Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Tomek

Dobre wiadomości

Rekomendowane odpowiedzi

Niektore dziedziny nauki sa poza moimi mozliwosciami intelektualnymi, wiec nie bede sie na ich temat wypowiadac

 

To jak u mnie ze śpiewaniem. ;)

Witamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty się tak skręcasz jak ma-kara-on , masz pisać zawsze jak tylko Ci coś przychodzi do głowy z własnego doświadczenia, albo pozytywnie marzyć.  :-X

 

Dzieki za przemila zachete  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony postem Waldiego, dodam coś i ja.

 

Otóż poproszę o WIĘCEJ DOBRYCH WIADOMOŚCI. Bardzo mi ich teraz brakuje. Cały internet zdominowany jest przez informacje dołujące. W konsekwencji targają mną dwa sprzeczne poglądy, a muszę wybrać drogę rozwoju mojej bardzo młodej (na razie 1 osobowej) działalności gospodarczej:

 

- Masakra, idzie koniec świata, wszystkie wiarygodne źródła informacji przewidują, że jak się nie przeprowadzi w Polsce znaczących reform, to czeka nas katastrofa gospodarcza. Zresztą i tak czeka nas ogromna inflacja. Trzeba zatem skupować złoto i czekać na lepsze czasy

 

- Jest idealny okres na rozkręcanie działalności: dużo rąk do pracy, specjalistów IT w Polsce ubywa, więc i konkurencja coraz mniejsza, zlecenia są. Nic tylko zainwestować i rzucić się na szerokie wody. W końcu jeśli wszyscy już oczekują tylko najgorszego, to może być już tylko lepiej.

 

Jestem stosunkowo młody i nie przeżyłem żadnego kryzysu. Jednak jeśli macie już takowe doświadczenie, to poproszę o jakiś zdroworozsądkowy osąd nadchodzących czasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co u nas może pójść nie tak? Niech ludzie bluzgają na władzę, ile chcą, bo faktycznie wiele się chrzani w kraju - ale czego by nie powiedzieć, ciągle rozwijamy się szybko, mamy stabilną demokrację, mamy solidnie wykształcone społeczeństwo i jednocześnie nie do końca rozwinięty rynek pełen nisz. Za granicą postrzega się nas jednoznacznie jako jeden z najlepszych rynków do inwestowania, więc moim zdaniem teraz jest idealny czas właśnie na to, by rozwinąć skrzydła i wyrabiać sobie markę.

 

Jeśli tylko masz tyle samodyscypliny, by nie poddać się w połowie, to walcz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Masakra, idzie koniec świata, wszystkie wiarygodne źródła informacji przewidują, że jak się nie przeprowadzi w Polsce znaczących reform, to czeka nas katastrofa gospodarcza. Zresztą i tak czeka nas ogromna inflacja. Trzeba zatem skupować złoto i czekać na lepsze czasy

Koniec czegoś zonacza początek czegoś nowego. Jeżeli obecny system upadnie, to będzie ogromna szansa by zrobić coś lepszego. Im więcej informacji o tym, że system pada, tym bardziej się cieszę i liczę na to że obecna władza i system władzy padnie.

@mikroos

Mikrosie błagam, pożycz mi różowe okulary przez które patrzysz na świat xD

 

Z dobrych wiadomości...

Już pawie mam wybrany temat na pracę inżynierską, do końca tego roku będę kończył uczelnię i pójdę dalej w kierunku magisterki, mam sprecyzowany kierunek działania (język java + transmisja danych),

Dużo osiągam na poziomie mentalnym, dużo czytam i więcej rozumiem, a ostatnio dorwałem coś niesamowitego...

http://peb.pl/inne-utwory/94237-rapidshare-hemisync-gateway-experience-panuj-nad.html

chętni niech sobie pobiorą i posłuchają (trzeba znać angielski). Efekty przynosi niesamowite.

Coś z czasem dopiszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mów co chcesz, ale naprawdę uważam, że w Polsce są złote czasy dla ludzi, którzy chcą się wybić. Urzędy są upierdliwe, podatki wysokie, ale rynek jest potwornie nienasycony i dlatego stosunkowo łatwo jest znaleźć sobie niszę (z opinią taką spotkałem się już z ust wielu obcokrajowców, którzy uruchomili własny biznes u nas, i coraz bardziej się z tym zgadzam). Trzeba jedynie wziąć swój los naprawdę mocno w swoje ręce i rozwijać się - a wtedy sky's the limit ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc postanowione, otóż wbrew obiegowemu poglądowi "w Polsce są złote czasy".

A ja mogę rzeczywiście powiedzieć: stawiam wszystko, że to mikroos ma rację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mogę rzeczywiście powiedzieć: stawiam wszystko, że to mikroos ma rację 

Powodzenia, bo niby jak to sprawdzić, jak nie praktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomosc to taka, ze zaczela sie wlasnie wiosna ;) i widac i czuc, i slychac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja postanowiłem poświęcić trochę czasu na rozwijanie serwisu Kopalnia Wiedzy!

 

Przesłałem zapytanie do szefostwa i mam nadzieję, że się przychylą do mojego pomysłu.

