może napiszecie coś o tych wersjach Dizzy, w które gracie ? Pamiętam że grałem w sporą ich ilość, więc może coś mi się przypomni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clive Barker's Undying to pamiętam recenzje w CDA(podobno niezła)eh kurde jak się nauczę obsługiwać p2p to może se naściągam(chyba że mi sieć akademikowa blokuje).ja pykalem w herosów(1i3)Diablo(1i2)Baldury,Icewindy,GTA(2i1),Championship Managera(do teraz;),Fifę(do teraz),nieco ścigałek,Ballance(polecam),Simsy(przez miesiąc fascynujące,potem nuda),SimCity,RollerCoaster,Pizza Connection,nieco Warcrafta i AoE2.kurde że nigdy nie miałem dobrej karty grafiki(na początku nie miałem3D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może napiszecie coś o tych wersjach Dizzy, w które gracie ?

W Go Dizzy go! masz planszę, po której latasz i zbierasz owoce ;) Musisz uważać na wrogów, którzy chcą Cię zjeść (możesz ich zgniatać klockami które przesuwasz albo też korzystać z bonusów dzięki którym możesz ich jeść lub zabijasz ich od razu). Ogólnie fajna gra, w której trzeba myśleć by przetrwać.

 

W The Fantastic Adventures of Dizzy grałem na pegazusie. Ogromny obszar do zwiedzenia, pełno zagadek, przez co długo się w nią gra. Nigdy jej nie przeszedłem (za każdym razem trzeba było od nowa). Teraz mógłbym spróbować, bo w emulatorze można zapisać, choć nie powinno się tego nadużywać.

 

Z tego co widziałen na filmiku to Dizzy the Adventurer to coś podobnego, ale nigdy wcześniej o tej gierce nie słyszałem.

 

Robin Hood też był fajny, ale dość trudny. Też chyba nie przeszedłem.

 

W Prince of Perssia chyba nie grałem, tak samo jak w Dracule.

 

Grałem za to w Batmana i Robina :) Co ciekawe, gra ta jest modem gry Monster in My Pocket (podmienione postacie), a ja do niedawna o tym w ogóle nie wiedziałem :P Gierka była jedną z lepszych na pegasusie.

 

Ostatnio w tanki gram i wkurzam się jak mnie rozwalają :/ Jak chce cie to obczajcie sobie Ninja Gaiden (szczególnie drugą i trzecią część, jak ktoś chce to mogę podesłać). Dla mnie jedne z najlepszych gier na pegazłoma. Wysoki stopień trudności.

 

Była taka fajna piłka nożna na pegasusa - z widokiem od góry i pionowym ustawieniem boiska. Taka bardzo dynamiczna :D Tylko nie mogę jej znaleźć. Gdyby ktoś wiedział (miał/znalazł) niech da znać  8)

 

Jeśli chodzi o simsy to gra nieźle na początku wciągała. Później to już rutyna, ciągłe spełnianie potrzeb domowników, od czasu do czasu ktoś się utopił (mimo drabinki w basenie!) lub spłonął (przez kuchenkę). I tak później odechciało się grać.

 

Teraz ma wyjść trzecia część, a właściwie to wyciekła już przed premierą...

 

Tomek, a grałeś w Lode Runner? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aach ... jak mogłem zapomnieć o Sensiblu ! Uwielbiałem tą grę . DO dziś pamiętam krzyk  "Wygrałem z Porto !" W pucharze ... to była gra ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, właśnie to nie Sensible. Ale już znalazłem - to Soccer Simulator (z Quattro Sports).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szczególnie chciałbym polecić dwie pozycje:

 

Soldat - dwuwymiarowa strzelanka, niesamowita akcja.

 

LF2 - walki "ludzików".

 

Dwie moje ulubione gry, można z nich czerpać przyjemność godzinami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LF2 grałem sporo,bardzo fajne,soldata spróbowałem,podobne do liero,ale nie chciało mi się nauczyć grać:/ a kojarzy ktoś taką grę w której się lata samolocikami i zabiera przeciwnikowi flagę?(podobne do liero,na 2plajerów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antyszwed: pewnie chodzi Ci o Jetmen Revival? Gierka świetna ;) LF2 - genialna, żadna przeróbka jej nie dorówna :) Inne dobre gry to np. Icy Tower albo Blow Everything Up (są bodajże dwie części).

