Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Południowokoreański serwis Playwares donosi, że możliwe jest uruchomienie czterech rdzeni w trzyrdzeniowych procesorach AMD Phenom II X3 720 oraz Phenom II X3 710. Wszystko dlatego, że te trzyrdzeniowce to w rzeczywistości czterordzeniowe układy z wyłączonym jednym rdzeniem.

Użytkownicy niektórych płyt głównych mogą w BIOS-ie zmienić ustawienia Advanced Clock Calibration (ACC) na "Auto". Wówczas włączony zostanie czwarty rdzeń Phenoma. Wiadomo, że operacją taką można przeprowadzić na płytach Biostar TA790GX oraz Asrock AOD 790GX/128MB.

Przeprowadzone przez Koreańczyków testy wykazały, że po włączeniu dodatkowego rdzenia procesor działa prawidłowo i zyskuje na wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie rzeczy juz się działy w historii komputerów... robi się procesor 4-rdzeniowy ale coś jeden nie che zaskoczyć za pierwszą próba... not o już psrzedajemy jako 3 rdzeniowy... ale to jeszcze nei oznacza że ten 4 jest rzeczywisćie wadliwy... poprostu nikomu nie chciało sięporządnie sprawdzić co z nim jest... a większośc płyt głównych radzi sobie z drobnostkami wynikającymi z jakiejś wątpliwej wady...a moze przypadkiem jeden rdzeń dostał 2B mniej pamieci cache... całkowicie nieodczuwalne... podobne jazdy były swego czasu z kartami graficznymi i potokami shaderów... (teraz pewnie jest nadal ale w mojej karcie nie ma nic  do odblokowywania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że to jest raczej działanie celowe jak błąd ze strony AMD... Już nie raz w historii komputerów wypuszczano "przydrutowane" procesory po niższej cenie tylko po to aby załatać lukę na rynku. No ale użytkownik nie taki głupi człowiek ;] Domyśli się z której rodziny jest ta partia procesorów, pokombinuje i podkręci albo znajdzie "zagubiony" rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite. A to wszystko za cenę przeciętnego Core 2 Duo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po co? jak i tak obecnie popularne systemy operacyjne (linux, okienka) oraz oprogramowanie, kozystają jedynie z jednego rdzenia w 2 rdzeniowych maszynach....

Jak ktoś ma magiczne zaklęcie aby Linux Ubuntu 8 korzystał w pełni z dwurdzeniowego Centrino Duo to bym był wdzięczny... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jest to nieco ryzykowna operacja, czy też raczej praca na takim odblokowanym procku jest nieco ryzykowna. Może się wydawać, że wszystko gra, a np. zacznie walić błędami jak się rozgrzeje, albo e pewnych specyficznych warunkach. Oczywiście, dla wielu taka zabawa to atrakcja sama w sobie, i dobrze. Ale jak ktoś potrzebuje stabilności (pracuje), to nie będzie ryzykował.

 

Jestem ciekaw, kiedy właściwie rozpoczęło się wyłączanie uszkodzonych fragmentów czipów, żeby je sprzedać. Wydaje mi się, że zaczęło się od 486SX (wersja "bez koprocesora", z ew. "koprocesorem" oddzielnym). Ale może wie ktoś o takim przypadku wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwurdzeniowy AMD i magicznym zaklęciem jest kompilacja jądra ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nexon, możesz jakimś linkiem zarzucić? Trzeba coś patchować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihi, sprawdziłem topem i wychodzi na to, że oba rdzenie pracują :). A posiadam Arch64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy... sorry za zamieszanie... Trochę niezrozumiałem jeedrzej'a... Miałem na myśli zajęcie czymś procesora bo u mnie nie ma problemu z dwoma rdzeniami. A nie dodanie obsługi poprzez rekompilacje jądra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...