Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Windows 7 Beta 1 (jednak) dla każdego

Recommended Posts

Windows 7 Beta 1 można już pobrać z serwera Microsoftu. O godzinie 21 czasu polskiego powinien on być również dostępny na witrynie www.microsoft.com/windows7. Niestety, systemu nie będą mogli zainstalować (informacja nieaktualnaI) wszyscy posiadacze odpowiedniego (CPU 1 GHz, 1 GB RAM, nagrywarka DVD, karta graficzna obsługująca DX9 ze 128 megabajtami pamięci) sprzętu komputerowego. Wersja Beta 1 została przygotowana jako aktualizacja, a więc zainstaluje się tylko na maszynach z systemem Windows Vista SP1..

Ponadto Microsoft przygotował tylko 2,5 miliona kluczy aktywacyjnych, które trafią do pierwszych 2,5 miliona osób, które pobiorą system. Tylko OS z kluczem aktywacyjnym będzie działał do końca lipca 2009 roku. Bez klucza system przestanie pracować po 30 dniach. Na szczęście, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Windows Visty, czas działania systemu będzie można legalnie wydłużyć trzykrotnie po 30 dni. Za każdym razem, gdy w linii komend wpiszemy "slmgr -rearm" będziemy mogli używać Bety 1 przez 30 dni od dnia wpisania komendy. Możliwe jest więc wykorzystywanie OS-u bez klucza przez 120 dni.

Wersja Beta jest odpowiednikiem Vista Ultimate, a więc najbardziej rozbudowaną edycją systemu. Niestety, nie przygotowano jej w języku polskim. Do wyboru będą wersje angielska, niemiecka, japońska, arabska i hindi.

Na koniec ostrzeżenie - w dołączonym do Windows 7 Media Playerze 12 odkryto błąd, w wyniku którego nieodwracalnemu uszkodzeniu ulegają pliki MP3. Jak ostrzega Microsoft, gdy pliki MP3 są dodawane (automatycznie lub ręcznie) do Windows Media Playera lub Windows Media Center, albo gdy metadata pliku jest edytowana za pomocą Windows Explorera, kilka sekund nagrania może zostać na stałe usunięte z pliku.

Koncern zaleca więc, aby przed zainstalowaniem Windows 7 Beta 1 utworzyć kopie zapasowe wszystkich plików MP3, później, klikając na każdy z nich z osobna w Windows Explorerze, nadać mu status "read-only", a na koniec kliknąć zakładkę "General" i zaznaczyć pole "read-only".
Microsoft przygotował odpowiednią poprawkę, nie jest jednak jasne, czy zostanie ona automatycznie pobrana po zainstalowaniu nowej edycji Windows.

Aktualizacja:

Wbrew naszym wcześniejszym informacjom, Windows 7 Beta 1 został udostępniony również w wersji instalacyjnej, która umożliwia zainstalowanie systemu na czystym dysku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogę poniekąd potwierdzić zdanie Programisty - właśnie ściągam 32 bitową wersję ze stronki Microsoftu. Nie wiem czy się uda zainstalować, ale skoro jest to obraz ISO, to nie widzę podstaw do obaw... jeszcze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na koniec ostrzeżenie - w dołączonym do Windows 7 Media Playerze 12 odkryto błąd, w wyniku którego nieodwracalnemu uszkodzeniu ulegają pliki MP3. Jak ostrzega Microsoft gdy pliki MP3 są dodawana (automatycznie lub ręcznie) do Windows Media Playera lub Windows Media Center lub gdy metadata pliku jest edytowana za pomocą Windows Explorera, kilka sekund nagrania może zostać na stałe usunięte z pliku.

To co oni tam próbują zrobić że jest taki błąd? WMP 12 będzie automatycznie usuwał nieautoryzowane MP3?

Koncern zaleca więc, aby przed zainstalowanie Windows 7 Beta 1 utworzyć kopie zapasowe wszystkich plików MP3, później klikając na każdy z nich osobna w Windows Explorerze nadać mu status "read-only", a na koniec kliknąć zakładkę "General" i zaznaczyć pole "read-only".

