Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Mariusz Błoński

Propozycje dotyczące regulaminu forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tymeknafali

Drogi Mariuszu,

myślę że od technicznej strony, to co teraz zaproponuje nie było by ciężkie do zrealizowania.

Proszę cię oficjalnie o funkcje ignorowania postów niektórych użytkowników ( wybieranych przez danego użytkownika) i czynienia zatem ich postów niewidzialnymi dla użytkowników, którzy nie chcą czytać wiadomości danego forumowicza.

Myślę że to mogło by rozwiązać wszystkie problemy na forum dotyczące sprzeczek i kłótni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ A z tym też się zgodzę, to chyba najlepsze rozwiązanie. Nikogo nie trzeba wyrzucać, a uszczęśliwione będą osoby zarówno tolerujące "niewygodnych" forumowiczów i te nietolerujące. Ponadto nie powstaną dzięki temu te nielubiane przez niektórych sprzeczki.

 

Zatem na co czekamy? Wprowadzić - szczególnie, że na wielu forach jest to rzecz powszechnie spotykana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I nie zgodzę się z mikrosem że jest to miejsce tylko dla naukowców.

Dlaczego insynuujesz, że coś takiego napisałem? Nigdzie ani słowem nie wyraziłem takiej opinii. Napisałem jedynie, że jeśli KW ma się stać atrakcyjna dla osób traktujących naukę poważnie, musi obowiązywać pewien porządek. Byłbym wdzięczny za niewciskanie mi takich słów w usta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chciałbyś żeby to miejsce było "sterylne". Żeby usunąć osoby nie będące poprawne w 100%. Ludzie nie jesteśmy na uczelni (tej mam już wystarczająco na codzień). Po prostu lubię ten luźny klimat tu panujący. I zgadzam się z antyszwedem. Też widziałem w internecie kilka "przemoderowanych" miejsc gdzie przebywanie jest  naprawdę krępujące, a ja chciałbym by kopalnia nadal była tym fajnym miejscem gdzie ludzie o otwartym umyśle swobodnie wymieniają się zdaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

^^ A z tym też się zgodzę, to chyba najlepsze rozwiązanie. Nikogo nie

trzeba wyrzucać, a uszczęśliwione będą osoby zarówno tolerujące

"niewygodnych" forumowiczów i te nietolerujące. Ponadto nie powstaną dzięki

temu te nielubiane przez niektórych sprzeczki.

HA!

A jest tak? -bo nie jestem bywalcem.. :

Frakcje użytkowników(dla nowych userów) byłyby oznaczane jakimś symbolem

czy kolorem -każdy z osobna, który przynależy do jakiejś frakcji. Wtedy

-nowy użytkownik - widzi jak w tym samym wątku rozwijają się równoległe(np.

3 toki myśli, które się przeplatają.. ;) jeszcze trochę i zaczniemy

defragmentować nasze myśli).

Wtedy nowy user nie zrazi się jak zobaczy przykład zniszczenia sianego

przez wprawnego trolla. Więc oprócz frakcji potrzebne jest

zabarwienie(dodatkowy symbol, ikonka - wskaźnik trollingu) , bo

najważniejszą przyczyną naszej dyskusji jest zwiększenie naszego gremium.

:)

Ja wymyśliłem idee,a teraz niech ktoś ubierze ten pomysł w

wyszczególnienia.

(lepiej, żeby zostało tylko wyraźnie widoczne oznaczenie osób lekko trollujących - ,bo Ocena forumowicza - nie rzuca się w oczy, a przez to nowi goście mają mniejsze szanse zostać nowymi użytkownikami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ tymkowi zdaje się chodziło jedynie o rozwiązanie powszechne na forach polegające na tym, że każdy użytkownik indywidualnie i tylko dla siebie może ignorować posty osób których nie chce czytać i nie są one widoczne tylko dla niego. Co zmienia kształt dyskusji tylko dla niego. Dla innych pozostaje on niezmieniony dopóki ta sama osoba nie wkurzy też innych  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

^^ tymkowi zdaje się chodziło jedynie o rozwiązanie powszechne na forach polegające na tym, że każdy użytkownik indywidualnie i tylko dla siebie może ignorować posty osób których nie chce czytać i nie są one widoczne tylko dla niego. Co zmienia kształt dyskusji tylko dla niego. Dla innych pozostaje on niezmieniony dopóki ta sama osoba nie wkurzy też innych  ;D