Jump'n'bump - dla 2-4 graczy. Frajda niezła, zwłaszcza jak jest przynajmniej trzech graczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Go Dizzy go! masz planszę, po której latasz i zbierasz owoce

Możesz mi ją przesłać? Bo prawdę mówiąc nie znam.

W The Fantastic Adventures of Dizzy grałem na pegazusie. Ogromny obszar do zwiedzenia, pełno zagadek, przez co długo się w nią gra. Nigdy jej nie przeszedłem (za każdym razem trzeba było od nowa). Teraz mógłbym spróbować, bo w emulatorze można zapisać, choć nie powinno się tego nadużywać.

Najlepsza gierka Na Pegasusa. Pełna przygód i naprawdę trzeba się nagłowić by zrozumieć co trzeba zrobić, chociaż z poradnikiem już tak ciężko nie jest :)

Z tego co widziałen na filmiku to Dizzy the Adventurer to coś podobnego, ale nigdy wcześniej o tej gierce nie słyszałem.

Robin Hood też był fajny, ale dość trudny. Też chyba nie przeszedłem.

Bardzo duży i bardzo trudny, mogę wysłać ;)

W Prince of Persia chyba nie grałem, tak samo jak w Dracule.

W PoP nie grałeś?!

Muszę ci wysłać obydwie ;D

Grałem za to w Batmana i Robina

Nie przypominam sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jetmen revival,kurde ale super,no to sobie popykam z siostrą wiele godzin(akurat jestem chory)z dwóosobowych fajne są bombery(tylko zależy jaka wersja,mam taką jedną naprawdę wciągającą i dynamiczną,jak chcecie to maila podajcie:) ) no i taka gra w baloniki grające w siatę fajna jest-Blobby Volley,prócz tego z takich popykadeł lubiłem WiniGolga,DSJ,Wormsy,IcyTower,Tanki,SimShip,Lightcycles.większość tego typu rzeczy znałem z Małych Gier z bonusu CDA.postaram się je zamieścić na jakimś chomiku czy czymś

 

więc tak tutaj powinno być Jetmen Revival

http://www.crew42.dk/JRSetup1_2.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie latanko stateczkiem-średnie

http://chomikuj.pl/Antyszwed/gravi050.rar

Hot Potato Pong,gra zasługuje na wyróżninie za dziwne stękanie jakie wydają z siebie postacie

http://chomikuj.pl/Antyszwed/Hot+Potato.rar

się czołgiem pociska,zabawa na 5 minut

http://chomikuj.pl/Antyszwed/hytank.rar

Deluxe Ski Jumping 2.1-czyli stare dobre

http://www.cda.pl/gry/dsj2.1.php

SimSheep-parodia simsów

http://chomikuj.pl/Antyszwed/SIMSHEEP2.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz mi ją przesłać? Bo prawdę mówiąc nie znam.

Tu wrzuciłem:

http://www.sebaci.getvid.us/godizzy.rar

Bardzo duży i bardzo trudny, mogę wysłać

A już sciągnąłem ;) Zobaczę czy będzie mi się chciało w nią jeszcze grać. Na razie muszę szwabów pokonać w soccerze :D

W PoP nie grałeś?!

Muszę ci wysłać obydwie

OK :) Wrzuć gdzieś albo wyślij na maila którego mam w profilu :P

Nie przypominam sobie

Napisałem, że to jest mod Monster In My Pocket :D Czyli wszystko to samo, tylko postacie podmienione.

 

Jest taka fajna gra na kompa, na dwóch graczy, co jeden ma wyspę z armatką, a drugi lata samolotem. Ten co lata, próbuje zniszczyć tą wyspę/działko, a ten co ma działko próbuje zestrzelić samolot. Jak się raz zagra to można się wciągnąć :D Tylko nie pamiętam jak się nazywała :P

 

Jeśli ktoś chce się pobawić w przetrwanie na wyspie to polecam Stranded 2:

http://stranded.unrealsoftware.de

 

Z brutalnych:

Sauna Dismount, Stair Dismount i Truck Dismount. Szczególnie to ostatnie. Celem jest spowodowanie jak największych obrażen u ludzika :(

http://jet.ro/dismount/

 

Zna ktoś może Mobile Forces? Kiedyś była niezła jazda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, na maila ci pośle wszystkie NESy.

Jak ktoś by jeszcze chciał, to się dopisać.

Z gier rozwijających umysł polecam Sokoban.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...