Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Gość macintosh

Zwiększalność Liczby Userów NaszejKopalni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość macintosh

zgadzam się z Thibrisem, jeżeli miałbym konto, to wśród moich znajomych znaleźliby się również tacy, których bym tu nie widział z przyjemnością.

No. Ja też. Nie muszę zapraszać ludzi "jak się patrzy".

A jeżeli to ma być niejawne, kontrolowane przez jakiegoś admina, guru czy kogokolwiek

Kontrolowane przez admina Kopalni. kogokolwiek - zapraszani byliby ludzie znani Wam(masz hasło i login)
, to myślę, że lepiej komuś włączyć tą stronkę na kompie, albo wysłać linka na gadu.
Lepiej, ale nie dodatkowo. Głównie.

Dodatkowy byłby profil na NK. Po co? Żeby aktualizacje zdjęć widzieli zaproszeni do grona znajomych KW.

Codzienny update. Reklama niesamowita jak dla serwisu aktualizowanego codziennie.

Ciekawe zdjęcie + ciekawy opis <=> ("czemu by nie kliknąć w link?" "KLIKAM")

P.S. Nic osobistego.

Spok. Gdybym rozumował o komentarzach co do mojej osoby wedle schematu: "wziąć osobiście" to nie napisałbym postu do cogito tłumaczącego o "mojej myśli". Lubię jak zwraca mi się uwagę. Ciebie lubię :) i raczej trudno by Ci było mnie zdołować. Nie jestem tak drażliwy. Uwagi i docinki są pożadane, bo wtedy tuninguje swój charakter. Bardzo trudno mi pomyśleć coś złego o drugiej osobie.

(na wszelki wypadek dopiszę: nic osobistego ;) )

mój login pisze się z małej litery

mój też(odzywam się niepytany :P ), bo będę wywyższony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to KW nie musi się reklamować na NK aby zdobyć userów - jest dokładnie odwrotnie  8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

KW i nk -> stwórzmy układ partnerski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KW i nk -> stwórzmy układ partnerski

NK zrobiło już taki układ z allegro - jeden z głupszych pomysłów roku. NK niech się układa lepiej z youtubem - przydałaby się możliwość wklejania filmików obok zdjęć :)

KW reklamuje się jak może i trafia tu i ówdzie - większa reklama = więcej kasy na nią = więcej użytkowników = więcej kasy z reklam = więcej neo na KW. Skoro administracja nie idzie w tym kierunku, znaczy że nie taką drogę obrali dla serwisu. KW można reklamować na wiele sposobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

KW można reklamować na wiele sposobów.

Przydałby się skuteczny >:) ,mondralo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolowane przez admina Kopalni

Myślę, że z tym także może być problem. Nie mam nic do organizacji kopalni, jest cały czas aktualizowana, ale brakuje mi trochę kontaktu z Administratorami - był przez jakiś czas i znowu się zbył. Tylko proszę nie traktować tego jako marudzenie, rozumiem, że wszyscy mają obowiązki :)

Lubię jak zwraca mi się uwagę. Ciebie lubię Uśmiech i raczej trudno by Ci było mnie zdołować.

I wzajemnie, poprzez ikonkę ":'(" doszedłem do wniosku, że rzekłem coś nie tak ;D

PS. k0mandosie - mój login pisze się z małej litery (z premedytacją tak go wszędzie wpisuję) w myśl zasady - uniżający się będą wywyższeni

Wyczuwam delikatną ironię :P Cóż, to doczekałeś się pierwszego wywyższciciela ;D Postaram się pisać z małej następnym razem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Dla Waszej informacji - nikt nie dowie się niczego o żadnym z Was.

Jednak jeśli nie będzie zgody to zarzucamy projekt.

 

//Jawna będzie tylko Kopalnia, nikt więcej. Wy tylko wskazujecie ofiary. Kopalnia zaprosi ofiarę. Ofiara będzie miała przypominacz(że jest taka Kopalnia) na koncie NK. Zwiększy się ilość wejść.

ALE - żadnych_danych - o_Was - nigdzie i nikt : nie znajdzie.

 

Jednak jeśli nie będzie zgody to zarzucamy projekt.

 

argumenty : I am waiting for...

