Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Fafi

Ignorowanie userów

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o wprowadzenie takiego mechanizmu, aby posty użytkownika oznaczonego jako "ignorowany" za pomocą przycisku na forum, nie były wyświetlane pod artykułami dostępnymi z poziomu strony kopalniawiedzy.pl.

Jest tu takich 2 czy 3 użytkowników, którzy prawie do każdego newsa dodają swoje trzy grosze, przy czym, niestety, 90% ich wypocin nic nie wnosi, więc nie chcę tego czytać, i system ignorowania userów byłby tu w sam raz - tylko żeby działał również dla strony głównej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli nie widzieć moich postów możesz wcisnąć na mnie Ignore, jeśli masz na myśli całe forum , to załóż sobie swojego bloga najlepiej z hasłem dostępu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że byłoby to technicznie trudne do zrealizowania. Na forum wystarczyło tylko dodać jeden skrypt, ale strona chodzi w oparciu o zupełnie inny system, więc myślę, że wymagałoby to naprawdę znacznej ilości pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie wymagało wiele pracy, bo strona jest nakładką na forum wyświetlającą pierwsze ("założycielskie") posty plus kilka odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż nalegam na opcję oceniania postów, co jest zaimplementowane na wykopie. Mając ok. -10 punktów post jest "zwijany" (także dla gości) i żeby go obejrzeć trzeba sobie ręcznie "kliknąć".

 

Edit:

 

Z tego co sobie potestowałem to jest tam tak:

 

- posty mające ocenę mniejszą niż -10 są domyślnie zwinięte

- przy zwiniętym poście nie można głosować (co jest logiczne)

- po zagłosowaniu na "-" post się automatycznie zwija

można oddać do 20 głosów w ciągu 15 minut

- po zagłosowaniu ten rodzaj głosu się blokuje, ale można dać przeciwny głos na ten sam post, co umożliwia ewentualną późniejszą zmianę decyzji (ale nie da się już zrobić tak, że zagłosujemy w przeciwny sposób - po prostu głos przeciwny unieważni tylko nasz poprzedni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko troszkę zastanawia, czy nie jest nas zbyt mało na takie rozwiązania. Aktywnych użytkowników jest może dwudziestu, więc osiągnięcie np. -10 punktów byłoby dość ciężkie, za to np. obniżenie limitu do -3 sprawiałoby, że taki system byłby bardzo podatny na "zakłócenia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ignorowanie postów na stronie głównej jest problematyczne z prostego powodu - nie ma tam opcji logowania. Więc zawartość dla każdego użytkownika jest taka sama i nie ma możliwości jej personalizacji.

Zawsze możesz po przeczytaniu artykułu kliknąć w opcję komentarzy i po przeniesieniu na forum nie będziesz widział ignorowanych postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Zgadzam się z wilkiem a z mikroosem, że limit obniżamy do 5.

thibrisie : W Kopalnianiym Interfejsie Użytkownika proponowałem oznaczanie postów(kolorem, ikonką) Usera ze skłonnością do trollowania. Byłoby widoczne jak bardzo trollowaty/pomocny jest User. Jednak nadl byłby widoczny, dla wszystkich z wyjątkiem ignorantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy sobie dywagować na temat nowych funkcji forum jednak wprowadzenie ich wiąże się z niekiedy znacznym nakładem pracy. Forum pracuje w standardowej formie zaś strona korzysta z części bazy danych forum i tyle

 

Co prawda jeśli któraś z funkcji jest dostępna w formie wtyczki do forum można ją łatwo uruchomić. Lista dostępnych wtyczek http://custom.simplemachines.org/mods/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się obiema "ręcoma" pod tym co napisał w46 - sam jakiś czas temu znalazłem tam plugin który automatycznie łączy posty pisane "pod rząd" przez tego samego użytkownika. Co by się czasami przydało. Innych ciekawych pluginów nie znalazłem z braku czasu - baza jest dość obszerna :/

 

Macintosh`u / macintosh`ie / macu ! - kolory pewnie by tylko zmniejszyły czytelność forum, zaś ikonka... czym by się różniła od dzisiejszej karmy ? Zamiast liczby na plusie czy minusie miałbyś różne ikonki ? Same liczby chyba dość dobrze pokazują kto zasłużył sobie na uznanie forumowiczów, a kto nie. Do ikonek trzeba by było wymyślać wyjaśnienia, co która oznacza - kolejne komplikacje dla nowych użytkowników.

Regulamin, moderacja, karma - powinno załatwiać sprawę. Nie ma co komplikować zbytnio.

 

PS. Dodam, że dobrze by było jak najmniej obciążać serwer KW nowymi wodotryskami i opcjami, aby nie zwiększać obciążenia jego serwera. Zawsze to mniejszy wydatek na utrzymanie serwisu - który z tego co pamiętam nie utrzymuje się jeszcze z reklam na jakimś poważnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Mariusz wspominał o kontakcie z informatykiem zaprzyjaznionym czy też forumowym, stąd pewna dowolność pomysłów. Roboty przy tym byłoby tyle, co dodanie jednej kolumny do tabeli z postami na ocenę posta i tabelki pamiętającej kto na jaki post już głosował (i ewentualnie jak), do tego warstwa logiki i prezentacji z przyciskami, licznikiem i skryptem. Co do obciążania serwera, to bez przesady, to nie jest jakieś programistyczne novum na skalę światową, obciążałoby to serwer zapytaniami równie bardzo co obecna karma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku - ale po co ta cała komplikacja ? Przecież na dzień dzisiejszy widać po karmie co kto (i jak) wypisuje na forum...

