Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Mariusz Błoński

Propozycje dotyczące regulaminu forum

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Mariuszu niektórych moich  postów brakuje , a inne komentarze zostały (jak za cenzury) zredagowane. Tak się nie robi.

Jeśli to były posty podobne do tego: http://kopalniawiedzy.pl/forum/index.php/topic,5469.msg20281.html#msg20281 , to nie zdziwiłbym się, gdyby wyleciały. I nie rzucaj od razu tak grubych oskarżeń, że to cenzura, bo mnóstwo twoich postów, jak choćby słynny już ".", to zwykłe odpady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Mariuszu niektórych moich  postów brakuje , a inne komentarze zostały (jak za cenzury) zredagowane. Tak się nie robi.

 

Mam prośbę o publiczne wykaznie w tym wątku ile banów i do jakich postów wysłał każdy użytkownik (oczywiście do moich postów) to prawdopodobnie wykaże że cały temat jest sztucznie nadmuchany i nie istnieje (albo zamyka się do paru osób które nie mogąc nadążyć nie mogą uwierzyć).

 

Dziękuję za pozytywne opinie na temat PM i tolerancyjne względem mojej osoby . Jednocześnie nadmieniam że to czy piszę tutaj czy gdzie indziej albo wogóle zależy tylko odemnie (no i może Virusława lub Aminanimatora). 8)

 

 

 

Właśnie się dowiedziałem o problemach, o których Pan pisze. No i zauważyłem, że nagle Pana konto jest kontem Gościa, nie użytkownika. Nie mam pojęcia, co się stało z postami i co się stało z kontem. Dostęp do panelu administracyjnego mam ja i nasz programista (który jest za granicą i w tej chwili jest w pracy). Wieczorem się dowiem, czy coś robił z postami i z kontem (ale bardzo wątpię, by cokolwiek robił bez mojej zgody). Jak tylko będę coś wiedział, dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Guardian

Waldi, wygląda na to, że nawet hakerzy są przeciw Tobie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest zabawne. Jeżeli ktoś się włamał, to jest to najzwyklejsza podłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest zabawne. Jeżeli ktoś się włamał, to jest to najzwyklejsza podłość.

 

A przede wszystkim jest to przestępstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Guardian

Forum nie posiada spisu adresów IP które logowały się do panelu administracyjnego/bazy danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Forum nie posiada spisu adresów IP które logowały się do panelu administracyjnego/bazy danych?

Większość net'a w PL jest na luźnym IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Guardian

Ale chyba łatwo dostrzec, że wchodził ktoś, kto zazwyczaj tego nie czyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Ale chyba łatwo dostrzec, że wchodził ktoś, kto zazwyczaj tego nie czyni?

Nie powiało olśnieniem. Musiał zrobić to ktoś z wyższymi uprawnieniami, albo ktoś kto każdą witrynę traktuje jak osobisty notatnik - jedynym co mogło pozostać to IP z łącza dostawcy włamywacza - a zidentyfikować takiego można jeśli dostawca rejestruje co taki robi. IP to tylko poszlaka - nie identyfikacja konkretnego ktosia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Guardian

A kto to mówi o identyfikacji? :) Jesteś wyjątkowym nadinterpretatorem - warto się dowiedzieć, czy ogólnie ktoś wszedł w posiadanie w hasło do panelu i po prostu się zalogował. Nie wziąłeś pod uwagę tego, że mogło dojść do jakiegoś błędu zamiast włamania? I na prawdę nie musisz mi tłumaczyć rzeczy, które wiem, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wygląda to tak, że Waldi sam skasował swoje konto. Częściowo jesteśmy winni tej sytuacji, ponieważ przygotowywaliśmy mechanizm automatycznego banowania na wypadek, gdyby użytkownicy stwierdzili, że taki mechanizm jest potrzebny. Mechanizm ten częściowo zadziałał, mimo że nie był włączony i wysłał Waldiemu ostrzeżenie. Nie powinno mieć to miejsca, ale.. najwyraźniej popełniliśmy gdzieś błąd.