Spoko, mi chodzi o świeżaków. Taka ochrona, żeby szybko nie pouciekali, a jak nie uciekną to staną się Użytkownikami. Ikonka "trolla jaskiniowego", albo "krwawego trolla rozwścieczonego królobójcę" - wtedy gość wie, że forum nie tylko do trolla należy. Pominie post i poczyta dyskusje do jej ostatniego posta - wtedy zwiększa się szansa, że na forum pojawi się nowy Użytkownik.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie popieram takiego "kolorowania" użytkowników (i w pomyśle tymka nic takiego nie ma). A czy nowy użytkownik ma się zniechęcić postami takiego waldiego? Bez przesady. Napisze on coś może w jednym na dziesięć tematów i to nie zawsze kontrowersyjnie. Na moim przykładzie. Mój krótki pobyt tutaj (gdy zaczynałem czytać kopalnie ponad rok temu) dał mi obraz zdecydowanie przyjaznego konstruktywnej rozmowie miejsca. I to mimo sporadycznych wypowiedzi waldiego. Właściwie teraz jak pomyślę to aż dziwię się że tak lekki tematycznie serwis nie przyciągnął jeszcze onetowych awanturników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

No właśnie nie popieram takiego "kolorowania" użytkowników (i w pomyśle tymka nic takiego nie ma). A czy nowy użytkownik ma się zniechęcić postami takiego waldiego? Bez przesady. Napisze on coś może w jednym na dziesięć tematów i to nie zawsze kontrowersyjnie. Na moim przykładzie.

Nie musi być to ikonka "trolla jaskiniowego", albo "krwawego trolla rozwścieczonego królobójcy". Wystarczy cokolwiek co pokaże, że użytkownik ma tendencję do offtopowania - wtedy pewnie i mi się takie oznaczenie trafi, i wcale trollem w tej kategorii nie będę mimo, że gdyby oznaczenie zostałoby wprowadzone to i waldi miałby takie.

W skrócie: chodziło mi(i nadal chodzi) o oznaczenie (subtelne i delikatne, raczej pewna barwa, dodatek, opcja i zdecydowanie "nie_ostracyzm") o cokolwiek co pokazuje, że dany Użytkownik (np. mac czy waldi) ma tendencję do offtopowania - dzięki takiej, wyraźnej informacji gość poczyta post z pobłażaniem(choćby) i poczyta dalej, znajdzie coś rzeczowego i udzieli się w dyskusji(stanie się Użytkownikiem) i nie spierniczy, więc zostanie. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Jakoś nie jestem przekonany. Jeśli waldi, czy ty, czy ja wkurzy nowego usera na tyle by opuścić serwis raczej kolor nika czy jakiś podpis pod nim nie zmieni jego nastawienia, ponieważ mimo tego i tak będzie musiał "potykać" się o te wypowiedzi. A jeszcze sobie pomyśli że kolor oznacza np moderatora  ;D . Tak przynajmniej jest na innych forach gdzie kolory oznaczają stanowiska związane z przywilejami  ;D Ale jeśli zdecyduje się zostać to zwyczajnie wdusi ignoruj i nie będzie miał problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chciałbyś żeby to miejsce było "sterylne". Żeby usunąć osoby nie będące poprawne w 100%.

Czy Ty na pewno przeczytałeś, co ja napisałem?! Kolejny raz insynuujesz idiotyzny na mój temat.

 

POWTARZAM: chcę jedynie tego, żeby brać odpowiedzialność za własne słowa i dokumentować fakty, które się przedstawia. NIE CHCĘ, ABY FORUM ISTNIAŁO WYŁĄCZNIE DLA NAUKOWCÓW, chcę jedynie tego, o czym napisałem. Czy teraz jest wystarczająco jasno, czy tej deklaracji także nie rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to co napisałem faktycznie nie jest prawdą to o jakiej formie odpowiedzialności za brak dokumentacji faktów myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Dlatego - nie kolory.

Ikonka. Nie mam pomysłu na ideogram/czy prosty malunek, który pokazuje offtopera. Niech nie będą to kolory. Rozwiązanie może być złożone(jak dla zadanego, dość rozległego topicu).

1) Mój dwustopniowy system punktacji/komentowania.