 

PS. Spójrz na podpis w46 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

W porządku - ale po co ta cała komplikacja ? Przecież na dzień dzisiejszy widać po karmie co kto (i jak) wypisuje na forum...

Ja chciałbym wiedzieć za co ktoś mnie nie lubi czy ma stosunek neutralny, cz ja przynudzam. Czy jestem monotematyczny. Za co mi się oberwało. I kiedy i za co jestem chwalony.

 

...to jest całkiem proste, thibrisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roboty przy tym byłoby tyle, co dodanie jednej kolumny do tabeli z postami na ocenę posta i tabelki pamiętającej kto na jaki post już głosował (i ewentualnie jak), do tego warstwa logiki i prezentacji z przyciskami, licznikiem i skryptem.

Tyle że każda modyfikacja skryptu forum lub bazy powoduje późniejsze problemy z aktualizacją forum do nowej wersji - a aktualizacja jest gwarantem bezpieczeństwa forum. Forum SMF ma moduły pozwalające na automatyczną aktualizację która działa pod warunkiem że skrypt forum pozostaje w wersji niezmodyfikowanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym wiedzieć za co ktoś mnie nie lubi czy ma stosunek neutralny, cz ja przynudzam. Czy jestem monotematyczny. Za co mi się oberwało. I kiedy i za co jestem chwalony.

...to jest całkiem proste, thibrisie

Więc lepiej zrobić powiadamianie o "ruchach" karmy + możliwość uzasadniania przez "ruszającego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Więc lepiej zrobić powiadamianie o "ruchach" karmy + możliwość uzasadniania przez "ruszającego".

TAK!!

mi by to wystarczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ignorowanie postów na stronie głównej jest problematyczne z prostego powodu - nie ma tam opcji logowania. Więc zawartość dla każdego użytkownika jest taka sama i nie ma możliwości jej personalizacji.

 

Ale jest logowanie na forum a zalogowany użytkownik jest pamiętany za pomocą cookie więc wystarczy dodać mały mechanizm sprawdzania ciasteczka na stronie głównej (i dodać/włączyć ukrywanie postów ignorowanych userów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest logowanie na forum a zalogowany użytkownik jest pamiętany za pomocą cookie więc wystarczy dodać mały mechanizm sprawdzania ciasteczka na stronie głównej (i dodać/włączyć ukrywanie postów ignorowanych userów).

Tylko wtedy by trzeba wiązać Forum ze strona główną bardziej niż teraz - tylko po to aby włączyć w komentarzach ignora dla użytkowników. Według mnie za dużo roboty dla małej przyjemności. Oczywiście możesz lobbować za tą opcją w administracji, ale większego sukcesu nie wróżę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za dużo roboty dla małej przyjemności.

 

To właśnie będzie mała robota a duża przyjemność :D

 

Prościej to zrobić, niż tego typu rzeczy:

 

Roboty przy tym byłoby tyle, co dodanie jednej kolumny do tabeli z postami na ocenę posta i tabelki pamiętającej kto na jaki post już głosował (i ewentualnie jak), do tego warstwa logiki i prezentacji z przyciskami, licznikiem i skryptem.

 

a i ingerencja w mechanizm forum była by zerowa lub znikoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała przyjemność, ponieważ tylko jeden użytkownik o taką opcję prosi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że każda modyfikacja skryptu forum lub bazy powoduje późniejsze problemy z aktualizacją forum do nowej wersji - a aktualizacja jest gwarantem bezpieczeństwa forum. Forum SMF ma moduły pozwalające na automatyczną aktualizację która działa pod warunkiem że skrypt forum pozostaje w wersji niezmodyfikowanej.

 

Eee... żartujesz, prawda? To w takim razie od czego mody na oficjalnej stronie projektu? Żeby wszystkim ich używającym utrudnić życie? Poza tym nie widzę żadnego problemu dla przeciętnego informatyka w ewentualnym merge'owaniu zmian w obecnych i zaktualizowanych plikach, o ile nie robi tego sam instalator, a z tego co widzę to jest instalator do wersji z modyfikacjami. Dodatkowo jest też autoinstalator przez www. No, ale jeśli to taki problem, to może faktycznie szkoda zachodu na cokolwiek. Na siłę upierać się nie będę skoro taka konserwatywna opozycja, nie moje forum, ale fajnie by było żeby nie spoczywać na laurach i nie zostawać w tyle, za sugestiami poprawy funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zupełnie poważnie...

 

Tyle że ja piszę o modyfikacjach "ręcznych" a nie o "wtyczkach", "modach" czy jak kto woli nazywać pluginy rozszerzeń dostępne na stronce producenta forum ...

 

Co prawda jeśli któraś z funkcji jest dostępna w formie wtyczki do forum można ją łatwo uruchomić.

 

Choć i po zainstalowaniu niektórych z nich bywają trudności z aktualizacją. Oczywiście wszystko można zrobić ręcznie ale nie będzie to w pełni zgodne ze "sztuką".  Wiem co pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...