Waldi uznał, że ograniczamy wolność wypowiedzi i skasował konto (pewnie zrobiłbym podobnie na jego miejscu).

 

Ciągle jeszcze nie wiemy, co się stało z częścią postów Waldiego. Nic nie wskazuje na to, by doszło do włamania lub awarii bazy danych, a jednak jak informuje Waldi i jeden z użytkowników, z licznika przy koncie Waldiego zniknęło około 400 postów. Szukamy przyczyn.

 

MAŁA AKTUALIZACJA:

 

W bazie danych jest 2778 postów Waldiego. Nie ma najmniejszych śladów jakiegokolwiek kasowania. Od naszej strony wygląda to tak, że tyle było i tyle jest.

 

Ponadto z cache'u Google'a (http://209.85.135.104/search?q=cache:iWXFMVMN3GUJ:kopalniawiedzy.pl/forum/index.php%3Ftopic%3D3805.45+waldi+site:.kopalniawiedzy.pl/forum&hl=en&ct=clnk&cd=2&client=firefox-a)

wynika, że 6 sierpnia Waldi miał na koncie 2751 postów. Wzsystko by się więc zgadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

To jest pewne że waldi sam skasował swoje konto?

Czy to jest możliwe że koś się włamie i zniszczy konto dowolnemu użytkownikowi? Czy możliwym jest przywrócenie później takiego konta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile prowadzone są kopie zapasowe przywrócić można wszystko (a przy prowadzeniu forum kopie zapasowe są raczej normą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

to teraz wypadało by zapytać waldiego czy sam się wykasował, czy został wykasowany. Dlatego pytam czy na pewno, jaka była faktyczna przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Kolejne już potwierdzenie: z nieskończonej listy potwierdzeń, że waldi to mistyfikator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

To raczej wyszło mu przypadkowo w sposób subtelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pewne że waldi sam skasował swoje konto?

Czy to jest możliwe że koś się włamie i zniszczy konto dowolnemu użytkownikowi? Czy możliwym jest przywrócenie później takiego konta?

 

Waldi poinformował mnie, że skasował konto. Jego postów nie kasujemy z bazy danych, tak więc jeśli zechce, będzie mógł konto przywrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

Dziękuję za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Abstrakt: Karma mi dziś mocno spadła.

Przyczyna: ktoś aktywował i deaktywował konto które już nie istnieje - klikał [bzdury] co kilka minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali
Abstrakt: Karma mi dziś mocno spadła.

Przyczyna: ktoś aktywował i deaktywował konto które już nie istnieje - klikał [bzdury] co kilka minut.

No chyba żartujesz, ktoś ci tak zrobił?

Hmmm.... faktycznie chyba miałeś tego więcej.

Co za chamstwo :)

A może się komuś naraziłeś jakimś postem, domyślasz się kto to mógł być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Wiem kto to!

To ktoś o kim nie mam pojęcia.

Nie może być to ktoś z forumowiczów, którym odpowiadałem, albo których postami się zainteresowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

Wiesz co, może zgłoś skargę Mariuszowi?

W sumie to niewiadomo. Może komuś odpowiedziałeś i zirytował go twój styl pisania? Ale moim zdaniem jest po prostu złośliwym, przebrzydłym gejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, może zgłoś skargę Mariuszowi?

W sumie to niewiadomo. Może komuś odpowiedziałeś i zirytował go twój styl pisania? Ale moim zdaniem jest po prostu złośliwym, przebrzydłym gejem.

Co? Skąd wiesz, że gejem?

No wiesz Tymek, tym gejem mnie rozwaliłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Nie. Po prostu: to był ekstremalny przykład kiedy możliwość (a precyzyjnie: wiedza o możliwości wysłania prywatnej wiadomości spowodowałaby jej wysłanie, nie klikanie w link [bzdury] ).

Nie interesuje mnie taki ktoś. Dziwie się, że to sprawiało mu pozytywną emocję.

 

:-\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...