Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Przed każdymi świętami świat zalewa kolejna fala kartek z życzeniami. Co prawda coraz częściej zastępujemy je mailami bądź SMS-ami, ale sporo osób nadal woli tradycyjną formę dzielenia się z innymi swoimi myślami. To z myślą o nich powstały ekologiczne pocztówki – są jadalne, więc na pewno nie wylądują na wysypisku śmieci.

Jak wyjaśnia Steve Lodge, dyrektor zarządzający agencji artystycznej Oxygen Creative, kartki są drukowane na papierze pozyskiwanym z ziemniaczanej skrobi. Wszystkie użyte barwniki nadają się do spożycia. Firma zakupiła nawet specjalną drukarkę, która nigdy nie wykorzystywała tradycyjnego tuszu. W innym razie jego resztki mogłyby trafić do ust łakomego amatora epistolografii.

Papier ze skrobi ziemniaczanej nie został zaprojektowany do tego typu celów i jest nieco słaby, ale wytrzymuje i nie gnie się po ustawieniu w pionie, zachowuje się zatem podobnie do zwykłych kartek.

Kilkaset pocztówek powędruje w tym roku do klientów Oxygen Creative. Przedstawiają one miskę wypełnioną brukselkami, które mają się chyba kojarzyć z soczystą zielenią choinki. Firma projektancka z Tiverton w hrabstwie Devon musiała uzyskać zezwolenia odpowiednich władz, jej przedsięwzięcie nie jest w żadnym razie samowolką ekologiczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to smakuje. Po co właściwie jeść kartki z życzeniami ? Przeważnie kończą jako pamiątka, albo w koszu, ale żeby odrazu jeść ? Coraz dziwniejsze i głupsze pomysły ludzie mają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zyciu nie zjadłbym takiej kartki - nie wiedziałbym kto jej dotykał i czy miał czyste ręce.

 

Chyba, że kartki te pakowane są jak snickersy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zapakujemy w zwykły papier albo co gorsza folie i tyle na temat ekologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby pomysł z tymi kartkami miał cokolwiek wspólnego z ekologią. Ekologiczniej jest wysłać esemesa bądź emaila - mniej kosztów dla środowiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zwariowany, ale sympatyczny :D Nie wiem, czy chciałbym otrzymać taką pocztówkę i na pewno sam bym takiej nie wysłał, ale pomysł jest ciekawy i na pewno mogą się znaleźć chętni :)

 

btw. szkoda, że nie upowszechniły się kubki ze skrobi kukurydzianej - po wypiciu napoju można je było schrupać. Rewelacyjny pomysł, ale jakoś się nie przyjął :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys byly chyba produkowane talerze z ryzu (z dodatkami), ktore to po konsumpcji mozna bylo zkonsumowac. Ale pomysl sie nie utrwalil i przepadl (mial sie wszedzie upowszechnic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W średniowieczu posiłki (za wyjątkiem zup)jadano na wielkich pajdach chleba, które były konsumowane na deser. Potem jednak dowodem zamożności stały się naczynia ceramiczne, metalowe lub szklane, bo były droższe - a szczytem było tłuczenie ich po obiedzie.

Dzisiaj jadalne kubki i talerze się nie przyjmą, bo ostatnio nawet wafli od lodów widać coraz więcej w koszach i ich okolicy... >:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Kupowanie prezentów bożonarodzeniowych bywa przyjemnością, ale i prawdziwą katorgą. Pesymiści proponują, by w związku z kryzysem ekonomicznym w tym roku w ogóle z nich zrezygnować lub przynajmniej większość wykonać samodzielnie. Rządy niektórych krajów wydały partiom oficjalny zakaz organizowania świątecznych i noworocznych przyjęć. Badacze z Uniwersytetu Wschodniego Londynu i Moneysupermarket Shopping zauważyli jeszcze jedną ważną rzecz: część klientów doświadcza przy tej okazji bardzo silnego stresu, który może realnie zagrozić ich zdrowiu.
      W ramach eksperymentu poproszono 30 osób (15 kobiet i 15 mężczyzn) o poświęcenie 75 min na przedświąteczne zakupy. Na tej podstawie stwierdzono, że aż u 50% klientów podnoszą one ciśnienie do niebezpiecznego poziomu. Podczas wybierania podarków dla najbliższych i znajomych tętno ochotników rosło zaś średnio o 10%.
      Po wyprawie poziom stresu wzrastał u panów 2-krotnie, a u przedstawicielek płci pięknej aż 3-krotnie.
      Przykremu stanowi ciała i umysłu można jednak zapobiec, planując zakupy zawczasu i nabywając prezenty stopniowo, np. przez parę miesięcy. Poza tym zawsze można coś nabyć za pośrednictwem Internetu.
      Mimo zdenerwowania ludzie nie przestają myśleć o środowisku. Zgodnie z wynikami najnowszego sondażu Deloitte LLP, 59% konsumentów zamierza ograniczyć wydatki na prezenty, lecz z drugiej strony niektórzy respondenci (44%) deklarują, że są skłonni dopłacić od 10 do 25% wartości do podarków w wersji eko.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Niemcy znaleźli nowy sposób na zutylizowanie tysięcy niepotrzebnych już po świętach lub niesprzedanych choinek. Chcą nimi karmić zwierzęta w zoo.
      Słonie zjedzą dzisiaj na lunch posiłek składający się z pięciu drzewek — powiedział Reuterowi rzecznik berlińskiego ogrodu zoologicznego Ragnar Kuehne. Choinkami będą również karmione wielbłądy, jelenie i owce. Poprawi to ich trawienie, ponieważ drzewka zawierają niezbędne kwasy tłuszczowe.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Kapusta może odgrywać kluczową rolę... w niszczeniu komórek raka piersi, poinformowali badacze z Medical Research Council.
      Naukowcy odkryli, że indol trójmetylowy (I3C), związek występujący w zielonych warzywach, np. w kapuście czy brukselce, niszczy komórki rakowe, gdy jest stosowany łącznie z tradycyjną chemioterapią.
      Naukowcy chcą teraz przeprowadzić testy z udziałem ludzi, by sprawdzić, czy nowo odkryta metoda może usprawnić proces leczenia.
      Właściwości prozdrowotne różnych produktów spożywczych doceniono już wcześniej. Nie od dziś eksperci zalecają przestrzeganie zasad zbilansowanej diety, a także jedzenie świeżych owoców i warzyw, zwracając uwagę na ich rolę w zapobieganiu wszelkiego rodzaju nowotworom.
      Obecnie trwają prace nad uzyskaniem skoncentrowanych form określonych substancji, by móc je wykorzystać jako suplementy wspomagające działanie leków.
      Przemawiając na konferencji National Cancer Research Institute w Birmingham, profesor Margaret Manson podkreśliła, że I3C może zabijać komórki nowotworowe lub przynajmniej powstrzymywać ich rozwój. Indol trójmetylowy wywołuje zmiany wewnątrz komórek, czyniąc je bardziej podatnymi na działanie leków. Terapia jest więc skuteczniejsza niż w przypadku, gdyby zastosować tylko i wyłącznie tradycyjne metody leczenia. Akademicy podkreślają również, że dzięki I3C można zastosować niższe dawki chemioterapeutyków, a będą one działać tak samo skutecznie, jak wyższe.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...