Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Lumix L1 w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic poinformował o wprowadzeniu na polski rynek swojej pierwszej lustrzanki cyfrowej, Lumix L1.

DMC-L1 wyposażony został w obiektyw LEICA D VARIO-ELMARIT, pierwszy obiektyw tej marki, zaprojektowany specjalnie na potrzeby cyfrowych lustrzanek i wyposażony w system optycznej stabilizacji obrazu MEGA O.I.S.

Aby zapewnić wyjątkową jakość rejestrowanego obrazu, w lustrzance DMC-L1 zastosowano również sensor obrazu Live MOS zgodny ze standardem 4/3 (Cztery Trzecie/ Four Thirds), o rozdzielczości 7,5 megapikseli. W nowym aparacie wprowadzono również funkcję stałego podglądu obrazu „na żywo" (Live View), która wykorzystując sygnał wysyłany bezpośrednio z sensora Live MOS, pozwala użytkownikom śledzić na ekranie LCD dokładnie ten sam obraz, który odwzorowuje się na sensorze.

Aparat DMC-L1 wyróżnia się również systemem redukcji zanieczyszczeń matrycy, który stanowi rozwiązanie problemu, z jakim niejednokrotnie borykają się cyfrowe lustrzanki - osiadaniem kurzu na sensorze obrazu.

W nowej lustrzance DMC-L1 Panasonic zastosował zaawansowane obecnie technologie, zachowując jednocześnie klasyczny, tradycyjny wygląd aparatu oraz właściwości obsługi znane z aparatów na filmy światłoczułe. Pokrętło wyboru czasu ekspozycji, umieszczone na górnym panelu aparatu wraz z pierścieniem przysłony znajdującym się na obiektywie LEICA D VARIO-ELMARIT 14-50mm/F2.8-3.5 zapewnia fotografującym proste i intuicyjne sterowanie parametrami ekspozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Panasonic powraca na europejski rynek smartfonów. Przed sześcioma miesiącami firma ogłosiła, że nie będzie sprzedawała swoich telefonów poza Japonią, gdyż tylko tam odniosła sukces. Teraz najwyraźniej zmieniła zdanie.
      Dobrze wiemy, że na rynku działają potężni konkurenci. Jednak dochodzi do gwałtownych zmian i wierzymy, że mamy szansę odnieść sukces - powiedział Toshinori Hoshi, szef wydziału komunikacji mobilnej.
      Na razie wiadomo jedynie, że japoński gigant chce już w przyszłym roku rozpocząć sprzedaż swojego telefonu. Najprawdopodobniej będzie to urządzenie wyposażone w 4,3-calowy wyświetlacz OLED skonstruowane z myślą o 30- i 40-letnich biznesmenach. Niewykluczone, że zostanie wyposażone w fizyczną klawiaturę.
      W marcu smartfon Panasonika trafi do Europy, a w późniejszym terminie przewidywana jest ogólnoświatowa premiera.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Na tegorocznych targach CEATEC (Combined Exhibition of Advanced Technologies) w Tokio zaprezentowano ulepszonego robota myjącego włosy. Na czas toalety wyposażona w 24 palce maszyna firmy Panasonic może ponoć zastąpić opiekuna osób niepełnosprawnych czy starszych. Komentatorzy twierdzą jednak, że o ile wynalazek powinien się przyjąć wśród przywykłych do technicznych nowinek Japończyków, o tyle starzejące się społeczeństwa Zachodu będą się raczej odnosić do niego z rezerwą.
      Klient kładzie się na stanowisku przypominającym zwykły fotel przy fryzjerskiej myjce. Unowocześniona wersja 16-palczastego modelu sprzed roku przez 3 minuty moczy, myje włosy, masuje skórę głowy i spłukuje pianę. Potem następuje coś, czego wcześniej nie było: 5-minutowy etap nakładania odżywki i suszenia. Niektórzy twierdzą, że przez wykorzystanie charakterystycznych strumieni wodnych urządzenie przypomina myjnię samochodową. Robot dysponuje czujnikami, które pozwalają mu zeskanować kształt czyjejś głowy i określić siłę, z jaką podczas mycia/masażu powinno się przyciskać mechaniczne palce.
      Planujemy opracowanie większej liczby technologii do opieki nad starszymi czy niepełnosprawnymi osobami. Będziemy je eksportować do innych starzejących się społeczeństw, takich jak Korea Południowa czy Chiny - podkreśla Tohru Nakamura.
      A oto pierwotna wersja robota z 16 głowicami.
      Na razie robot do mycia włosów nie jest jeszcze dostępny dla konsumentów. Nie ustalono nawet jego przyszłej ceny. Panasonic planuje rozpoczęcie sprzedaży na 2012 r., głównie do domów opieki i szpitali.
       
