Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

http://kopalniawiedzy.pl/forum/index.php/topic,6218.msg28501.html#msg28501

Z w/w przyczyn odchodzę z forum. Chciałbym bardzo podziękować za współpracę, wspólnie wymienione myśli i zdania użytkownikom: Acrux, Adrianowi, Antyszwedowi, Barbarze, inhetowi, fakirowi, joshowi, kOmandosowi, LOBO, macintoshowi, Sebaciemu, thikimowi, thibrisowi, virusławowi, w46, a nawet tobie mikroosie. W szczególności dziękuję Mariuszowi i Ani, z wiadomych względów.

Mam nadzieje że wam również miło spędzało się czas we wspólnym towarzystwie na forum.

Mam nadzieje że zarówno na forum, jak i w życiu będzie wami kierować światłość wiedzy i dobroć serca, że będziecie ludźmi wyrozumiałymi, tolerancyjnymi, nastawionymi pokojowo, spragnionymi wiedzy, nie tylko książkowej, lecz także życiowej. Niech światłość i niezłomne zasady prowadzą was przez życie.

Pozdrawiam, i życzę wszystkiego najlepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu rezygnujesz z obecności na forum z powodu jednej osoby i jednego wątku ? Każdy z nas ma jakiś "wątek zapalny" na tym forum, tak jak każdy z nas się z kimś nie zgadza. Czy to jest powód, aby się pożegnać i nie brać udziału w dalszych dyskusjach ?

Szkoda tracić wartościowego "kolegę" i już nigdy z nim nie wymieniać zdań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda że wartościowy użytkownik forum podjął tak nieprzemyślaną decyzję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cogito

:'(

właśnie widze ,że to forum zaczeło schodzic na psy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co, mam sobie iść? Nie czuję się winny, bo całe moje "oczernianie" to w rzeczywistości powielenie słów napisanych przez samego Tomka, ale jeżeli tak sobie zażyczycie, to mnie tu nie będzie.

 

Problem w tym, że od zakończenia tej zadymy moja karma poszła o 2 pkt w górę, więc sam nawet nie wiem, jak mam interpretować te wydarzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikroos, taa idź sobie, za chwile wszyscy sobie pójdą i forum zniknie, jeszcze tego by brakowało, a wszystko przez błędną interpretacje kilku słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja teraz mówię zupełnie poważnie. Jeżeli jestem według Was winny i uznacie, że rzeczywiście obraziłem Tomka i oczerniłem go, to wolę odejść, niż psuć tutaj atmosferę. Dlatego oddaję się do Waszej dyspozycji w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche dziecinne zachowanie ze strony Tomka... zeby odrazu z forum odchodzic?  ::D

 

zbyt czesto sie nie wypowiadam, ale czytam watki ktore mnie interesuje, nie widze powodu dla ktorego mikroos mialby "odejsc"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego oddaję się do Waszej dyspozycji w tej kwestii.

 

,,Strachy na Lachy'' i to kolejny raz . Trzeba mieć j..a żeby skasować konto. ;D ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może Ty Waldemar pokażesz jak to się robi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Tomku,

bardzo dużo wniosłeś do tego forum, bardzo dużo mądrych rzeczy powiedziałeś. Z mikroosem możesz nie mieć najlepszych relacji, ale to nie jest powód, żeby odchodzić z forum. Nie przeszkadza to w prowadzeniu dyskusji na tematy poruszane na tym forum. KW potrzebuje takich ludzi jak Ty. Odchodząc, przyczyniasz się do rozpadu forum. Myślę, że to przeczytałeś, bo nie wierzę, że mogłeś tak po prostu zapomnieć o tym miejscu. Dlatego apeluję, żebyś po tym jak już ochłoniesz, przemyślał swoją decyzję i powrócił do KW :D

 

-------------------------------------------------------

Mikroos, nie próbuj popełnić tego samego błędu co Tomek! Nie przyczyniaj się do rozpadu forum, bo chyba obaj tego nie chcecie. Nawet nie masz "naukowych podstaw i dowodów", żeby myśleć o odejściu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Strachy na Lachy'' i to kolejny raz . Trzeba mieć j..a żeby skasować konto. ;D ;D

Albo nie mieć kręgosłupa, żeby potem je założyć i nie zwracać uwagi na to, że praktycznie każdy po kolei cię krytykuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toooomeeeek! Wroć!  (ach, jak tego przesuwanego tekstu brakuje... :D)

Może ci mikroos nieźle cisnął, ale ile to już razy i z iloma osobami rozmawiał na zasadzie argumenty-kontrargumenty? (Hmmm... ze mną jakoś nie). Zawsze sobie radziłeś. I wiadomo przecież, że inaczej się rozmawia przez internet, a inaczej... normalnie. Nie możecie sobie tego wyjaśnić? Halooooo!

