Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Aminanimator

Co mężczyźni lubią najbardziej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cogito

twoja organozacja jest bez sensu. jak sie o kims mysli to niezaleznie od pory dnia i rodzaju zajec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

twoja organozacja jest bez sensu. jak sie o kims mysli to niezaleznie od pory dnia i rodzaju zajec

Nie wykluczyłem świadomości o tej drugiej osobie... dlatego napisałem, że mniej niż 20% jest bez sensu(myśli-świadomości o tej osobie, a nie czasu dla tej osoby, kiedy jest się z Tą osobą). A ciągle - to tylko na początku się da. Ale głupio by było gdyby po jakimś czasie się okazało, że ten "stan potem" nie ma w sobie nic z początkowego.

 

Mam specyficzne podejście. Bo mam w sobie trochę myśli neurotycznych. Potrzebuję ciągłych potwierdzeń, że w kolejnych dniach, kolejnych chwilach relacja jest ważna. Jakie są emocje w drugiej osobie. To mnie interesuje najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na wszystko, ludzie (zarówno mężczyźni jak i kobiety, Lubią Iluzję jako taką). Ulegamy jej od najmłodszych lat (mity, bajki i baśnie), potem "miłość" i ideologie metafizyczne, itp.

W sumie iluzoryczność egzotyczną (a także własnego wnętrza pod wpływem egzotyki) lubimy najbardziej, gdyż nas (ludzi) fascynuje mimo iż w rzeczywistości Łudzi. (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Zaprezentuje pogląd którego nie lubię, jednak jest prawdziwy. Uciekam od niego:

Wszystko jest iluzją, nawet gdy rozumiem w jaki sposób ktoś myśli to przecież mam inny mózg. Nawet gdy mam perfekcyjnie poukładane to co zrozumiałem od drugiej osoby, o tej osobie : to jest to tylko obraz, a nie zrozumienie tej osoby w taki sposób jak ta osoba odczuwa.

Uciekam od tego poglądu, nie lubię go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cogito

matrix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

matrix?

Osobiste doświadczenie - albo mam lepszą pamięć od rozmówcy.. albo bardziej obsesyjną świadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzień chłopaka. Zadzwonił do mnie kolega z pretensjami, że mu życzeń nie złożyłam. Gdy mu odpowiedziała, że uważam go za mężczyznę a nie jakiego tam chłopaczka stwierdził, że w sumie ma racje bo przecież chłopka to jakiś gimnazjalista I w tym miejscu ma pytanie: jest dzień kobiet to dlaczego nie ma dnia mężczyzn tylko dzień chłopka. Co prawda mówi się, że mężczyzna to wieczne dziecko ale panowie czy nie czujecie się urażeni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co prawda mówi się, że mężczyzna to wieczne dziecko ale panowie czy nie czujecie się urażeni?

 

Nam nie brakuje okazji do świętowania : imieniny , urodziny , mecze co środę , wypłata, upał, zimno, żona, nowy bar , polityka , spotkanie z kolegą którego się nie widziało 3 dni, przegrana w totolotka, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, ostatni poniedziałek tygodnia, ostatni wtorek tygodnia itd...

 

I w tym miejscu ma pytanie: jest dzień kobiet to dlaczego nie ma dnia mężczyzn tylko dzień chłopka. Co prawda mówi się, że mężczyzna to wieczne dziecko ale panowie czy nie czujecie się urażeni?

 

Mówisz i masz:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Światowy_Dzień_Mężczyzn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka. Czyli wczoraj nie mieliście święta chyba, że okazją był ostatni wtorek miesiąca a i chyba wczoraj jakiś mecz też był. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego, w jakim wieku przestaje się być "chłopakiem", a zaczyna "mężczyzną". Chociaż to chyba nie od wieku jest uzależnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się z Tobą zgadzam. Tylko to od czego zależy przemian chłopka w mężczyznę jest bardziej skomplikowane, niż przemiana dziewczynki w kobietę. I chyba też bardziej długo trwałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

I tu się z Tobą zgadzam. Tylko to od czego zależy przemian chłopka w mężczyznę jest bardziej skomplikowane, niż przemiana dziewczynki w kobietę. I chyba też bardziej długo trwałe.

Dlaczego?

W którym miejscu?

Rozwiń, żebym mógł sobie poanalizowac.

 

W inny przypadku, dwa powyższe posty uznam za nierzeczowe, czyli wyłącznie emocjonalne bez podpory w życiu(nie moim życiu i nie ogólnie podpasowującym pod streotyp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cogito

to jest tak trudne ze niektorum wogole sie nie udaje ;)

a tak serio to stawiam obie przemiany na rowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, ze co?!

Ze to niby wyrastamy kiedys na "Mezczyzn", jak to?

Myslalem, ze to tylko na filmach takie rzeczy sie dzieja ;)

hm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekawy problem. Co sprawia że w pewnym wieku kogoś uważamy za mężczyznę/kobietę a nie chłopca/dziewczynę?

