Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Gość macintosh

Zwiększalność Liczby Userów NaszejKopalni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość macintosh

Kopalnia Wiedzy na NaszaKlasa - co Wy na to?

 

Oto proponowana przeze mnie lista zagadnień dla wątku:

# co trzeba zamieścić w info

# reklama vs info

# wizerunek

# po co komu taki portal

# korzyści

# Czy (zastanawiając się nad tym co powyżej) - warto zmienić formułę portalu w integrator społeczności naukowej RP?

   * zmiana formy prezentacji usera

   * czy userzy mieliby mieć przypisane awatary z reala?

     + mac proponuje dowolność..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że coraz więcej osób chce zrobić z Kopalni prywatne forum społecznościowe. czy naprawdę aż tak bardzo wam się nudzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że coraz więcej twoich postów to nic niewnoszące marudzenie. czy naprawdę aż tak bardzo ci się nudzi? może zaprezentujesz wreszcie coś konstruktywnego, skoro sam jesteś taki wspaniały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze jesteś za zrobieniem z Kopalni naszej klasy? ja wyraziłem swoje stanowisko jasno. to ty zachowujesz się teraz jak jakiś uszczypniś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

1. dirty przychodzi tu wyłącznie z nudów

2. jego posty są posto-kokainowe

3. z nudów, nie z ciekawości -> gdyby KW miała więcej userów

  -> czyli większy budżet -> zwiększyłaby się jakość

  -> byłoby więcej pomysłów -> dirty by się nie nudził

4. dirty : ten portal nie był stworzony z nudów

 

Gdyby KW była portalem społecznościowym -> miałaby większy rozpęd.

Nie zaproponowałem robienia z KW->NK. Zaproponowałem stworzenie profilu KW na NK.

 

Zauważcie, że gdyby KW codziennie dodawała zdjęcie w profilu - codziennie ktoś by klikał w nowy link.

Klikalność mogłaby się zwiększyć bardziej niż dzięki google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział o tym, żeby KW miała się przerodzić w NK? Propozycja macintosha obejmuje jedynie stworzenie grupy użytkowników na NK. Różnica jest dość spora. Zwyczajnie irytuje mnie, że na każdym kroku potrafisz jedynie krytykować i narzekać, a od siebie wiecznie nie wnosisz nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli dirty ma rację? Liczy się nie tylko ilość, ale jakość także! Nie chcę tutaj dzieci neo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Nie chcę tutaj dzieci neo...

Ja też nie!

 

Zapraszani byliby tylko ludzie z Waszych Kręgów - przez Was(dotychczasowych Userów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dirty przychodzi tu wyłącznie z nudów

 

na Kopalni pojawiłem się kiedy zagłębiałem tajemnice powstania wszechświata, życia. teraz, kiedy odnalazłem cel, rzeczywiście powiewa nudą, kiedy rozmowy toczą się na przykładowy temat płci renifera mikołaja z ludźmi korzystającymi z "naszej klasy"... ;O

bo chociaż  znaleźć tu można wiele ciekawostek, moja obecność na forum raczej już nie ma sensu. czasami się tu jeszcze pewnie pojawie, ale tylko i wyłącznie, aby wykazać drastyczne nieścisłości w nielogicznym myśleniu intelektów, które stają się wolnomyślącymi naleśnikami. i to nie chodzi tu o narzekanie czy bycie niemiłym; tu chodzi o to, aby się zatrzymać i spróbować dostrzec kolejny kawałek układanki.

narazie, pozdrawiam, życze wesołych świąt i udanego sylwestra  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli dirty ma rację? Liczy się nie tylko ilość, ale jakość także! Nie chcę tutaj dzieci neo...

Sorry, ale ja ani słowem nie powiedziałem, że stworzenie grupy na NK byłoby dobre. Mówiąc wprost: nie korzystam z NK, więc kompletnie nie mam na ten temat zdania. Ze swojej strony sprostowałem jedynie to, co zostało napisane fałszywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Mariusz i Ania się wypowiedzą jakie jest ich zdanie, w końcu to ich portal, nie nasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Niech Mariusz i Ania się wypowiedzą jakie jest ich zdanie, w końcu to ich portal, nie nasz.