A jeżeli masz 10 tys. MP3 ? ;D

Ciekawe czy nowy WMP będzie działał pod Vistą?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By KopalniaWiedzy.pl
   Serwis NeoWin informuje o poważnym problemie z mechanizmem UAC (User Account Control) w systemie Windows 7 Beta 1. Okazuje się, że można go w prosty sposób obejść.
   UAC był jednym z powodów licznych skarg użytkowników na Windows Vista. W standardowej konfiguracji pytał bowiem wielokrotnie użytkownika o zgodę na przeprowadzenie wielu operacji w systemie. Jako że większość użytkowników nie zadała sobie trudu, by dostosować UAC do swoich potrzeb, mechanizm wydawał im się bardzo uciążliwy.
   Dlatego też w Windows 7 Microsoft zmienił go tak, by zmniejszyć liczbę wymaganych potwierdzeń. Teraz UAC prosi o potwierdzenie operacji tylko wtedy, gdy zmian w konfiguracji komputera próbuje dokonać jakiś zewnętrzny program. Za program zewnętrzny uznawany jest taki, który nie posiada specjalnego cyfrowego certyfikatu.
   Rafael Rivera znalazł sposób na obejście tak skonfigurowanego UAC. Wystarczy zarazić komputer prostym skryptem, który będzie emulował naciśnięcie przez użytkownika kilku klawiszy, które spowodują wyłączenie UAC.
   Betatesterzy informowali już Microsoft o problemie. Na razie firma utrzymuje, że to nie błąd, a działanie UAC zostało celowo zaprojektowane w ten sposób. Nie wiadomo zatem, czy w kolejnych edycjach Windows 7 cokolwiek zostanie z tym zrobione.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Na The Windows Blog, blogu developerów systemu Windows, Brandon LeBlanc umieścił wpis z informacją o dostępności kopii Windows 7 Beta 1. Liczba pobranych kopii już teraz przekroczyła oczekiwania developerów, którzy otrzymują olbrzymie ilości przydatnych informacji.
   W związku z dużym zainteresowaniem ze strony internautów, postanowiono przedłużyć okres udostępniania Windows 7 do 10 lutego. W tym dniu nie będzie możliwe już rozpoczęcie pobierania najnowszego OS-u. Osoby, które wcześniej zaczęły go pobierać, będą mogły kontynuować ściąganie programu do 12 lutego. Ograniczenia nie dotyczą kluczy aktywacyjnych, które będzie można otrzymać też po 12 lutego.
   Dostępu do programu nie stracą subskrybenci MSDN i TechNetu.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Microsoft zwiększył możliwości swoich serwerów i w Sieci ponownie pojawiła się strona, z której można pobrać Windows 7 Beta 1. Oprócz samego oprogramowania koncern zamieścił na niej kilka porad.
   Osoba, która chciałaby wejść w posiadanie najnowszego OS-u musi potrafić wypalić obraz ISO na płycie DVD, wykonać kopie zapasowe swoich dotychczasowych plików (szczególnie dotyczy to MP3, które mogą ulec uszkodzeniu). Konieczna będzie też znajomość podłączenia komputera do Internetu.
   Microsoft przypomina też, że w razie pojawienia się kłopotów technicznych, nie będzie można liczyć na firmę, a pomocą posłużą inne osoby testujące wersję Beta.
   Windows 7 Beta 1 z kluczem aktywacyjnym przestanie działać 1 sierpnia. Konieczny będzie wówczas powrót do obecnie używanego systemu lub też zainstalowanie późniejszych edycji Windows 7 przed końcem okresu aktywacyjnego Beta 1. Takie stwierdzenie może oznaczać, że Microsoft już w tej chwili przewiduje publiczne udostępnienie wersji Beta 2.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Microsoft usunął odnośniki umożliwiające pobranie Windows 7 Beta 1. Najnowszy OS cieszy się tak dużym powodzeniem, że wkrótce po jego udostępnieniu wystąpiły problemy z serwerami, na których umieszczono pliki.
   Koncern przystąpił do zwiększania możliwości swojej infrastruktury i udostępni system w późniejszym terminie. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.
   Firma nie zablokowała jednak całkowicie pobierania Windows 7. Dzięki bezpośrednim odnośnikom można pobrać anglojęzyczną wersję 32-bitową oraz 64-bitową.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Podczas targów CES 2009 Microsoft oficjalnie pokazał pierwszą wersję beta systemu operacyjnego Windows 7. Jej nielegalne kopie już od pewnego czasu krążą w Sieci, a jutro Windows 7 Beta 1 zostanie udostępniona na witrynie Microsoftu. Obraz ISO ma objętość 2,7 GB.