 

A pomysł mam taki, żeby przeprowadzać wywiady z ludźmi nauki i zamieszczać je tu w Naszym serwisie. I co Wy na to? Jak myślicie, chyba dobry pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..pomysł mam taki, żeby przeprowadzać wywiady z ludźmi nauki...

Chętnie wysłucham co mają do powiedzenia pasjonaci zajmujący się przeróżnymi dziedzinami.

 

Na myśl od razu przyszły mi genialne wykłady Feynmana.

Dla tych którzy jeszcze się z nimi nie zetknęli: http://youtu.be/RO3TZc4g0FE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął kolejny dzień i nie dostałem zawału.

 

A mnie się udało zeskoczyć z dywanu na podłogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się śmiejesz to wiadomość jest dobra. Spróbuj się nie śmiać po oglądnięciu tego filmiku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się śmiejesz to wiadomość jest dobra. Spróbuj się nie śmiać po oglądnięciu tego filmiku.

 

 

śmieszne było, że bantyta śmiał się z bulu  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się śmiejesz to wiadomość jest dobra. Spróbuj się nie śmiać po oglądnięciu tego filmiku.

 

 

 

 

:) Fantastyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym pragnę podzielić się z Kopalnią moją "książką" (wykładającą moją domorosłą filozofię), oraz magisterką o Stirnerze i Nietzschem. Linki do tych plików znajdują się w tym linku: http://kontrowersje.net/tresc/prezent_s ... ny_ksiazka. Lub bezpośrednio pod: http://www.wrzuc.to/KUPNmV5g.wt (książka)

http://www.wrzuc.to/kSh1zU07EJ.wt (magisterka)

Bardziej mi zależy żeby ktoś książkę przeczytał icon_e_wink.gif Tak czy siak ściągać, czytać i wszelkie krytyczne uwagi tutaj zamieszczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
życie to mechanizm walki z postępującą entropią, pochłaniający uporządkowane części

wszechświata i wydalający je w formie entropicznej papki, po to by zachować własne

uporządkowanie.

 

Jednym słowem raj już istnieje i konkurencyjnych nie trzeba, a komu się to nie podoba to na przemiał albo pokaż co budujesz a powiem ci z której części raju jesteś.

 

Zastanówmy się, czym jest przyjemność? To tylko pewien sposób zaprogramowania

jednostki - bodziec A działa na punkt B, płynie sygnał do ośrodka przyjemności, więc

dążymy do częstszego aktywowania bodźca A. I tyle... Całość można przeprogramować

 

Dorzuć szczyptę Platona i powiedz jaki wpływ ma modyfikowanie cienia do zapisu na celuloidowej taśmie??

 

ale dlaczego celem ostatecznym ma być tworzenie domorosłej filozofii? Wszystkie nasze starania by rozumnie uporządkować naszą rzeczywistość przy pomocy zdobytej wiedzy to po prostu

bezwartościowy bunt maszyn.

 

Nie będąc pianistą nie jesteś w stanie docenić kunsztu wykonania utworu a tylko zauważyć sam utwór.

 

 

 

 

 

Fajna ta twoja książka bo rezonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze wszelkiego etatyzmu i przymusu państwowego po "odczarowaniu" pozostaje

zniewolenie i terror. Przewagą demokracji jest to, że stosuje ona te środki wobec mniejszości.

 

Ciekawe spostrzeżenie, zwłaszcza jeśli dodamy że z upływem czasu kiedy mniejszość staje się milczącą większością powstaje dyktatura , a następnie kontrolowana rewolucja w ramach której niby niechcący na wierzchołek dostaje się przebrany w nowe szaty stary etatyzm i przymus państwowy .

 

 

Odpowiadając na twierdzenie socjalistów o konieczności realizacji sprawiedliwości

społecznej poprzez redystrybucję dóbr, odpowiem zdecydowanie - pomidor. Wymysły

liberałów o tym, że etatyzm jest niesprawny i wystarcza jedynie ochrona bezpieczeństwa,

obnażę jakże celnym - pomidor. Twierdzenia chadecji, nawołujące do wierności wartościom

chrześcijańskim, obalę moim ulubionym kontrargumentem - pomidor. Obsesje o „żydostwie”

władającym Polską zmiażdżę podobnie - pomidor. A czemu pomidor? Otóż jest to tak samo

dobra i uzasadniona odpowiedź jak każda inna. Kto udowodni, że nie?

 

Otóż masz rację (jak zwykle intuicja cię nie zawodzi) "pomidor" jest właściwą odpowiedzią, dodajmy tylko rozdeptany przez każdy z wymienionych czynników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo miło mi że ktoś przeczytał :D stwierdziłem jednak że dla lepszej autopromocji oraz nie mieszania tej wiadomości z innymi dobrymi wiadomościami utworzę oddzielny wątek z tym tematem tutaj. http://forum.kopalniawiedzy.pl/index.php?/topic/14869-moja-ksiazeczka/page__view__findpost__p__75505

(jeśli administracji forum przeszkadza takie zdublowanie tematu to wnoszę o przeniesienie tych czterech postów właśnie tam, a dalszą dyskusję jeśli takowa się użytkownikom KW sugeruję także pod powyższym linkiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde bez jaj (kryzys czy co) nic dobrego od grudnia zeszłego roku nikomu się nie przydarzyło??

Wymieniłem kompa (wiem, wiem nic szczególnego ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...