 

więcej powiem potem.. teraz muszę myć kibel :-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz się tym zajmował ? Bo innych chętnych nie widzę :) Musiałbyś wycyckać zgodę na profil od administracji, i sam umieszczać tam zdjęcia - dodawać linki do artykułów itp. Administracja jest tak zajęta kopaniem dla nas różnych węgielków wiedzy i szlifowaniem ich na język polski (dodatkowo pracują też zapewne na chleb powszedni), że czasu nie mają nawet na regulamin i tym podobne. NK musiałbyś się zająć pewnie sam - skoro to Twój pomysł :P

PS. Zapomniałbym, ostatnio jest taka moda na: "nic osobistego" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

skoro to Twój pomysł ;)

PS. Zapomniałbym, ostatnio jest taka moda na: "nic osobistego" :)

Pomyślę. Zapewne się zgodzę.

Nie ulegaj modom.

Nie poczułem się tak. Wiem, że każdy działa wedle swojej inwencji.

Może poprosić - nie musi uzyskać. Wiem o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie by na KW waliły hordy? Jakoś mi duszno w tłumie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie by było, gdyby strona zyskała jakąś naprawdę uznaną markę. I nie, żebym komukolwiek tutaj ubliżał, ale w pewnym momencie możemy zacząć się gotować we własnym sosie, jeśli w ogóle nie będzie przybywało nowych użytkowników.

 

No i warto jeszcze zwrócić na aspekt bardziej przyziemny: byłoby fajnie, gdyby KW zaczęła na siebie zarabiać. Na pewno doszłyby wtedy jakieś nowe ciekawe funkcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...byłoby fajnie, gdyby KW zaczęła na siebie zarabiać. Na pewno doszłyby wtedy jakieś nowe ciekawe funkcje :)

 

a więc klikajmy w reklamy :P (tylko czemu one muszą być animowane! rozpraszają uwagę ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomysł profilu na NK jest trochę infantylizowaniem KW. Jeśli byłaby to nieoficjalna inicjatywa, to od biedy niech będzie, ale jeśli miałby to być oficjalny profil, to zalatywałoby to dziwacznym spamem. Poza tym ile osób byłoby zainteresowanych samym portalem, poza posiadaniem ewentualnie kolejnego konta fikcyjnego na liczniku znajomych? Bo mam nadzieję, że nikt nie liczy iż dzięki temu skoczy PR Kopalni. Pomysł dzielenia się hasłem? No to życzę zaufania, że ktoś nie nabroi. Już lepszym sposobem na "promocję" jest aktywniejsze wykopywanie (na wykopie) co lepszych artykułów (najlepiej tych autorskich lub tłumaczonych, a nie "przedruków" z innego polskiego opracowania). Jakkolwiek bez przesady, bo społeczność wykopowiczy jest dość krytyczna i złośliwa czasem (i niestety ostatnio coraz bardziej zainteresowana rozrywkowymi wykopami z YT, zamiast wiedzą i ciekawostkami), więc zbyt częste propozycje mogłyby zakończyć się zakopywaniem za spam. Inny sposób na promocję to dodanie KW do katalogów, ewentualnie linki sponsorowane na G*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Jakkolwiek bez przesady, bo społeczność wykopowiczy jest dość krytyczna i złośliwa czasem (i niestety ostatnio coraz bardziej zainteresowana rozrywkowymi wykopami z YT, zamiast wiedzą i ciekawostkami), więc zbyt częste propozycje mogłyby zakończyć się zakopywaniem za spam. Inny sposób na promocję to dodanie KW do katalogów, ewentualnie linki sponsorowane na G*.

Dobrze wilku, że zwróciłeś uwagę. Na odpowiedzialność i przewidywanie skutków. Zapytam pana z Zarządzania na PWr(ciekawe wykłady, nie bez przykładów - z polotem i humorem: dr inż. Robert Kamiński, spolegliwy<na takiego na wykładach wygląda> ).