   Naprawdę uważam, że Windows 7 to najlepszy system operacyjny, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy"- stwierdził Steve Ballmer. Zachęcam wszystkich do pobrania go - dodał.
   W obecnej edycji OS-u znajdziemy m.in. mechanizm HomeGroup, który umożliwia łatwe wyszukiwanie komputerów w sieci lokalnej i dzielenie się zasobami. Ponadto włączono do niego mechanizm Libraries, ułatwiający organizowanie plików, niezależnie od tego, na jakiej maszynie są przechowywane.
   Windows 7 Beta 1 zawiera też technologię Direct Access. Przydatna będzie ona przede wszystkim dla biznesu, gdyż pozwala pracownikom na bezpieczne podłączenie urządzenia przenośnego do firmowej sieci, bez konieczności ustanawiania połączenia VPN. Drugim z przydatnych mechanizmów jest BranchCache odpowiedzialny za tworzenie lokalnej pamięci cache do przechowywania plików ze zdalnych serwerów. Z obu mechanizmów skorzystają jednak tylko te przedsiębiorstwa, których infrastruktura oparta jest na platformie Windows Server 2008 R2.
   Z kolei wśród dodatków dla przeciętnego użytkownika warto wymienić nowy Windows Live, a w nim ulepszone wersje Messengera i Photo Gallery, ułatwiające integrację pomiędzy serwisami społecznościowymi, galeriami i komunikatorem.
   W Windows 7 znajdziemy też znaną z Visty funkcję BitLocker. Szyfruje ona wszystkie partycje dysku twardego, zabezpieczając nas przed utratą danych w przypadku kradzieży komputera. W nowym systemie nazwę funkcji zmieniono na BitLocker To Go, a jej możliwości rozszerzono o szyfrowanie napędów zewnętrznych. Znacznie uproszczono też obsługę i konfigurację tego narzędzia.
   Użytkownicy systemu Vista najczęściej chyba krytykowali mechanizm UAC (User Account Control), który zasypywał ich licznymi komunikatami dotyczącymi bezpieczeństwa wykonywanych czynności. Często z tego powodu UAC był przez użytkowników w ogóle wyłączany. Jak poinformował Microsoft, celem wprowadzenia UAC nie było zniechęcenie użytkownika, a wymuszenie na producentach oprogramowania takiego pisania software'u, by jego obsługa jak najrzadziej wymagała zwiększonych uprawnień. Microsoft osiągnął swój cel - liczba programów wywołujących UAC znacząco spadła. W Windows 7 znienawidzony przez wielu mechanizm został zastąpiony AppLockerem. To narzędzie, które przyda się przede wszystkim administratorom. Pozwala bowiem na wprowadzenie kontroli nad uruchamianymi programami poprzez stworzenie "białej listy" dozwolonych aplikacji.
   Najważniejszy jednak jest fakt, że Windows 7 Beta 1 pracuje bardziej wydajnie i zużywa mniej zasobów komputera niż Windows Vista. Instalacja systemu przebiega szybciej i wymaga mniej interakcji od użytkownika. Z systemu usunięto wiele aplikacji, które jednak można pobrać z Windows Live.
   Minimalne wymagania sprzętowe to procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz, 1 gigabajt pamięci RAM, 16 gigabajtów miejsca na dysku twardym, układ graficzny obsługujący DX9 i mający do dyspozycji 128 megabajtów pamięci oraz napęd DVD. Są więc one bardzo podobne do wymagań Visty sprzed trzech lat.
   Microsoft twierdzi, że w Beta 1 znalazły się wszystkie narzędzia i mechanizmy, które trafią do gotowego Windows 7. Może to oznaczać, że nie zajdą już w nim większe zmiany, a więc system nie straci na chwalonej przez pierwszych użytkowników wydajności. Koncern zastrzegł jednak, że podane minimalne wymagania dotyczą tylko wersji Beta 1 i mogą jeszcze ulec zmianie.
   Wszystko zależy więc od kolejnych działań Redmond.
   Obecnie nie wiadomo czy, skoro w pełnym wydaniu Windows 7 nie mają zajść żadne większe zmiany, zostanie opublikowana jeszcze jakaś wersja beta.
   Instalując Windows 7 Beta 1 warto również pamiętać o zapisach licencyjnych, z których wynika, że oprogramowanie przestanie działać 1 sierpnia bieżącego roku oraz o ostrzeżeniu Microsoftu, by wersji beta nie instalować w środowiskach produkcyjnych oraz tam, gdzie wymagana jest stabilna, niezakłócona praca.
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...