Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam wyłączyć się z czytania Faktu, Onetu, oglądania Wiadomości, Faktów, Teleekspresu i innych newsów.

 

Swiete slowa! Ja przestalam sledzic wiadomosci jakies 3 lata temu - wiedzie jak mi sie stres zmniejszyl? czytam czasami tylko strone swojego miasta co sie dzieje, polityki unikam jak ognia ;)

Wiadomosci sa pro amerykanskie*, wiec min 99% musi byc smutnych i zdolowanych

*chodzi o ich system podawania negatywnych wiadomosci - odsylam do filmu "Zabawy z Bronia"

 

Wracajac do watku: wzrok mi sie popsul mocno w ciagu roku (dam sobie reke uciac, ze duzy wplyw ma moj 10'' monitor  :'( ). Na szczescie nowe "szklanki" beda we wtorek  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami się zastanawiam, po co ludzie żyją. Czasami się zastanawiam po co ja żyję, odpowiedź jest zawsze ta sama, ale nie o tym chciałem pogadać.:

 

http://blogs.tampabay.com/photo/2009/11/terrorism-thats-personal.html

 

Czy jest tutaj ktoś na forum, kto mógł by mi racjonalnie wytłumaczyć dlaczego ludzie się TAK zachowują? Tylko proszę nie zwalać winy WYŁĄCZNIE na islam - hitler też pewnie był w pewnym sensie katolikiem... Tak z czystej ciekawości jak uważacie - w którym momencie został popełniony błąd w wychowaniu tych (kiedyś) "dzieci"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie był moment. To raczej tolerancja urastająca do rangi tradycji. Dokładnie tak samo, jak u nas w społeczeństwie powstała tolerancja dla bicia dzieci i alkoholizmu. Na całe szczęście u nas sytuacja powoli się zmienia. Może u nich też do tego dojdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę tylko jedną możliwość - ludzie pożądają tego, co jest zabronione, w efekcie trzeba ludziom narzucić oko za oko... Swoją drogą jak bym miał tak wychować swoje dzieci to wolę stryczek. Choć tam u nich to pewną winę ponosi FANATYCZNA wiara i uprzedmiotowienie ludzi "Szariat" http://www.tvn24.pl/12691,1618251,,,nie-bedzie-batow-za-noszenie-spodni,wiadomosc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że u nas takie rzeczy się nie zdarzają?

Nie zrzucajmy na religie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, a przynajmniej mam nadzieję, że dzieje się tak rzadziej, choć ostatnio na policyjnych było o 3 młodzieńcach co zgwałcili typke a następnie ją zabili "bo była brzydka". faktem jest beton jest wszędzie taki sam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, za co Obama dostał pokojową nagrodę nobla, w zasadzie zespół, który przyznawał nagrodę powinien iść się zaorać, skoro obama idzie na "słuszną"(w jego mniemaniu) wojnę.

http://fakty.interia.pl/swiat/news/obama-oglosil-plan-zwiekszenia-sil-w-afganistanie,1405216,4

poza tym cytat

"W ponad półgodzinnym wystąpieniu transmitowanym bezpośrednio przez kilka stacji telewizyjnych, Obama powiedział że celem operacji USA i NATO jest "rozbicie i pokonanie Al Kaidy w Afganistanie i Pakistanie oraz uniemożliwienie, by zagroziła w przyszłości Ameryce i naszym sojusznikom"."

 

sugeruje, że Obama wybiera się w najbliższym czasie też na wojnę do Pakistanu, wszystko w imię "walki z terroryzmem", a wtedy może stać się wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh parę rzeczy z którymi miałem jakieś nadzieje się nie powiodło,pare podobnych sytuacji z przeszłości i się przypomniało,eh chyba będę miał mniejsze nadzieje na przyszłość :-\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj pod samochód wpadł szczeniak, którego miesiąc wcześniej odratowaliśmy z moją dziewczyną i jej mamą ;) Mimo szybkiego dotarcia do weterynarza, nie dało się go uratować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatniego miesiąca nawiązałem kontakt z ok. 40 pannami z całego świata (to one się ze mną skontaktowały pierwsze). Nie wyrabiam z obsługiwaniem poczty i chat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest - być może we francji ludzie są szczęśliwi z takich przepisów, ale ja na pewno nie: http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1,91152,7449799,Ustawa_antypiracka___beda_odcinac_od_sieci.html

z szczególnym naciskiem na:

