Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Tomek

Najlepszy Program do Poczty

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakieś dobre programy do obsługi konta pocztowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś dobre programy do obsługi konta pocztowego?

Mozilla Thunderbird - dziala pod Win i Linuxem, mozna latwo przenosic konta miedzy systemami, dobrze dzialajace filtry antyspamowe, profile sa latwe do backupowania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w zupełności zadowala KMail z doinstalowanym pakietem Bogofilter+CRM114+Spamassassin. Fajny, lekki, bardzo przyjemny. A do tego bardzo poprawnie obsługuje kilka kont w ramach jednego profilu użytkownika, co dla mnie jest rzeczą konieczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Outlook 2007

zalety:

- duże możliwości

wady:

- płatny

- działa tylko na Windows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za opinię :D

Ściągnę sobie Thunderbirda i zobaczę jak działa.

Ps. szkoda że Kmail, albo contact nie działa pod Windows :-\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thunderbird jest tak naprawdę bardzo podobny do KMaila. Polecam tylko doinstalowanie CRM114: http://crm114.sourceforge.net/ . To bardzo ciekawy (i skuteczny!), "uczący się" algorytm do eliminacji spamu, który możesz zintegrować także z wieloma klientami windowsowymi. Zdecydowanie warto rzucić na niego okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się trochę bawiłem. Fajniutki program. W końcu nie będę miał problemu ze Spamem z o2 i ich przygłupimi reklamami :D

Nie wiem czy w tej sprawie zaczynać następny wątek, skoro na ten temat dostałem tak szybko dobrą poradę, to chciałem się zapytać: Czy robiliście już może forum, bo potrzebował bym stworzyć forum dla jednej szkoły.

I jeszcze jedno: Jak używać FTP, gdzie założyć serwer FTP? Jeżeli macie jakieś informacje, to proszę o pomoc. Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wow,pierwsza osoba korzystająca z ałtluka,jaką "spotkałem" mi tam do obsługi starcza o2 a nie jakiśtam program,choć może obczaję tego thunderbirda

Jakikolwiek program do obsługi poczty w porównaniu z obsługą przez www to jak "niebo i Ziemia" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek program do obsługi poczty w porównaniu z obsługą przez www to jak "niebo i Ziemia" :D

Nieprawda. Gmail to świetne narzędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam outlook expressa :D Starcza do wszystkiego i za bardzo komputera nie męczy. Spamu dużo nie dostaję, więc z antyspamów korzystać nie muszę. Co prawda działa tylko pod windowsem, ewentualnie wine.

Co do forum i serwera ftp... Najlepiej byłoby to założyć na jakimś serwerze postawionym w tej szkole - ewentualnie na jakimś płatnym serwerze. U każdego providera przy zakupie hostingu (html, java, php, sql) dostaniesz też conajmniej jedno konto ftp. Ale lepiej z jakimś szkolnym informatykiem załatwić serwer w budynku szkoły. Szkoła na pewno ma jakieś łącze internetowe - mogą też do tego dostawić jakiś komputer, który miałby iść na złom. Musiałby działać 24 godziny na dobę, ale to dla szkoły nie powinien być problem. Wystarczy tylko ładnie skonfigurować na nim usługi i zależnie od typu łącza (zmienne/stałe ip) pobawić się jeszcze w ustawienia domeny.

Skrypty forum można znaleźć gdzieś w necie - dużo dobrych jest udostępnianych za darmo. W zupełności wystarczą. No chyba, że chcesz się pobawić i sam takie forum napisać. Dużo pracy - ale ile satysfakcji ? :)

 

PS. poczta na tlenie przez www to też świetne narzędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nieprawda. Gmail to świetne narzędzie.

Ja też na Gmaila nie narzekam :D Nawet pozwala na obsługę kilku kont jednocześnie, chociaż nie sprawdzałem, zawiera najpotrzebniejsze funkcje. Ale obsługa poczty przez przeglądarkę www nie daje tyle możliwości co przez program pocztowy i dłużej trwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś się odwróciłem od Googla, a w tym Gmaila za ich występki. Jednak nie chcę, by ktoś przeglądał moją pocztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zawsze ktoś będzie mógł to robić. Niezależnie od tego, z jakiego serwera korzystasz, jego operator ma pełen dostęp do Twojej poczty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kupię sobie hosting na www + pocztę na własną stronę, to tylko ja będę miał dostęp, zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. Przecież operator serwera będzie miał dostęp do wszystkich danych, które tam spływają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny (ktoś musiałby to sprawdzić), ale administrator całego komputera i tak ma chyba dostęp do poszczególnych VPS-ów :D Nawet gdybyś miał całkowicie niezależny serwer, to musisz się liczyć z tym, że wszystkie dane zawsze spływają do Ciebie za pośrednictwem jakiegoś innego serwera :)

 

Na pocieszneie dodam, że istnieje zawsze opcja szyfrowania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że to szyfrowanie to o kant d*py potłuc.

A teraz wyobraź sobie taką sytuację:

Wiadomość tajna, szyfrowana, wysłana na VPSa, zabezpieczona możliwie najlepiej, wysłana przez mamę do dziecka:

"Kubusiu wstaw kartofle" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno: Jak używać FTP, gdzie założyć serwer FTP? Jeżeli macie jakieś informacje, to proszę o pomoc. Dziękuję :D

 

FTP : jak nazwa wskazuje File Transfer Protocol sluzy do przesylania plikow.

Zatem uzywajac FTP generelnie mozesz :

- umieszczac pliki na serwerze

- kasowac pliki na serwerze

- robic operacje na plikach na serwerze (prawa dostepu / zmiana nazwy itp)

 

Jako serwerownie polecam OVH (ovh.pl), np: serwer wirtualny 90Plan a w nim :

- 25 GB dysku

- konta ftp, www, pocztowe itd, itp

- mozesz miec wiele domen

- szczegoly : ovh.pl/prywatne/produkty/90plan.xml

- a to wszystko za 200,- pln za rok

 

Co do forum, to polecam :

- Simple Machines Forum (simplemachines.org)

- PHPBB (phpbb.pl)

 

Podane fora bez problemu postawisz na tym koncie 90Plan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jako program do poczty polecam wbudowanego w Operę klienta poczty, na rzecz którego zrezygnowałem z TheBat!. Posiada on już od razu filtr antyspamowy. Dodatkowym plusem jest posiadanie wszystkiego w jednym miejscu (www i rewelacyjny Dragonfly, email, rss, irc), a nie używanie kilku różnych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Dodatkowym plusem jest posiadanie wszystkiego w jednym miejscu (www i rewelacyjny Dragonfly, email, rss, irc), a nie używanie kilku różnych aplikacji.

Czasem jest to też spory minus. Ja zrezygnowałem z uruchamiania przeglądarki po to aby móc sciągnąć wbudowanym w nią klientem pocztę. Chcę przeglądać stronki - włączam przeglądarkę. Chcę ściągnąć pocztę - włączam klienta poczty. Choć wiem, że różni ludzie - różne potrzeby. Wszystko zależy od przyzwyczajeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Outlooka i nie narzekam. Porobilem sobie roznorakie reguly, tak ze nie dostaje nieporzadanych email-i. Tak samo newslattery segreguja mi sie ladnie w odpowiednich folderach, nie ma co narzekac, dziala jak nalezy i spelnia swoja powinnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś za darmo założyć FTP do 300 MB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...