...

Już wiem! Taki wielki transparent zrobię! I zdjęcie do komentarza wstawię! ;D :) Tylko wróć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Muszę rzeczowo określić co się stało.

 

1. Tomek i mikroos zgubili się.

2. Jak?

3. odpowiedź: w emocjach

 

Czemu "w emocjach" jest wystarczającą odpowiedzią?

Emocje to składnik świadomości każdego człowieka. Są konieczne.

Do czego?

Do takiego postrzegania świata, żeby układał sie w spójną całość.

To jest dobre i każdemu potrzebne. Niestety, można wpaść w pułapkę.

Pułapka wydarza się, gdy, opisywany przez emocje świat, stał się inny od znanego.

Gdy emocje przestaną tworzyć całość. Pojawi się chaos.

Znacie to uczucie. To frustracja. Wszędzie są ściany. Żadnych wyjść.

 

Wtedy trzeba zobaczyć, że emocje to nie świat.

Emocje opisują świat. Gdy w głowie widzi się już lekki mętlik trzeba włączać (sobie) system ostrzegawczy.

Gdy widzi się mętlik i zapowiada się rosnący chaos w głowie - trzeba natychmiast zmienić sposób wymiany informacji. Sposób rozmowy.

Jak?

Najłatwiej spytać wprost. "Czy myślisz, że..."

 

mikroos lubi Tomka, widać to z postów.

Tomek to wiedział. Wystarczyłoby, żeby Tomek spytał wprost.

Niemożliwe, żeby emocje zmieniły się na biegunowe.

 

O co mi chodziło? :

Tomek nie zdał sobie sprawy o swoim mętliku. Dość wcześnie, żeby mógł sam zareagować.

Frustracja(wszędzie ściany, żadnych drzwi).

Mocny dołek. (mi się tak zdarza)

 

<pocieszacz>

 :D

W komunikacji tak jest, że czasem zapominamy o tym co łączy - wspólnie przeżywanych emocjach.

Kiedy ulegamy tej rutynie swojego myślenia popełniamy największy w życiu błąd.

popatrzcie na komunikacje rozpadających się małżeństw -> rozpadają sie przez słaby dialog

 

Nie rozmawiamy po to, żeby się lepiej poczuć. Rozmawiamy po to, żeby opowiedzieć o dobrym przeżyciu.

Wtedy rozmowa ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może Ty Waldemar pokażesz jak to się robi

 

Ja to zrobiłem jako pierwszy z 2750 postami jako waldi888231200 sprawdz sobie. 8)

 

i drugi raz z 910 jako waldi888231200 reaktywacja. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikroosie, teraz Ty nie przesadzaj.

Albo najlepiej wszyscy powiedzmy żebyś odszedł, później poczujemy się winni i sami też odejdziemy :/

Nie wiem co tak mocno ruszyło Tomka, że odszedł, ale mam nadzieję że wróci.

Ja przykładowo z waldim się żarłem nie raz bardziej niż Ty z Tomkiem i jakoś obaj żyjemy. Grunt to rozmawiać dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, szkoda, że kierując się emocjami z jednej sprzeczki postanowiłeś podjąć tak drastyczny (i chyba nieodwracalny) krok. Wystarczyło odpocząć trochę od forum, a przynajmniej zignorować zupełnie dany wątek, aż emocje (obu stron) opadną. W końcu w historii forum nie raz dochodziło do spięć i wszyscy jakoś koegzystują. No cóż, Twoja decyzja. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nikt nie wkleił jeszcze znicza :-X

Patrz się w siebie, będziesz w niebie. Musiałeś z takim tekstem pojechać?  :)