"MSWiA zastanawia się też nad wyeliminowaniem przepisu mówiącego o dozwolonym użytku własnym, który pozwala na udostępnianie muzyki czy filmów osobom z którymi utrzymujemy tzw. stosunek towarzyski. Przepis ten jest nieprecyzyjny w szczególności podczas wymiany plikami przez Internet ponieważ trudno zinterpretować kiedy ktoś pozostaje z drugą osobą w stosunku towarzyskim, a kiedy nie. - To tak jakbyśmy dali przyzwolenie na dokonywanie kradzieży w sklepie raz w miesiącu. Tak można porównywać ten dozwolony użytek - tłumaczy Rapacki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Państwo Izrael zapowiedziało, że podpisze z Haiti specjalną umowę na adopcję sierot po trzęsieniu ziemi.

 

 

---

 

 

jednym z warunków podpisania umowy ma być konwersja (dokładnie tego słowa użyto!) dzieci na judaizm  ??? >:D >;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, w prowadzonym przez Kościół katolicki (polskich księży i zakonnice) domu dla sierot w Moskwie przymusowo konwertowano prawosławne dzieci. A potem się dziwić, że nas tak tam nie znoszą…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednym z warunków podpisania umowy ma być konwersja (dokładnie tego słowa użyto!) dzieci na judaizm  ??? >;) >:D

Moje dzieci tez nie maja latwo.

 

Od 1-go roku zycia musza sie uczyc Linuxa. A od kiedy pierwsze skonczylo 6 lat musza uzywac terminala zeby wlaczyc bajki, lub pobawic sie w necie. Porobilem im skrypty (wg mnie bardzo fajne :D ), ze czasem musza poczytac ze zrozumieniem i cos sensownego napisac.

 

No ale bajki to jest dopiero motywator, mowie wam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dzieci tez nie maja latwo.

 

Od 1-go roku zycia musza sie uczyc Linuxa.

 

To powinno być w wątku 'dobre wiadomości' :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Che - chciał byś zobaczyć reakcję księdza, gdy znajomy powiedział mu w twarz JA NIE CHCĘ BYĆ BIERZMOWANY. Ksiądz w pierwszym momencie nie załapał o co chodzi bo i tak pociskał swoją śpiewkę o tym jak to nie będzie mógł gościa bierzmować, jak ten będzie sobie tak dalej olewać.

 

Nie czarujmy się - na dzień dzisiejszy bierzmowanie nie jest potrzebne do szczęścia, osoby które twierdzą że wesele nie może się odbyć bez ślubu kościelnego są po prostu zbyt mocno zapatrzone w tradycje. Bo czymże różni się ślub kościelny od ślubu na kartę rowerową w sensie uprawnień a nie nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba niebierzmowana serdecznie współczuję niektórym dzieciakom, niełatwo jest w tym wieku przekonać kogokolwiek do czegokolwiek. A presja społeczna, jakim poddawani są rodzice niestety przelewa i odbija się przede wszystkim właśnie na dzieciach. Pobieranie odcisków palców w kościele... trochę się to kłóci z założeniami tejże religii, nieprawdaż? Idąc za ciosem obok czytnika powinien zostać zainstalowany alkomat. Dla wiernych i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobiegłam sprawdzić - MOLA toilet paper - nie ma jeszcze symboli i numerów wewnątrz rolki ale przetłumaczono papier toaletowy na 15 języków, widocznie towar chodliwy, potrzebny, wręcz niezbędny.

Liczy się eksport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to myślę że już wszyscy wiedzą o jaką złą wiadomość mi chodzi :'(

 

Dla mnie, jest to czas do zadumy i refleksji.

Czuję się częścią społeczeństwa, które wytworzyło tak silną presję, że położono na szali życie.

 

Myślę, że tak nagle wiele się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli przez wywieranie presji przez społeczeństwo? Nie bardzo rozumiem tę wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...