2) Możliwość ignorowania postów adwersarza.

3) Oznaczenie kogoś z tendencją do offtopowania : (przez niekrzykliwą ikonkę w tle posta -nieszkodliwą). Po to, żeby gość się zbyt szybko nie zraził oceniając całe forum przez jednego posta.

 

Offtopera oznaczałoby się przez głosowanie, punkty jak w przypadku Oceny forumowicza(stopniowa gradacja wyglądu ikonki zależna od przedziału punktów - dodatkowy<i istotny> sposób oceny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ Tak jak wcześniej napisałem. To właśnie kwestia tego czy nowy użytkownik zwróci na te oznaczenia uwagę (jakiekolwiek by nie były), zanim  się zniechęci i zrezygnuje z dalszych odwiedzin? Może to i dobry pomysł - któż to wie  ??? Zapewne trzeba by sprawdzić doświadczalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

^^ Tak jak wcześniej napisałem. To właśnie kwestia tego czy nowy użytkownik zwróci na te oznaczenia uwagę (jakiekolwiek by nie były), zanim  się zniechęci i zrezygnuje z dalszych odwiedzin? Może to i dobry pomysł - któż to wie  ??? Zapewne trzeba by sprawdzić doświadczalnie.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to co napisałem faktycznie nie jest prawdą to o jakiej formie odpowiedzialności za brak dokumentacji faktów myślisz?

Mówię o tym, że osoby, które notorycznie (zwracam uwagę na to słowo) wygadują bzdury i odmawiają podania jakichkolwiek źródeł dla podawanych przez siebie danych, powinny najzwyczajniej w świecie wylecieć z forum. To wcale nie oznacza, że oczekuję od kogokolwiek tytułu naukowego. Oczekuję jedynie solidnego dyskutowania. To nie ma nic wspólnego z poprawnością. Jeżeli masz do przekazania odważną hipotezę, to super, masz szansę wnieść wiele do dyskusji - tylko błagam, udowodnij to, co mówisz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ Użyłem słowa poprawny w sensie takim, że osoba niepoprawna miała by oznaczać osobę nie do końca potrafiącą się dostosować i nie spełniającą wszystkich oczekiwań wszystkich użytkowników.

 

W ogóle nie wiem w czym widzisz problem, jeśli naprawdę zależy ci tylko na komforcie dyskusji poprzyj pomysł przycisku ignorowania a będziesz miał dokładnie to czego oczekujesz. A dodatkowo jeśli faktycznie większość społeczności forum będzie znajdywała posty jakiegoś delikwenta nieakceptowalnymi wszyscy oni wcisną ignoruj i siłą rzeczy osoby jak by nie było  :) 

 

ps: To jest nawet ciekawe gdyby do takiej sytuacji faktycznie doszło. Osoba taka zdając sobie sprawę (namacalnie) że jej wypowiedzi znaczna większość olewa miała by mocny bodziec do zrewidowania swojego dotychczasowego postępowania  bez skreślania na starcie, a przy tym nie szkodząc innym ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

+ czytelne oznaczenie tendencji do offtopowania - żeby Gość nie uciekał jak zobaczy nierzeczowego posta

(odmiennej od "[Dobrze mówi] [bzdury]")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali
^^ tymkowi zdaje się chodziło jedynie o rozwiązanie powszechne na forach polegające na tym, że każdy użytkownik indywidualnie i tylko dla siebie może ignorować posty osób których nie chce czytać i nie są one widoczne tylko dla niego. Co zmienia kształt dyskusji tylko dla niego. Dla innych pozostaje on niezmieniony dopóki ta sama osoba nie wkurzy też innych

Otóż to.

+ czytelne oznaczenie tendencji do offtopowania - żeby Gość nie uciekał jak zobaczy nierzeczowego posta

(odmiennej od "[Dobrze mówi] [bzdury]")

No ale po co? Jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh
+ czytelne oznaczenie tendencji do offtopowania - żeby Gość nie uciekał jak zobaczy nierzeczowego posta

(odmiennej od "[Dobrze mówi] [bzdury]")

 

No ale po co?

