Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

4 gigabajty na karcie SDHC

Rekomendowane odpowiedzi

W ofercie Kingston Technology już wkrótce znajdzie się nowa karta pamięci z serii Secure Digital High-Capacity (SDHC) oraz czytnik kart 15 w 1. Czytnik zostanie poszerzony o funkcję odczytu kart o wysokiej pojemności.

Nowa karta SDHC pozwoli na przechowywanie 4 gigabajtów danych.

Scott Chen, wiceprezes działu APAC Business Development zapewnia, że karta ta to idealne rozwiązanie dla aparatów cyfrowych, odtwarzaczy MP3. Przyda się również, dzięki wspieraniu zaawansowanych formatów kompresji, właścicielom cyfrowych magnetowidów czy telewizorów.

Wymiary karty to 24x32x2,1 mm. Może ona pracować w temperaturach od 0 do 60 stopni Celsjusza, a do pracy potrzebuje napięcia rzędu 3,3 wolta.

Z kolei wspomniany na wstępnie czytnik współpracuje ze złączem USB 2.0 i objęty jest 5-letnią gwarancją. Potrafi odczytać dane z kart CompactFlash I i II, SD oraz SDHC, miniSD, microSD, MMC, MMCmicro, MMCmobile, MMCplus, RS-MMC, Microdrive, Memory Stick, Memory Stick PRO, Memory Stick PRO Duo i Smart M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      SanDisk zaoferował kartę SD... jednokrotnego zapisu. Urządzenie WORM (write once, read many) ma służyć jako bezpieczne archiwum danych. Jednogigabajtowa karta jest w stanie przechowywać informacje przez 100 lat. Raz zapisanych danych nie można usunąć ani zmienić. Karta przyda się np. policji. Po wykonaniu zdjęć na miejscu zbrodni można je przegrać na komputer, ale pozostaną też niezmienione na karcie, dzięki czemu mogą posłużyć jako dowód, iż przedstawione sądowi obrazy nie zostały zmanipulowane.
      Pierwsze karty już trafiły do japońskiej policji. W Kraju Kwitnącej Wiśni pewne rodzaje przestępstw nie ulegają przedawnieniu. Dlatego bardzo ważne jest, by dowody mogły być przechowywane przez dziesiątki lat. Policja wykonuje zdjęcia na kliszach, jednak ulegają one z czasem degradacji i są niewygodne w przechowywaniu. Karty WORM rozwiązują oba problemy.
      Kartami WORM zainteresowali się nie tylko Japończycy. Policje w kilku krajach świata, np. w USA, też prowadzą ich testy.
      Dane z karty WORM może odczytać każde urządzenie kompatybilne ze standardem SD. Jednak zapis jest dokonywany za pomocą dedykowanych urządzeń, a zatem użytkownicy kart będą musieli zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      W niedalekiej przyszłości w sklepach mogą pojawić się karty pamięci o pojemności do 2 terabajtów. Będzie to możliwe dzięki nowej specyfikacji SDXC. Już w przyszłym roku do sprzedaży trafią 64-gigabajtowe karty SD, a w przyszłości - jak zapewnia Kevin Schader, jeden z dyrektorów SD Association - możliwe będzie wyprodukowanie 2-terabajtowej karty.
      SD Association ma około 1100 członków. Są wśród nich Toshiba, SanDisk czy Panasonic. Niektóre z tych firm już ogłosiły, że będą wykorzystywały specyfikację SDXC. Zakłada ona nie tylko zwiększenie pojemności, ale też czterokrotne przyspieszenie transferu danych. Ma się on odbywać z prędkością 104 mebagajtów na sekundę, a w przyszłości osiągnąć 300 MB/s. Pierwsze karty SDXC będą jednak wolniejsze. Dane będą przesyłane z prędkością 52 MB/s. Nowe karty będą kompatybilne wstecz ze starszymi czytnikami SD.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Kingston zaprezentował pierwszy zestaw układów pamięci o pojemności 12 gigabajtów stworzony z myślą o współpracy z intelowskimi procesorami z rodziny Core i7. Zestaw składa się z trzech 4-gigabajtowych kości taktowanych zegarem 1600 MHz. Ich timingi wynoszą 9-9-9-27. Urządzenia z serii HyperX pracują przy napięciu 1,65V.
      Trzykanałowe układy tworzą najbardziej pojemny zestaw z rodziny HyperX. Są jednocześnie najdroższym spośród dostępnych na rynku pakietem pamięci. Trzeba za nie zapłacić 1400 dolarów.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      W ofercie Verbatima znalazły się trzy nowe karty pamięci. Dwie z nich to przedstawiciele formatu SDHC, a jedna microSD.
      Klienci będą mogli wybrać pomiędzy nośnikami SDHC o pojemności 4 i 8 gigabajtów.
      Obie karty należą do klasy 6, co oznacza, że prędkość zapisu wynosi w ich wypadku 6 megabajtów na sekundę. Pozwalają więc na rejestrowanie w czasie rzeczywistym obrazu z kamery cyfrowej. Karta SDHC o pojemności 4 gigabajtów jest już dostępna w sklepach i kosztuje 59,99 euro, a urządzenie 8-gigabajtowe trafi do sprzedaży przed końcem bieżącego miesiąca. Jego sugerowana cena detaliczna to 99,99 euro.
      Z kolei proponowana przez Verbatim karta microSD zdolna pomieścić 2 gigabajty danych, zapisuje informacje z prędkością 2 megabajtów na sekundę, a odczytuje je z prędkością 4 MB/s. Karta jest już dostępna w sklepach i kosztuje 30,99 euro.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Samsung jest autorem najbardziej pojemnej karty pamięci formatu microSD. Urządzenie jest w stanie przechowywać nawet 8 gigabajtów danych.
      Prędkość ich odczytu wynosi 16 megabajtów na sekundę, a zapisu – 6 MB/s. Zapis i odczyt danych jest, jak zapewniają Koreańczycy, znacznie szybszy niż w przypadku konkurencyjnych produktów.
      Karty microSD są kompatybilne wstecz z kartami SD. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary są powszechnie używane np. w telefonach komórkowych.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...