Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Nintendo DS i... Shakespeare

Recommended Posts

Twórca przenośnej konsoli DS, firma Nintendo, podpisała niezwykłą umowę z wydawnictwem HarperCollins. Na jej podstawie użytkownicy DS będą mogli na ekranie konsoli zapoznać się z klasyką literatury.

Zdigitalizowana Kolekcja 100 Klasycznych Dzieł będzie sprzedawana w cenie około 20 funtów. Jej nabywcy zapoznają się z tekstami takich autorów jak Jane Austen, siostry Bronte, Lewis Carrol, Arthur Conan Doyle, Joseph Conrad, Charles Dickens, Thomas Hardy, Victor Hugo, Walter Scott, William Shakespeare, Robert Louis Stevenson, Mark Twain, Juliusz Verne czy Oscar Wilde.
Początkowo oferta zostanie skierowana tylko do mieszkańców Wielkiej Brytanii. Jeśli odniesie sukces, udostępnione zostaną kolejne dzieła.

W Wielkiej Brytanii sprzedano dotychczas około 2 milionów konsoli Nintendo DS. Potencjalny rynek jest więc spory.

Konsola oferująca cyfrową książkę to nowość. Dotychczas z gazetami czy książkami w takiej formie można było zapoznać się za pośrednictwem specjalnych czytników, takich jak Sony Reader czy Amazon Kindle. Na DS będzie dostępnych znacznie mniej tytułów - np. na Kindle możemy kupić już ponad 200 000 książek, ale i sama konsola jest tańsza od czytników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam wole klasyczny nindza gajden z monochromatycznego wyswietlacza niz te nowe wytwory w 1080p ;/

Sami wiecie, ze w szachy gra sie lepiej niz w domino! A juz nie wspomne o pokrzerze porownywanym do gry w wojne! Wymiar jest adekwatny do skutku danego epicentrum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale to malinowo że na DSa eBooki takie beda robic - niestety sytuacja w Polsce nie pozwoli by choć jeden z owych tytułów wyszedł w naszej wersji językowej. Ale cóż - pomysł w każdym razie popieram  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

O czym Ty mówisz ? Co mają gry do książek ? Bardzo fajna i rozwijająca perspektywa się w Brytanii pojawia a Ty wyskakujesz z Ninja Gaiden na atari :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już sobie wyobrażam co się będzie działo w czasie pisania wypracowań na języku polskim:).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już sobie wyobrażam co się będzie działo w czasie pisania wypracowań na języku polskim:).

I tak na telefonach wszelkiej maści jest mnóstwo ebooków, więc nic nowego na tym polskim nie będzie :D Nie wiem jak w szkołach, ale na mojej uczelni wszelkie elektroniczne zabawki musiały zniknąć. Inaczej równały się ściągam i oblaniu zaliczenia/egzaminu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na ekranie konsoli zapoznać się z klasyką literatury

 

nie ma czegoś takiego jak klasyka literatury... soryyy

nie ma czegos takiego jak klasyka nawet

....

 

??

 

dowód prosze jakikolwiek....

 

!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tak samo nie ma klasyki gier, ot proste . . . przeskoki grafiki wzrost wydajnosci, ktory do niczego w sumie nie prowadzi.

Wiecej pradu, krzemu i czort wie czego to pojada, a doznania z gry watpliwe.

Lepiej sie bawilem grajac w pana na starych karcioszkach niz na 1080p dopalonym (licza sie ludzie z jakimi sie gra a nie wymagania).

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie ma czegoś takiego jak klasyka literatury... soryyy

nie ma czegos takiego jak klasyka nawet

....

 

??

 

dowód prosze jakikolwiek....

 

!!!!!!!!

Kup sobie słownik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By KopalniaWiedzy.pl
   Sony zdradza kolejne szczegóły konsoli PlayStation 5. Japończycy poinformowali, że urządzenie zostanie standardowo wyposażone w dysk SSD oraz grafikę 4K przetwarzaną z prędkością 120 klatek na sekundę. Same zaś gry, a raczej zachowane ich stany, będą rozpoznawały generację konsoli, na której są używane i się odpowiednio dostosują. Dzięki temu będziemy mogli rozpocząć rozgrywkę na PS4, zapisać stan gry, a później kontynuować zabawę na PS5. Nie wiemy, w jaki sposób będzie działał ten mechanizm, czy dzięki kompatybilności wstecznej PS5 czy też dzięki serwerom obsługującym usługę PlayStation Now.
   W wywiadzie udzielonym CNET-owi Jim Ryan, menedżer Sony Interactive Entertainment zdradził również, że jeszcze w bieżącym roku usługa streamingowa PlayStation Now zostanie „wzniesiona na kolejny poziom”. Nie zdradził niestety, co to znaczy. Wiemy jednak, że niedawno Sony podpisała umowę z Microsoftem i oba konkurujące ze sobą koncerny będą wspólnie pracowały nad rozwojem technologii streamingu gier. Ma to dać im przewagę nad wchodzącą na ten rynek konkurencją, np. nad Google'em.
   Sony PlayStation 5 ma zadebiutować w przyszłym roku. Producent konsoli nie wydał żadnego oficjalnego oświadczenia, jednak z dotychczasowych informacji wynika, że konsola będzie wspierała grafikę 8K, ma korzystać z ośmiordzeniowego procesora bazującego na AMD Ryzen oraz GPU, którego podstawę ma stanowić AMD Radeon.

