-
Similar Content
-
By KopalniaWiedzy.pl
Jak poinformował na oficjalnym blogu Google'a prezes firmy Larry Page, wyszukiwarkowy gigant kupi Motorola Mobility Inc. Transakcja warta 12,5 miliarda dolarów położy kres niezależności amerykańskiego producenta telefonów komórkowych, a jednocześnie spowoduje, że Google będzie mógł produkować własne smarfony i wzbogaci swoje słabe dotychczas portfolio o bardzo potrzebne firmie patenty.
Możliwość produkcji własnych urządzeń niewątpliwie pozwoli Google'owi na lepsze konkurowanie z Apple'em, może jednak budzić niepokój dotychczasowych partnerów firmy - Samsunga, HTC czy LG - którzy wykorzystują platformę Android i staną się konkurentami Google'a. Larry Page zapewnia, że „przejęcie nie zmienia naszej decyzji i Android pozostanie otwartą platformą. Motorola będzie go licencjonowała, a Android pozostanie otwarty. Motorola będzie osobną firmą. Wielu producentów sprzętu ma swój wkład w sukces Androida i zamierzamy nadal z nimi współpracować". HTC już wydało oświadczenie, w którym popiera zakup Motoroli przez Google'a.
Po ogłoszeniu transakcji cena akcji Motoroli wzrosła o 56%. Akcje Google'a spadły o około 3%.
W obliczu zaostrzającej się walki na rynku urządzeń mobilnych niezwykle ważne jest też przejęcie przez Google'a patentów Motoroli. Dzięki temu koncern będzie mógł się bronić przed pozwami ze strony konkurencji.
-
By KopalniaWiedzy.pl
Co pewien czas pojawiają się doniesienia o związkach telefonów komórkowych z guzami mózgu, bólami głowy czy przyspieszeniem starzenia. Po raz pierwszy podniesiono jednak kwestię ich wkładu w powstawanie kamieni nerkowych oraz uszkodzeń serca.
Europejski Instytut Badawczy ds. Komponentów Elektronicznych w Bukareszcie określał wpływ promieniowania emitowanego przez telefony na krew. Jej próbki wystawiano na oddziaływanie mikrofal o różnym natężeniu, a czas ekspozycji wahał się od 10 do 60 godzin.
Nawet przy dawkach promieniowania mniejszych od "komórkowego" dochodziło do wycieku hemoglobiny z erytrocytów. Akumulacja hemoglobiny w organizmie może zaś prowadzić do chorób sercowo-naczyniowych oraz tworzenia się kamieni nerkowych.
Ponieważ wyniki są co najmniej alarmujące, brytyjski Departament Zdrowia poinformował, że w przyszłym roku zostanie sporządzony specjalny raport. Na razie nie wiadomo, jaka będzie (i czy w ogóle się pojawi) reakcja agend medycznych innych krajów.
-
By KopalniaWiedzy.pl
Firma LG.Philips LCD poinformowała, że podczas targów Consumer Electronics Show 2008 pokaże 52-calowy wyświetlacz dotykowy, którym będzie można sterować dotykając go jednocześnie w wielu miejscach. Urządzenie zostanie wyposażone w czujniki na podczerwień, dzięki którym pozna pozycję dotykającego je palca lub wskaźnika. Wyświetlacz będzie próbkowany z częstotliwością 90 Hz, a jego rozdzielczość to 1920x1080.
Najnowszy produkt LG.Philipsa pozwoli na manipulowanie wyświetlanymi obiektami za pomocą obu rąk. Co więcej, monitor zostanie wyposażony w technologię rozpoznawania odręcznego pisma, można będzie więc edytować i tworzyć dokumenty. Urządzenie powstało przede wszystkim z myślą o zastosowaniu w reklamie, więc korzysta też ze specjalnych warstw odbijających światło tak, że obraz jest wyraźny nawet w pełnym słońcu. Jeśli nie ma zewnętrznego źródła światła, wówczas monitor jest tradycyjnie podświetlany od tyłu.
LG.Philips LCD zapowiada też powstanie 84-calowego „wielodotykowego” wyświetlacza. Będzie on złożony z czterech 42-calowym urządzeń.
-
By KopalniaWiedzy.pl
Kiedyś elitarne, dziś stają się powszechne nawet w krajach niezbyt zamożnych. Mowa o aktywnych telefonach komórkowych – według danych firmy Informa, ich liczba właśnie sięgnęła 3,3 miliarda, co statystycznie daje jedną komórkę na dwóch mieszkańców Ziemi. Naturalnie, wynik jest zniekształcony przez fakt, że w wielu krajach na każdą osobę przypada więcej niż jeden telefon. Mimo wszystko jest to fenomenalny sukces, a operatorzy telekomunikacyjni pracowali niego tylko 26 lat, niemal bez przerwy przebijając najśmielsze prognozy rozwoju. Według opublikowanych informacji, najwięcej użytkowników mają sieci GSM – niemal 2,6 miliarda. Druga w rankingu technologia CDMA ma raczej niewielkie szanse nadrobić straty, ponieważ korzysta z niej "zaledwie" 420 milionów abonentów. Ostatnio najbardziej znaczący wzrost sieci komórkowych jest notowany w prowincjonalnych rejonach Indii oraz Chin. To zasługa spadających cen aparatów oraz usług. Także państwa afrykańskie mają swój udział w rozpowszechnieniu telefonii komórkowej. Okazuje się bowiem, że koncerny telekomunikacyjne były w stanie dopasować ofertę również do uboższych krajów, w których przeciętny abonent jest w stanie płacić zaledwie kilka dolarów miesięcznie.
-
By KopalniaWiedzy.pl
LG.Philips LCD opracował odporny na zabrudzenia wyświetlacz TFT LCD dla notebooków. Jego konstrukcja pozwala na łatwe usunięcie kurzu, smug, odcisków palców czy śladów flamastra. Seryjna produkcja panelu rozpocznie się w pierwszej połowie przyszłego roku.
Panele LCD są zwykle pokryte powłoką, która redukuje odbicia. Niektóre z tych powłok, ze względu na swoją budowę chemiczną, przyciągają kurz i łatwo osadza się na nich tłuszcz. Największym źródłem zabrudzeń wyświetlaczy notebooków są palce ich użytkowników, którzy często dotykają wyświetlaczy by je odpowiednio ustawić.
Producenci zwykle radzą sobie z tym problemem stosując dodatkową powłokę chroniącą wyświetlacz. To jednak podnosi koszty produkcji i wydłuża cały proces powstawania notebooka.
LG.Philips LCD opracowało powłokę, która jednocześnie redukuje obicia i chroni przed zabrudzeniami.
Przedstawiciele firmy zdradzili jedynie, że przy jej konstrukcji wzorowano się na powłokach, które zapobiegają przylepianiu się żywności do patelni.
-
-
Recently Browsing 0 members
No registered users viewing this page.