Ale wcześniej pogadajmy o sensie mojego pomysłu.

Argumenty za i przeciw będą pożądane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki konkretnie to pomysł ?

Żeby zrobić profil KW na NK ?

Profil KW może stworzyć jedynie ktoś z administracji, ale nie wiem co by to miało dać. Mielibyśmy stworzyć krąg wzajemnej adoracji - dodając do znajomych tylko użytkowników KW, plus ewentualnie swoich znajomych ?

Czy żebyśmy sami jako użytkownicy NK reklamowali w jakiś sposób KW ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech trafiają tu ludzie zainteresowani tematami naukowymi a nie przypadkowi, Ja nie wchodzę na naszą klasę

Znajomych można ściągać do (pracy na ) Kopalni na milion innych sposobów i wcale nie musi to się odbywać przez naszą klasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na nie.

Po pierwsze część użytkowników i tak pozostanie anonimowa.

Po drugie ściąganie na siłę nowych użytkowników może skończyć się wieloma Ignorami, co doprowadzi do prowadzenia np. jednocześnie 3 dyskusji w jednym wątku - jak dla mnie porażka.

Po trzecie sam nie korzystam z NK, bo zraziłem się już po dwóch dniach od założenia konta - stąd nie pałam sympatią do tego portalu.

 

P.S. Nie mam zamiaru kasować konta w razie czego ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Chciałbym coś napisać, ale mi się nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

:) ok

 

Widzę, że nie wiecie o co mi chodzi, bo nie korzystacie z NK.

NK ma specyficzną własność.

Jest to: wyświetlanie nowododanych zdjęć jako nowych w profilu znajomego.

Co często powoduje, że jest klikane. Jest też czytany opis pod zdjęciem.

Gdy będzie to ciekawe zdjęcie z ciekawym podpisem to znajomy kliknie link do notki.

No i rzecz dosyć istotna: kto będzie klikającym w odnośnik KW?

Oto moja odpowiedź:

Będą to ludzie zaproszeni do grona przez Was. Czyli nie będą to dzieci neo.

 

Wadą całego przedsięwzięcia jest to, że Userzy KW są dosyć specyficzni: nie mają kont na NK.

Dlatego nie wiedzieliby kogo zapraszać, bo siłą rzeczy nie wiedzą kogo kliknąć.

Zdziwiło mnie to choć nie za bardzo, bo sam nie mam konta na NK.

 

Podsumowanie:

Dlaczego miałoby się nam udać?

odp.: bo zapraszacie Wy(ludzi Wam znanych)

Dlaczego zwiększyłoby to klikalność?

odp.: zdjęcie(nowe) wyskakujące w profilu NKlasowicza

 

teraz Ty:

<argument przeciw>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży argument przeciw, ale bierzcie poprawkę na to, że pochodzi on od osoby niekorzystającej z NK: wątpię, czy wszyscy użytkownicy KW chcą ujawnić swoje dane widoczne w NK. O ile dobrze rozumiem funkcjonowanie tego serwisu, użytkownicy należący do określonej grupy ujawianiają przed sobą sporo informacji na swój temat. Dla mnie to był powóð, dla którego do NK nie dołączyłem, ale nawet gdybym tam był, wątpię, czy ujawniłbym swoje dane przed dowolnym użytkownikiem KW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Zapraszałaby Kopalnia. Nie User. Userzy by wskazywali ludzi. Mieliby hasło i login.

Proste i piękne.

 

<wybrani userzy przez admina>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi teraz czemu zachęcasz do promowania KW na NK, skoro sam nie posiadasz tam konta ?