   « powrót do artykułu
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Dyrektor CIA David Petraeus stwierdził, że powstający na naszych oczach Internet of Things będzie nieocenionym źródłem informacji dla agencji wywiadowczych. Komunikujące się z internetem samochody, lodówki czy telewizory ułatwią zdobycie wielu danych na temat osób, którymi interesuje się np. CIA.
   Co prawda agencja ma bardzo ograniczoną możliwość działania na terenie USA, jednak np. kwestie zbierania danych o lokalizacji osób nie są ostatecznie rozstrzygnięte i istnieje tutaj spore pole do interpretacji.
   Coraz więcej urządzeń codziennego użytku będzie podłączonych do sieci i będą przekazywały o sobie informacje do zewnętrznych serwerów. Petraeus zauważa, że w takiej sytuacji trzeba będzie przedefiniować takie pojęcia jak „prywatność“ czy „sekret“. O ile podłączona do internetu lodówka może co najwyżej wysłać na zewnątrz informacje o tym, że ktoś z niej skorzystał, a zatem jest w domu, to już telefon lub konsola do gier mogą służyć do bardzo szerokiej inwigilacji. Z kolei zawartość domowego serwera multimediów zdradzi nasze zainteresowania.
   Agendy rządowe będą zatem mogły z olbrzymią łatwością zbierać informacje o naszych zwyczajach, rozkładzie dnia czy preferencjach dotyczących muzyki, filmu i literatury.
   Petraeus zwrócił też uwagę, że CIA będzie musiała nauczyć się tworzenia cyfrowej tożsamości dla swoich oficerów operacyjnych oraz jej błyskawicznego usuwania z sieci w razie potrzeby.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Phil Harrison, w przeszłości jeden z najważniejszych ludzi odpowiedzialnych za prace nad konsolą PlayStation, dołączy do microsoftowego zespołu rozwijającego Xboksa.
   W Sony Harrison był dyrektorem Sony Computer Entertainment oraz wiceprezesem w Sony Computer Entertainment Europe. To on w 2005 roku na targach E3 zaprezentował konsolę PlayStation 3.
   Przed kilku laty Harrison opuścił Sony i został dyrektorem w Atari. Teraz zostanie on wiceprezesem w Microsoft Studios, jego zakres obowiązków będzie zatem podobny do tego, jaki miał w Sony.
   Jestem naprawdę pod wrażeniem długoterminowej wizji [Microsoftu - red.] dotyczącej wzrostu globalnego rynku interaktywnej rozrywki oraz bogactwa talentów, technologii i zasobów, które firma zgromadziła - powiedział Harrison.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Liczne źródła informują, że Sony pracuje nad konsolą PlayStation 4 i nie ma zamiaru wykorzystywać w niej ani procesora Cell ani żadnego układu na nim opartego. Nie wiadomo, jaki procesor miałby znaleźć się w przyszłej konsoli. Plotka głosi, że japoński koncern porzuci układy graficzne Nvidii i będzie korzystał z rozwiązań AMD.
   Cell jest dzieckiem Kena Kutaragi, twórcy PlayStation, i był produkowany wspólnie przez Sony, Toshibę i IBM-a. Kutaragi opuścił jednak Sony, więc firma postanowiła zrezygnować z tego układu. Informacja taka powinna ucieszyć developerów, którzy skarżyli się, że Cell jest trudny w oprogramowaniu.
   Z procesorem tym wiązano niegdyś olbrzymie nadzieje, spodziewano się, że trafi do serwerów i urządzeń medycznych. Ambitne plany nigdy nie zostały zrealizowane, a sam procesor w dużej mierze przyczynił się do niepowodzenia PlayStation 3. Konsola, której poprzednie wersje były największymi przebojami w swojej kategorii, sprzedaje się gorzej niż urządzenia konkurencji.
   Przed wszystkimi twórcami konsoli, nie tylko przed Sony, stoi trudne wyzwanie. Twórcy najnowszej generacji wykorzystywanego w wielu grach silnika Unreal twierdzą bowiem, że najnowsze konsole będą musiały być co najmniej 10-krotnie bardziej wydajne niż PS3 czy Xbox 360.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Według niepotwierdzonych informacji Microsoft zlecił IBM-owi i Globalfoundries produkcję układów scalonych dla następcy Xboksa 360. Podobno koncern z Redmond zamówił wykonanie około dziesięciu tysięcy 300-milimetrowych plastrów krzemowych z układami o nazwie kodowej Oban. Kości mają trafić do twórców oprogramowania, którzy będą pisali gry na konsolę.
   Podobno Oban zawiera procesor PowerPC i rdzeń graficzny Radeon HD bazujący na architekturze GCN (graphics core next).
   Wcześniejsze pogłoski mówiły, że Xbox Next będzie korzystał z układu system-on-chip opartego na architekturze ARM zawierającego wiele dedykowanych rdzeni odpowiedzialnych za grafikę, sztuczną inteligencję, dźwięk, szyfrowanie i inne funkcje. Przyszła konsola Microsoft ma podobno wykorzystywać system operacyjny zbudowany wokół jądra Windows 9. Ma być ona też mniejsza i tańsza w produkcji niż Xbox 360.
   Żadna z wymienionych firm nie chciała skomentować tych doniesień.
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...