To naprwadę jest nie w porządku. Tacy ludzie jak Tomek są potrzebni na forum. Podyskutuje, podzieli się z innymi wiedzą, przedstwi swój punkt widzenia. A ja co? Tylko pytania zadaję. (No, właśnie. Zmniejszyła się liczba kompetentnych, którzy mi mogą odpowiedzieć). A jak coś powiem, to zazwyczaj to to głupie jest. A, taka tam pierdoła z gimnazjum się przypałętała... :D

Tak, jego decyzja. Jednak, żeby potem nie żałował... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek jest spoko, choć byłem przez jakiś czas w jego oczach faszystą, to jednak nie było problemu kontynuować dyskusję i kontakt - stąd szanuje jego decyzję, ale nie mam zamiaru z tego powodu lamentować. Będzie chciał mi coś powiedzieć, to się ze mną skontaktuje, proste prawda?

Kompetentne w odpowiedziach na pytania jest Google, na prawdę rzadko trzeba czegoś/kogoś więcej - nie oznacza to, iż nie warto dyskutować i wyrażać swoich opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo rany, czy każdy musi teraz odstawić chłostę na samym sobie?

 

Mamy tyle lat, ile mamy, a o poziomie wypowiedzi nie świadczy wiek dyskutanta, tylko wypowiadane słowa. I tyle, koniec, kropka! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, szkoda, że kierując się emocjami z jednej sprzeczki postanowiłeś podjąć tak drastyczny (i chyba nieodwracalny) krok

 

tylko dzieci kierują się emocjami. ludzie dorośli kierują się rozumem. wątpię, że tu chodziło o jakąś jedną sprzeczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo rany, czy każdy musi teraz odstawić chłostę na samym sobie?

 

Mamy tyle lat, ile mamy, a o poziomie wypowiedzi nie świadczy wiek dyskutanta, tylko wypowiadane słowa. I tyle, koniec, kropka! :D

Eh, no dobra. To była beznadziejna, bezskuteczna próba (ale próba) nakłonienia Tomka do powrotu.

Wypowiadane słowa, powiadasz? Jakbyś usłyszał, jak ja mówię (nie piszę) to... jej (zazwyczaj nie zdążę nic powiedzieć). Co innego, jak można się zastanowić nad dyskusją i nie odpowiadać od razu. Mam refleks szachisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Czytanie waszych postów mnie wzruszyło...

Szkoda tracić wartościowego "kolegę" i już nigdy z nim nie wymieniać zdań...

Nigdy nie mów nigdy :D

Choć w tym skromnym pożegnaniu nie zostałem wymieniony

A czego się spodziewałeś?

to chciałem ci pogratulowć, zmiany .

Kiedy będą rewolucje? 8)

Wielka szkoda że wartościowy użytkownik forum podjął tak nieprzemyślaną decyzję

TO nie do końca tak...

właśnie widze ,że to forum zaczeło schodzic na psy.

Zrozumiałem że forum jest zbyt wartościowe by pozwolić mu zejść na psy :)

  Mamy tu przypadek działania PM , zalecenia dla innych trzeba sprawdzić na sobie, tak że być może  teraz twoja kolej na mutację w Gościa..... i nie zmieni tego nikt.

Mylisz się, moje konto właśnie jest przywracane.

,,Strachy na Lachy'' i to kolejny raz . Trzeba mieć j..a żeby skasować konto.

Masz jaja waldi? Pokaż...

Myślę, że to przeczytałeś, bo nie wierzę, że mogłeś tak po prostu zapomnieć o tym miejscu. Dlatego apeluję, żebyś po tym jak już ochłoniesz, przemyślał swoją decyzję i powrócił do KW

Masz racje.

Drogi Tomku,

bardzo dużo wniosłeś do tego forum, bardzo dużo mądrych rzeczy powiedziałeś.

Dzięki :P

Z mikroosem możesz nie mieć najlepszych relacji

Dzięki niemu wróciłem.

Albo nie mieć kręgosłupa, żeby potem je założyć i nie zwracać uwagi na to, że praktycznie każdy po kolei cię krytykuje.

Otóż to.