Łatwiej według mnie zapraszać (wskazywać ciekawe linki) osobom którym chcemy, a nie wszystkim naszym znajomym na NK. Mam znajomych których bym nie chciał widzieć na KW, a utrzymuję z nimi kontakty socjalne na platformie NK...

Tak w ogóle, czemu ma służyć ten wątek - będziemy zdawać raporty kto ile osób zaprosił i jakich czy co ? Dotychczasowa forma promocji (google + poczta pantoflowa) jakoś działa do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Zapraszałaby Kopalnia. Nie User. Userzy by wskazywali ludzi. Mieliby hasło i login.

Proste i piękne.

Dlaczego o rzeczach prostych mówi się, że są piękne?

Bo łatwo je ująć i zadziwić się ich prostotą.

Mnie dziwi teraz czemu zachęcasz do promowania KW na NK, skoro sam nie posiadasz tam konta ?

Nie wiem, thibrisie, czemu Cie to dziwi.

Łatwiej według mnie zapraszać (wskazywać ciekawe linki) osobom którym chcemy, a nie wszystkim naszym znajomym na NK. Mam znajomych których bym nie chciał widzieć na KW, a utrzymuję z nimi kontakty socjalne na platformie NK...

Nie przekonałeś mnie. Dlaczego nie mielibyśmy robić czegoś dodatkowego? Nawet gdyby to coś było gorsze to wracam do argumentacji dla k0mandosa. Zapraszający byliby niejawni.

Jawna byłaby Kopalnia.

Tak w ogóle, czemu ma służyć ten wątek - będziemy zdawać raporty kto ile osób zaprosił i jakich czy co ?

NIE

Dotychczasowa forma promocji (google + poczta pantoflowa) jakoś działa do tej pory.

Jakoś trudno się nie zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pozostaję neutralny - nie mam konta i nie założę go w celu promocji Kopalni. Pomysł jak pomysł - swoją drogą zgadzam się z Thibrisem, jeżeli miałbym konto, to wśród moich znajomych znaleźliby się również tacy, których bym tu nie widział z przyjemnością. A jeżeli to ma być niejawne, kontrolowane przez jakiegoś admina, guru czy kogokolwiek, to myślę, że lepiej komuś włączyć tą stronkę na kompie, albo wysłać linka na gadu.

 

P.S. Nic osobistego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

:'(  <kopalnia się sypie>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:'(  <kopalnia się sypie>

Gdzie się sypie ? Trzeba zbierać do wora !! :)

 

Popraw mnie jeśli się mylę: mam znajomego na NK i chciałbym mu wskazać KW. Piszę do admina profilu KW na NK (ewentualnie sam się jako on loguję) i zapraszam do znajomych na NK - po to aby widział moje(KW) późniejsze artykuły w formie nowych fotek na profilu tak ?

1. To trwa dłużej niż przesłanie linka na komunikatorze zainteresowanemu.

a) jeśli zechce i go nasza kopalnia zaciekawi to zostanie i będzie odwiedzał kiedy będzie mógł

:D jeśli mu się nie spodoba, to będzie spamowany nowymi fotkami codziennie - usunie swoją z KW znajomość ?

c) nie wszyscy mają odblokowaną opcję otrzymywania zaproszeń od kont fikcyjnych - ja nie mam ;)

2. Wydaje mi się że NK została stworzona do innych celów niż reklamowanie nawet tak chwalebnych miejsc w sieci jak NK. Część użytkowników po prostu chce w jedyny tak tani i szybki sposób utrzymywać jakieś więzi ze znajomymi ze szkoły, studiów czy tym podobnych.

3. "Zapraszałaby Kopalnia. Nie User. Userzy by wskazywali ludzi. Mieliby hasło i login." Jacy userzy ? Wszyscy na KW ? Jak byśmy ich wybierali ? Jak byśmy dbali o to by ktoś na takim koncie nie bruździł ?

 

PS. k0mandosie - mój login pisze się z małej litery (z premedytacją tak go wszędzie wpisuję) w myśl zasady - uniżający się będą wywyższeni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...