Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
dirtymesucker

Zeitgeist 2: Addendum

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób mamy zrezygnować z usługodawców na rzecz producentów ? Chcesz powrotu do przeszłości i tego aby każdy producent w piątek wyjeżdżał na wielki targ w mieście i tam sprzedawał/kupował wszystko co ma i co mu trzeba ? ŚREDNIOWIECZE !! Nie mam zamiaru jechać kilka kilometrów po bułki do producenta, producent bułek nie ma zamiaru jechać kilka kilometrów z bułkami do mnie. Piekarz sprzedaje swoje bułki sklepikarzowi, a on chcąc zarobić sprzedaje je drożej. Ja nie chcąc jechać kilka kilometrów po nie - kupuję je u sklepikarza. Gdzie tu wyzysk i niewolnictwo ?

W dawnych czasach każdy był sobie panem, bo miał konia, świnię, parę kur i kilka dzieci. Do tego poletko i nasiona z zeszłego roku. Co zasiał i uchował w oborze to zjadł. Ze skór zrobił buty i kaftan i tak się żyło. Jeśli chcesz średniowiecza, to zostań mormonem i żyj z pracy własnych rąk.

Z tym obrazem/cytatem z filmu to też jest przegięcie. A ta osoba która dostała obraz akurat będzie piekarzem i żeby Cię uszczęśliwić da Ci bułki ? Bo inaczej z tego malowania i obdarowywania umrzesz z głodu.

 

rozumiem, że lepszym wyjściem jest płacenie za to, co jest mi niepotrzebne. (?@#$%?^?@#?%&&?*$?%^^?$?)

nie rozumiem natomiast na jakiej podstawie użyłeś słowa anarchia.

 

Kto Ci każe płacić za to co jest Ci niepotrzebne ? Nie chcesz obrazu to go nie kupuj. Nie chcesz książek, jajek, czerstwego chleba ? Znasz odpowiedź...

Jedynym ukrytym kosztem ukazanym w tym filmie jest płacenie podatków na aparat państwowy. I zrezygnowanie z niego doprowadziłoby do anarchii. Bo aparat państwowy to nie tylko Buzek, Tusk i prezydęty (celowy błąd), ale policja, szkolnictwo, straż graniczna, szkolnictwo, wojsko itp.

 

Jeśli ja pracuję i zarabiam pieniążki, wydając je później na chleb, kiełbasę i narzędzia do mojej pracy, plus oczywiścię opłatę abonamentową za własne bezpieczeństwo, fizyczne i psychiczne (wojsko, służba zdrowia, szkolnictwo = podatki) - to gdzie tu wyzysk ? Jaka część moich pieniędzy trafia do tego banku centralnego, bankierów i innych pijawek, którymi tak straszą w tym filmie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ja pracuję i zarabiam pieniążki, wydając je później na chleb, kiełbasę i narzędzia do mojej pracy, plus oczywiścię opłatę abonamentową za własne bezpieczeństwo, fizyczne i psychiczne (wojsko, służba zdrowia, szkolnictwo = podatki) - to gdzie tu wyzysk ? Jaka część moich pieniędzy trafia do tego banku centralnego, bankierów i innych pijawek, którymi tak straszą w tym filmie ?

 

Pomyliła ci się kolejność , najpierw trafia do nich a dopiero potem rozpoczyna się walka szczurów o to co im spadło ze stołu dopiero na końcu jesteś ty (wydymany - za swoją pracę) i jeszcze masz podatek do zapłacenia żeby cały ten kocioł nie pierd...ł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(wojsko, służba zdrowia, szkolnictwo = podatki) - to gdzie tu wyzysk ?

 

wojsko? - masz jakąkolwiek korzyść z tego, że mała grupka ludzi posiada i musi utrzymywać czołgi, samoloty, łodzie podwodne, torpedy, karabiny i broń jądrową? myślisz, że jeżeliby wybuchła wojna siedziałbyś sobie przed tv i nikomu nic by się nie stało? i tak zginęły by setki, tysiące czy nawet miliony istnień.

 

służba zdrowia? - nie rozśmieszaj mnie. za głupiego bolącego zęba musisz wybulić kilkadziesiąt złotych. brak miejsc w szpitalach, ciągłe strajki, karetki nie przyjeżdżające na czas, łowcy skór, lekarze leczący cię po kilkuletnim okresie czekania na to co nie trzeba, drogie leki, renty powypadkowe w wysokości 400 zł, etc.

 

szkolnictwo? - poziom albo za niski, albo uczenie się niepotrzebnych śmieci, które i tak nigdy w życiu ci się nie przydadzą. kiedy byłem w liceum pamiętam błyskotliwość i wiedzę nauczycieli: "słońce się obiega ziemia dookoła", "zmaż to co zmazałeś" albo tłumaczenie z niem. słowa 'winda' - "pociąg, który jedzie w górę". do tego śmieszne przepisy jak mundurki, za to zero bezpieczeństwa. albo księża, żyjący w celibacie uczący cie życia w rodzinie...

 

może nie czujesz się oszukiwany.

ale płacenie na te wszystkie rzeczy z własnej, nieprzymuszonej woli wydaje mi się w bardzo dużym stopniu nonsensem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dirty:

 

wojsko - masz je po to, żeby inny naród nie wykorzystał tej samej gromadki ludzi, by napaść na Twój kraj. Świat nie jest tak idealny, jak byś sobie tego życzył (choć z drugiej strony podziwiam Twój idealizm, nawet jeśli uważam go za nieco naiwny). Inne kraje mają armie i dlatego musisz mieć jakieś środki do samoobrony.

 

A co do całej reszty: Ty jedynie podważasz jakość działających obecnie rozwiązań, ale w żaden sposób nie zanegowałeś samej potrzeby ich istnienia. Wprost przeciwnie, sam pokazałeś na przykład, że usługa wyleczenia bolącego zęba jest potrzebna. Szkolnictwo też jest potrzebne, a jest usługą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zmian - to jest jasne. Ale trzeba nam gruntownej reformy, a nie wywrotowej rewolucji.

 

Wolę się czuć oszukiwanym i mieć nadzieję, na to że ten system się zmieni na lepsze - niż być poza społeczeństwem i mieć nadzieję na to, że będę bogaty. Bo inaczej sam nie dasz rady w świecie w którym by panowało prawo dżungli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele odpowiedzi i gotowych schematów można znaleźć pod adresem ukazującym się pod koniec filmu: http://thezeitgeistmovement.com/ Jedyne co martwi, to że stronka nie jest aż tak aktywnie rozbudowywana, aczkolwiek FAQ wyjaśnia większość zagadnień. Mam gorącą nadzieję, że inicjatywa ZDAY wypali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh
wiesz jak będzie wyglądała WW4?

lestek rzuci kamieniem w uluga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zaitgaist 3" dostępne w sieci, polecam również "wezwanie do przebudzenia" na youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...