Toooomeeeek! Wroć!  (ach, jak tego przesuwanego tekstu brakuje... :P)

Może ci mikroos nieźle cisnął, ale ile to już razy i z iloma osobami rozmawiał na zasadzie argumenty-kontrargumenty? (Hmmm... ze mną jakoś nie). Zawsze sobie radziłeś. I wiadomo przecież, że inaczej się rozmawia przez internet, a inaczej... normalnie. Nie możecie sobie tego wyjaśnić? Halooooo!

...

Już wiem! Taki wielki transparent zrobię! I zdjęcie do komentarza wstawię! ;D :D Tylko wróć.

Lubię Cię :D

1. Tomek i mikroos zgubili się.

2. Jak?

3. odpowiedź: w emocjach

Analiza zaprowadziła cię macu na manowce... nie znasz wszystkich motywów a analizujesz. Świat jest o wiele bardzie skomplikowany.

mikroos lubi Tomka, widać to z postów.

I z wzajemnością.

O co mi chodziło? :

Tomek nie zdał sobie sprawy o swoim mętliku. Dość wcześnie, żeby mógł sam zareagować.

Frustracja(wszędzie ściany, żadnych drzwi).

Mocny dołek. (mi się tak zdarza)

Mylisz się. Było tak:

1. Większość czasu spędzałem na forum, nie mając czasu na nic innego (uzależnienie)

2. Frustracja... faktycznie, ale taka z utratą wiary, przestałem widzieć nadzieje

3. Sytuacja z mikroosem dopełniła czary.

4. Koniec.

W komunikacji tak jest, że czasem zapominamy o tym co łączy - wspólnie przeżywanych emocjach.

Kiedy ulegamy tej rutynie swojego myślenia popełniamy największy w życiu błąd.

popatrzcie na komunikacje rozpadających się małżeństw -> rozpadają sie przez słaby dialog

Ziomek, znajdź Ty se dziewczynę, połaź na imprezy, na spotkania z kumplami i na pewno poznasz. Trochę inicjatywy!

To naprwadę jest nie w porządku. Tacy ludzie jak Tomek są potrzebni na forum. Podyskutuje, podzieli się z innymi wiedzą, przedstwi swój punkt widzenia. A ja co? Tylko pytania zadaję. (No, właśnie. Zmniejszyła się liczba kompetentnych, którzy mi mogą odpowiedzieć). A jak coś powiem, to zazwyczaj to to głupie jest. A, taka tam pierdoła z gimnazjum się przypałętała..

Pierdzielisz głupoty, tyle ci powiem. Wnosisz swoje jak większość z nas.

Tomek jest spoko, choć byłem przez jakiś czas w jego oczach faszystą, to jednak nie było problemu kontynuować dyskusję i kontakt - stąd szanuje jego decyzję

Tomek zawsze mówi - PEŁNA TOLERANCJA DLA KAŻDEGO*

*wyjątki - ludzie którzy innym robią krzywdę (np. pedofil, gwałciciel)

Kompetentne w odpowiedziach na pytania jest Google

;D To mnie rozbawiłeś...

tylko dzieci kierują się emocjami. ludzie dorośli kierują się rozumem. wątpię, że tu chodziło o jakąś jedną sprzeczkę.

Masz rację, ale przyczyny podałem powyżej.

Eh, no dobra. To była beznadziejna, bezskuteczna próba (ale próba) nakłonienia Tomka do powrotu.

Czy na pewno beznadziejna? ;)

 

Podczas nieobecności na forum zdałem sobie sprawę z pewnych rzeczy. Forum w większości z nas, co siedzą dłużej jest czymś wiele więcej niż tylko forum. Jest ideą, jest dobrem samym w sobie jak i pięknem.

Do podziękowań chciałem dopisać dwie osoby które przeoczyłem: ZolV i cogito.

 

Prośba do Mariusza: Chciałbym odzyskać jeszcze moją statystykę.

 

Cieszę się, że znów mogę z wami być :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

1. Większość czasu spędzałem na forum, nie mając czasu na nic innego (uzależnienie)

Z niczym nie można przesadzać, choć z drugiej strony patrząc nie zawsze to jest uzależnienie

 

(btw. myślę że za dużo czasu na forum spędzam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...