Pomóżcie mi skonkretyzować pytanie to spytam, deal? ;>

 

macintosh = berserker(Berserker to ogarnięty maniakalną żądzą walki wojownik, którego jedyną pasją stała się walka. Cele, choćby najwyższe, w której toczone są bitwy przestają ...) ... im dłuższa acz zacięta walka tym krwawiej i z większą satysfakcją. Maksymalizując EFEKT

 

jak pomożecie sformułować zapytanie to się PRZYCZYNICIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, to berserkerzy (Bärsärk, Úlfhéðnar) biorą swoją nazwę i historię od tego, że byli okryci skórami wilczymi, bądź też niedźwiedzimi. I tym faktem wywoływali panikę u przeciwnika, jako postaci ogarniętych duchem zwierzęcia, drapieżnika. Badania zaś wykazały, że spożywanie w celu wpadnięcia w szał sugerowanych grzybów halucynogennych, a tym bardziej alkoholu wydatnie zredukowałyby wartości bojowe, a wręcz uniemożliwiłyby jakąkolwiek walkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Wilku, nie potrzebne mi Twoje futro. Wezmę ze Smoka. Dzięki.

Miałbym więcej zacięcia od Ciebie, ale wiolę, żeby Wilk był cały i mac mały<grabka>

Wiem. Zapoznałem się z terminem(na długo przed pierwszym go użyciem na KWgo).

Jestem Zabójcą Smoków, który nie ćpa - żeby mieć większy haj z zabijania.

Jestem szczęśliwym człowiekiem(w trakcie szkolenia).

 

Oprócz tego berserkerzy mieli kilku-dniowy zjazd po takiej ćpanej-wamiro-presce.

Mieli leżeć kilka dni w domostwie i nic nie robić.

Tylko amam, pić i szczyć.

 

Z tego co pamiętam, znałem ten termin z wiki: mówiło się o nich - "Zbyt łatwy aby zabić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak! Rozważania na temat berserkerów na pewno wspaniale wpłyną na popularność KW. Że też sam wcześniej na to nie wpadłem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

O tak! Rozważania na temat berserkerów na pewno wspaniale wpłyną na popularność KW. Że też sam wcześniej na to nie wpadłem!

No ma jeden sens - zagrzewa mnie do walki z Panem Od Zarządzania - dr Kamińskim.

To ma sens, ale potrzebna jest mi formuła skutecznego pytania.

Czyli : mac zagrzany. Trzeba jeszcze pytania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikroosie drogi, nie ma co się unosić, to tym bardziej nie zwiększy ilości userów. A wracając do tematu, to zaciekawiła mnie stronka: http://dodajdo.com/zakladki.php?id=0 Wykorzystanie tego lub zwiększenie ilości opcji gdzie można link wypromować (poza obecnym wykopem) na pewno poskutkuje zaciekawieniem portalem. Wydaje mi się, że łagodniejszą formą reklamy niż tworzenie wszędzie gdzie się da profili KW (tutaj według mnie to Właściciele KW powinni się tym zająć, a nie userzy) byłoby po prostu dodanie linku do KW (ewentualnie do ciekawszych materiałów) do swoich ulubionych linków na portalach społecznościowych. Nie wszystkie to umożliwiają, ale można wówczas dać link po prostu w profilu (np. w "o mnie" - "polecam świetny portal naukowy http://..." itp.). Inną drogą jest stworzenie oficjalnego userbara (350x19) lub banneru (antipixel - 80x15) i zamieszczanie tego (wraz z linkiem) w sygnaturkach forumowych forów, na których się jeszcze udzielamy. Tutaj widzę, że thibris coś takiego samemu stworzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat niestety ucichł, a ja przypadkiem zauważyłem powstanie w nowym roku klona Kopalni Wiedzy - WiedzoMania ;S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja się podzielę pewną refleksją na temat forum,ostatnio nie chce mi się czytać wszystkiego co ludzie piszą,a to po prostu dlatego że znam większość ich opinii i wiem co na dany temat powiedzą,podobne zjawisko miałem kiedyś na takiej sekcji politologicznej, gdzie przerzucaliśmy się swoimi argumentami,na początku było super,ale po jakimś czasie odgrzewane kotlety

 

nawet ciekawa ta wiedzomania,ciekawe czy starczy mi czasu na przeglądanie dwóch portali na raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi jest na wiedzo manii, przeniósł się tam ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

EDIT:

Zajmę się tym, popytam Adminów co o tym myślą.

Ale teraz realizuje potrzebę przetrwania na roku i porządkowania swoich zasobów czasowych.

 

Stara treść:

Chwała rogatemu za to :)

Może trolli będziemy podsyłać wiedzomanii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podpadać może pod ustawę o nieuczciwej konkurencji. :) Albo co gorsza pod sabotaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...