 

Po to:

żeby Gość nie uciekał jak zobaczy nierzeczowego posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jakaś ankieta? Chyba że Mariusz chce sam zdecydować. Jak bym miał wybierać zdecydowałbym się na sam przycisk ignorowania (którego sam pewnie i tak nigdy nie użyję) Uciszanie kogokolwiek mi nie potrzebne. Przynajmniej na razie nie widzę takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Jak dla mnie to początki wyglądały tak że czyta się jakąś wiadomość na KW,jak mnie skłoni do komentowania to się rejestruję i komentuję konkretny post,w ten sposób odkrywam forum które następnie przeglądam(zazwyczaj odwiedzam najczęściej komentowane-bo najciekawsze dyskusje,zwłaszcza mi się podobało to o wszechświecie,prędkości światła no i PM).Nie było tu żadnego miejsca na zniesmaczanie się trollem(wręcz zachwycił mnie "lemowski" styl wirusława).

  Nie ma sensu wg mnie tworzyć frakcji i specjalnych oznaczeń by chronić nowych-wystarczy że zobaczy po karmie(wolę tą nazwę od"ocena użytkownika",ale to pewnie przez nazwowy konserwatyzm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie jak zwiększyć ilość forumowiczów i odwiedzających KW,można rozsyłać znajomym,wrzucać w różnych miejscach w necie,najlepiej o tematyce naukowej,no i trzeba uważać by nie przyciągać "fotkowiczów" i różnych tępaków(moderuję onet-tam to jest trageeeedia)no i ważne chyba że inne portale korzystają z wiadomości KW,ale takie sprawy to chyba domena Mariusza.

PS:zauważyłem że nieco na siłę próbujecie wskrzeszać stare obyczaje netykiety z czasów początku internetu,dziś jednak chyba zbędne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i trzeba uważać by nie przyciągać "fotkowiczów" i różnych tępaków

Fotkowiczów raczej nie interesują takie strony :) Poza tym, wśród inteligentnych ludzi czuliby się nieswojo ;) Póki trzymamy poziom, zalew tępaków nam raczej nie grozi. A jakby się jaki pojawił, zawsze możnaby go wywalić (zgłosić Mariuszowi, a On by sobie już bez problemu poradził z delikwentem). Ale to oczywiście w przypadku, gdy pojawi się ktoś, kto naprawdę wygaduje głupoty (nie że czasem walnie jakiegoś OT jak waldi, czy zirytuje kogoś swą hipotetyczną gadką bez dowodów).

Jak dla mnie to początki wyglądały tak że czyta się jakąś wiadomość na KW,jak mnie skłoni do komentowania to się rejestruję i komentuję konkretny post,w ten sposób odkrywam forum które następnie przeglądam

Często tak właśnie jest ;) Człowiek odwiedza daną stronę by poczytać newsy, ale nie jest na niej zarejestrowany. Dopiero gdy poczuje silną potrzebę wypowiedzenia się w danym wątku, rejestruje się na forum :D

wręcz zachwycił mnie "lemowski" styl wirusława

Mnie też ;D

 

A czy potrzebne są jakieś dodatkowe wyznaczniki (np te od offtopowania)? Ktoś powie coś głupiego - wszyscy dadzą mu po minusie i już karma -10. Wtedy wszyscy wiedzą, że taki osobnik ma tendencję do gadania głupot :)

 

I jeszcze taka uwaga - proponuję wprowadzenie jakichś kar za pisanie dwóch (lub więcej) postów pod rząd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała ta dyskusja toczy się tak naprawdę wokół mojej osoby  ;D , jestem zmieszany i wzruszony. 8)

 

  "                                                                                                                      żeby nie powiedzieć wstrząśnięty ::) "

 

(powyższy tekst miał się toczyć, ale w moim menu brak tej opcji . u was też??)

 

Panie Mariuszu niektórych moich  postów brakuje , a inne komentarze zostały (jak za cenzury) zredagowane. Tak się nie robi.

 

Mam prośbę o publiczne wykaznie w tym wątku ile banów i do jakich postów wysłał każdy użytkownik (oczywiście do moich postów) to prawdopodobnie wykaże że cały temat jest sztucznie nadmuchany i nie istnieje (albo zamyka się do paru osób które nie mogąc nadążyć nie mogą uwierzyć).

 

Dziękuję za pozytywne opinie na temat PM i tolerancyjne względem mojej osoby . Jednocześnie nadmieniam że to czy piszę tutaj czy gdzie indziej albo wogóle zależy tylko odemnie (no i może Virusława lub Aminanimatora). 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...