Cokolwiek by to nie było jest w dużej mierze względne ;)

Prawdziwa dorosłość i dojrzałość to nie nazwa ani nie mniemanie innych o nas. Jakkolwiek wiele takich mniemań niesie pewną informację o nas.

Dla mnie pewna kobieta mimo iż 5 lat starsza zawsze zostanie "dziewczynką" :) Mimo iż jest jedną z najdojrzalszych kobiet i najbardziej samodzielnych jakie znam i wychowuje dwójkę dzieci. Dla mnie i tak jest dziewczynką i lubi kiedy tak mówię :(

Znam też inne osoby bardziej poważne, które nie pozwalają do siebie mówić w ten sposób, a raczej nie lubią jak się do nich mówi "dziewczynko". I według mnie są dużo mniej dojrzałe.

Dojrzałość to umiejętność radzenia sobie ze swoimi emocjami a nie tylko uleganie im.

To chyba tak jest że tylko osoby niedojrzałe i niedorosłe lubią uchodzić za dorosłe a dorosłe przeciwnie uważają że nic nie stracą jeśli ktoś do nich powie "chłopak/dziewczyna".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Znam też inne osoby bardziej poważne, które nie pozwalają do siebie mówić w ten sposób, a raczej nie lubią jak się do nich mówi "dziewczynko". I według mnie są dużo mniej dojrzałe.

Może by taka możliwość, że kobieta A i kobieta B różnie rozumieją zwrot "dziewczynko".

Bywa, że taka osoba może zareagować skrajną agresją. Interpretacją użytego przez mężczyznę słowa "dziewczynka" może być : "On nie ma szacunku do kobiet, traktuje nas z góry. Według swojego nastroju, nie widzi we mnie partnerki. Ten facet ma jakieś reguły opisujące 'prawa wyższego rzędu'. Co za debil."

Tak mi się wydaje. Może tak być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja tu nie mówię o kobietach poznanych dopiero co na dyskotece. Mówię tu o kobietach przyjaciółkach, które znam i one mnie znają i lubią. Zatem to nie ich stosunek do mnie decyduje ale stosunek do tego zagadnienia. Interpretacji w rodzaju "on nie szanuje kobiet" w tym wypadku być nie może.

Oczywiście jeśli mamy na myśli ludzi słabo się znających to reakcja "Co za debil" jest całkiem na miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cogito

dla mnie zwrot "dziewczyno" jest seksualnym podtekstem zabawy w tatusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą. Zwłaszcza w tej części

dla mnie
czyli dla Ciebie.

Jeśli już powiedziałaś czym jest dla Ciebie to i ja się wypowiem czym jest dla mnie, jako osoby starszej( i chodziło nawiasem mówiąc o zwrot "dziewczynko" a nie dziewczyno).

Dla mnie taka wypowiedź ma charakter powrotu do czasów dziecinnych, jako dorosła osoba nie czuje się w przymusie(jak młodzież) udowadniać swoją dorosłość w każdym momencie życia. Zwyczajnie mogę się powygłupiać kiedy mam ochotę. I o dziwo rozumieją to jedynie starsze osoby a młodsze bywają tym zgorszone. Jak już mówiłem nie zależy mi jednak na ich zdaniu.

To co osiągnąłem sprawia że mogę z dużą dozą luzu podejść do wygłupów. I lubię to. A gdy kobiecie będącej przyjaciółką(starszą o 4 lata) sprawia to też przyjemność i reaguje tak samo to jest to w porządku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

a młodsze bywają tym zgorszone.

Nie powiesz, że się dziwisz.

Chodzi o level wymiany : na obu stronom wyraźnie i tak samo rozróżnianym w ich umysłach jak Twoim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cogito

ja bede osoba starsza jak ty thikim to moze zmienie stosunek do tego słowa. moze zycie bedzie juz w calosci tylko zartem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thikim - bardzo fajna i wartościowa wypowiedź o tych "dziewczynkach". To wymaga świadomości własnej wartości, no i wiary w akceptację ze strony partnera (i dlatego przeważnie takie zachowania nie przejdą w "świeżym" związku). Ale jeśli człowiek zaufa już na tyle, że potrafi okazać własną słabość, wówczas jego związek jest na najlepszej drodze do wspólnego szczęścia. Przynajmniej ja tak na to patrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą. Zwłaszcza w [...]sprawia to też przyjemność i reaguje tak samo to jest to w porządku ;)

Jest jeszcze takie cos, "Kto z kim przystaje takim sie staje"

Moja kobieta albo nie otworzyla sie do konca na poczatku albo zalapala moje glupie mimiki twarzy i motywy... nie raz wyglupia sie lepiej ode mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cogito

zglupiala przy tobie  ;)

czasami przez mije wypowiedzi przebija zazdrosc samotnej kobiety. jesli ktos kiedys poczulby sie urazony to z gory przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...