Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
waldi888231200

Ocieplenie klimatu

Rekomendowane odpowiedzi

Po lekturze "Spotkania z promieniotwórczością" kwestię przewzorowania danych pozostawiam nierozstrzygniętą dla deaktualizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, znowu się zaczyna "gdzieś czytałem". Nie miałeś przypadkiem nie wracać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest zgodnie z tym co napisałem i co wy napisaliście.

Co do uranu masz jakieś lepsze informacje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uran mnie teraz nie interesuje. Wybitnie zależy mi jednak na tym, byś chociaż raz wykazał się resztką honoru i dotrzymał własnych postanowień o uśpieniu konta i nieudzielaniu się tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naucz sie czytać ze zrozumieniem , już to miałeś wyjasnione w poprzednim poście.

Uranu nie lekceważ bo jako wszechobecny jest i w twoich płucach i w odbycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio przyjemność rozmawiać z naukowcem nt. globalnego ocieplenia. Człowiek ten jest dla mnie autorytetem w temacie ekologii i przekonał mnie co do pewnych faktów. W sumie nie musiał mnie przekonywać. Powoli zaczynam przychylać się do opinii że człowiek jest odpowiedzialny za GO.

Słyszeliście o migracjach i spustoszeniach powodowanych przez kornika drukarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och, a ileż to my mamy teraz autorytetów! A ja się pytam - gdzie ta histeria dziury ozonowej? Zapomnieliśmy o śmiertelnym zagrożeniu? A może przestaliśmy emitować freony? Istnieje jeszcze prawdopodobieństwo, że zwiększona dawka UV powypalała ludziom mózgi i przestawili się na GO. A mi to tak osobiście lotto ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś przespał moment podpisania Konwencji Wiedeńskiej o ograniczeniu emisji CFC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym że prawie całkowicie zaprzestano emisji szkodliwych gazów do atmosfery, jeżeli chodzi o niszczenie ozonu, to oczywiście powiem ci:

- dziuro ozonowa się zmniejsza (dezodoranty i lodówki były głównym problemem)

- mamy ogromy współczynnik zachorowalności na raka skóry (właśnie przez dziurę)

- wyjdź na pół godziny na słońce = poparzenie, ale to zapewne nie wina freonów.

Długo masz zamiar przyjmować pozycję (Ja nic nie widzę!) myśląc tylko o własnej wygodzie kosztem całej Ziemi w stosunku do której jesteś pyłem w morzu czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżbyś przespał moment podpisania Konwencji Wiedeńskiej o ograniczeniu emisji CFC?
W dniu 22 marca 1985 r. została sporządzona w Wiedniu Konwencja wiedeńska o

ochronie warstwy ozonowej.

Wtedy to mnie przecież na świecie nie było, a jak chodziłem do podstawówki to straszono mnie ciągle o grożących nam skutkach powiększającej się dziury ozonowej.

mamy ogromy współczynnik zachorowalności na raka skóry (właśnie przez dziurę)

A mi się zdawało, że te dziury to na biegunach się robiły... Czy ja mieszkam na Arktyce?

wyjdź na pół godziny na słońce = poparzenie, ale to zapewne nie wina freonów.

Chyba u albinosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chodziłem do podstawówki to straszono mnie ciągle o grożących nam skutkach powiększającej się dziury ozonowej.

I weszły w życie odpowiednie przepisy, a co roku ostrzega się po sto razy, żeby używać filtrów, więc w czym problem?

A mi się zdawało, że te dziury to na biegunach się robiły...

To chyba Ci się źle zdawało, bo niszczenie warstwy ozonowej zachodzi nad całą planetą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest znaczna różnica pomiędzy zniszczeniami nad obszarami podbiegunowymi a resztą świata. Zresztą właśnie dlatego się nazywa dziurą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtedy to mnie przecież na świecie nie było, a jak chodziłem do podstawówki to straszono mnie ciągle o grożących nam skutkach powiększającej się dziury ozonowej.

Gdyby cię nie straszono i nie zaprzestano niszczenia ozonu, to teraz nie wyszedłbyś na słońce w lato na więcej jak 15 minut.

A mi się zdawało, że te dziury to na biegunach się robiły... Czy ja mieszkam na Arktyce?

No proszę cię! Faktycznie zapewne freon przyciąga zimno, leci nad Arktyke na zasadzie funkcji x2 i tam powiększa dziurę?

Chyba u albinosa.

Nie, np. u Mnie albo u Mojej dziewczyny.

I weszły w życie odpowiednie przepisy, a co roku ostrzega się po sto razy, żeby używać filtrów, więc w czym problem?

Wolałbym móc wyjść na słońce nie śmierdząc (dosyć drogim) kremem z filtrem, do tego czuje osobiście dyskomfort z czymś takim. Bez takiego znów... boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi się zdawało, że te dziury to na biegunach się robiły... Czy ja mieszkam na Arktyce?

 

Masz rację, ale sztormy słoneczne (wcale nie takie duże ) przesuwają ją nawet nad Polskę nie mówiąc że warstwa ozonu po ściśnięciu do 1 atm miałaby grubość 3mm i wybić w niej dziurę to nie taka znowu wielka sztuka (w końcu dziura średnicy 2m wystarczy żeby trafiona jednostka dostała raka przy odpowiednio długiej ekspozycji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowiednio długiej ekspozycji na promienie słoneczne nawet bez dziury ozonowej można dostać raka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowiednio grubej warstwie ozonu jest to trudne (ale ugotować się można) .

http://video.interia.pl/obejrzyj,film,44153,sortuj,ch,st,7,pozycja,3870,lustro-soczewka%3F

 

http://video.google.pl/videosearch?hl=pl&q=soczewki%20fresznela&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wv#q=fresnela&hl=pl&emb=0'>http://video.google.pl/videosearch?hl=pl&q=soczewki%20fresznela&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wv#q=fresnela&hl=pl&emb=0

 

http://video.google.pl/videosearch?hl=pl&q=soczewki%20fresznela&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wv#q=fresnela&hl=pl&emb=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...