      http://www.youtube.com/watch?v=ulVUPEXVUKs
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      NTT DoCoMo połączy siły z Samsungiem i grupą japońskich firm, by wspólnie rzucić Qualcommowi wyzwanie na rynku układów scalonych dla telefonów komórkowych. W skład grupy wejdą tacy giganci jak Fujitsu, NEC i Panasonic. Jej zadaniem będzie rozwijanie układów scalonych dla urządzeń przenośnych. Obecnie rynek ten jest zdominowany przez amerykańską firmę Qualcomm.
      Konsorcjum ma rozpocząć prace w przyszłym roku. Będzie się ono zajmowało rozwijaniem, projektowaniem i sprzedażą kości, których produkcja zostanie zlecona zewnętrznemu podmiotowi.
      Obecnie wiadomo, że w nowy projekt zostanie zainwestowanych około 30 miliardów jenów, czyli około 390 milionów USD.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Panasonic jest pierwszą firmą, która rozpocznie sprzedaż płyty BDXL wielokrotnego zapisu. Dotychczas na rynku obecne były jedynie nośniki tego typu jednokrotnego zapisu. Płyta LM-BE100J trafi do rąk klientów w połowie kwietnia. Trójwarstwowy krążek pomieści do 100 gigabajtów danych. Wyceniono go na 10 000 jenów czyli 119 dolarów.
      BDXL (BD-RE XL) jest zgodna ze standardem RE4 Format Specification, pracuje z prędkością 2X i jest kompatybilna z odtwarzaczem Panasonic BZT900 BDXL.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Panasonic jest producentem pierwszej kamery 3D skierowanej na rynek użytkownika indywidualnego. Firma zapewnia, że urządzenie HDC-SDT750 wykonuje trójwymiarowe filmy dzięki specjalnym soczewkom 3D, a po ich odłączeniu rejestruje tradycyjny obraz o rozdzielczości 1080p z prędkością 60 klatek na sekundę.
      Kamera korzysta z systemu 3MOC, soczewek Leica Dicomar oraz 12-krotnego zoomu optycznego.
      Do wykonania nagrania 3D konieczne jest użycie specjalnych soczewek, rejestrujących obraz o rozdzielczości 960x1080 osobno dla każdego oka.
      Urządzenie wyposażono też w technologię Time Lapse Recording, która umożliwia nagrywania i szybkie odtwarzanie długotrwałych wydarzeń. Użytkownik może poinstruować kamerę, by wykonywała ujęcia w odstępach co 1, 10, 30, 60 lub 120 sekund. W ten sposób możliwe jest rejestrowanie np. rozwijania się kwiatów. Time Lapse Recording jest również dostępny podczas używania soczewek 3D.
      Kamerę wyposażono też w pięć mikrofonów, rejestrujących pięciokanałowy dźwięk, a dzięki Focus Microphone możliwe jest rejestrowanie tylko dźwięku rozlegającego się przed kamerą,niezależnie od tego, jaki obraz rejestrujemy.
      Za jakość obrazu odpowiada system 3MOS, który wykorzystuje 7,59 miliona pikseli (3x2,53 megapikseli). Czujnik rozbija obraz na trzy podstawowe kolory, które są przetwarzane niezależnie co ma zapewniać świetnej jakości obraz. W jego uzyskaniu pomagają też wysokiej jakości soczewki o jasności f1.5 (po podłączeniu soczewek 3D wartość f spada do 3.2) oraz procesor Crystal Engine PRO.
      HDC-SDT750 trafi do sklepów w październiku bieżącego roku. Sugerowana cena detaliczna kamery wyniesie 1400 dolarów.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...