Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Mariusz Błoński

Propozycje dotyczące regulaminu forum

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się zdarza to bardzo często, zwykle gdy po wysłaniu posta zauważam w nim coś niejasnego lub po prostu błąd... z tym że po poprawieniu tego (zwykle po 1-5 min) nie mam potrzeby już czegokolwiek zmieniać.

Otóż to. Ja sam często nanoszę poprawki zaraz po wysłaniu posta, ale potem nie manipuluję własnymi wypowiedziami tak, by naruszać integralność wątku. Dlatego opcja edycji wyłącznie ostatniego posta byłaby bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

Zazwyczaj po wysłaniu posta, czytam go, i jak zobaczę błąd to poprawiam. W rozmowie "chatowej" post po poście nie ma takiej opcji, ale następny post wszystko wyjaśnia, więc po co modyfikować później... to psuje ciągłość i logiczną spójność wypowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamietać że każda myśl zmienia PM myślącego, co po czasie daje przbudowę osobowości (rozwój) i inne spojrzenie na treści wcześniej uznawane za prawdziwe, jedyne, słuszne stąd konieczność modyfikacji postów jest konieczna by nie wypisywać tu ćwierćprawd i półprawd co wybitnie powinno podnieść proces rozumowania spóźnionych Gości .

 

A tak nawiasem to ze statystyk poczytności Kopalni proponuję usunąć  Propozycje dotyczące regulaminu forum bo to zwyczajny obciach, to nie są treści dla nowych gości, tylko wewnętrzne sprawy użytkowników a po drugie wypowiedzi tutaj nie powinny być wliczane jako komentarze użytkowników (może pojawiały by się tutaj jakieś konkrety ).

 

 

W rozmowie "chatowej" post po poście nie ma takiej opcji, ale następny post wszystko wyjaśnia, więc po co modyfikować później... to psuje ciągłość i logiczną spójność wypowiedzi...

 

Wysyłasz komentarz do artykułu a nie  ch - a - tu - jeż .

 

 

WD46 - dostałeś +1  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WD46 - dostałeś +1  Mrugnięcie

Niezasłużone więc się nie liczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

Jeszcze kilka spraw:

osobiście chciałbym by osoba przez mnie ignorowana nie miała prawa również do czytania moich postów, co za tym idzie wykorzystywania moich słów, czy jakiegokolwiek ingerowania w moją osobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz o tym że tego się nie da zrobić  :D posty są widoczne dla wszystkich, także niezarejestrowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

ale wiesz o tym że tego się nie da zrobić  :D posty są widoczne dla wszystkich, także niezarejestrowanych

Z reguły user'zy mają logowanie automatyczne. IMO - to bardzo wygodne przy codziennym klikaniu.

 

Więc da się to zrobić w zakresie ograniczonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minutą ciszy uczcijmy, Tomka który własnie odszedł (z forum)  ::D ::) ::P ::D Gość Tomek

Sam zainteresowany założył do tego osobny wątek. Ten wątek służy do czego innego z tego co się orientuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ruszyło się coś w temacie regulaminu ? Jeśli nie, to może dla samego szczytnego celu i świętego spokoju zatwierdźmy jako regulamin ogólne zasady NETykiety i poszanowania godności adwersarza ? Zawsze to jakiś krok ku regulaminowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w46 - z kawuszczynem nie ma co dyskutować. Sam przyznał że przebywa tutaj tylko po to aby zaspamować całe forum i jak sam zauważyłeś stara się to robić pisząc cokolwiek tylko mu ślina na klawiaturę przyniesie w każdym wątku jaki się nawinie pod myszkę. Chociaż może dzięki takim jak on, wreszcie doczekamy się nominacji na moderatorów i jakiegoś regulaminu ? Obydwie opcje byłyby bardzo przydatne do zwalczania przyczyn jak i skutków "onetowienia" forum.

Jest taki link w prawym dolnym rogu każdego posta "Zgłoś do moderatora"

można by w niego klikać :D

 

Jestem w stanie zrozumieć brak moderatorów, jednak regulamin by się przydał - każdy z użytkowników wiedział by przynajmniej jakie zachowania są dopuszczalne a jakie są zdecydowanie niepożądane. Nie chciałbym aby forum za jakiś czas stało się spamowiskiem, już teraz często nie zauważam ciekawych wypowiedzi tylko dlatego że giną w gąszczu bezsensownych tekstów nie dość że odbiegających od tematu (to niekiedy bywa pożądane) to jeszcze nic nie wnoszących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można klikać w ten przycisk, ale co to da ? Widzisz że administratorzy zawaleni robotą (nie wiem jak w ogóle znajdują czas na to aby dla nas pisać/tłumaczyć artykuły). Gdyby taką ostatnią noc zacząć zgłaszać do moderatora, to by się nie odrobili przez tydzień nasi adminowie :D Moderatorów jak nie było tak nie ma - przy braku regulaminu to nawet by nie mieli co robić :/

Może sami stworzymy regulamin ? Zastanówmy się co powinno się w nim znajdować i przedyskutujmy jego ostateczny wygląd. Kto będzie chciał, ten się pod nim podpisze i będzie stosował. Kto nie będzie chciał - jego sprawa. Być może dzięki temu damy naszym adminom jakieś pojęcie o tym czego oczekujemy po regulaminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o możliwość moderowania wątków przeze mnie założonych, skoro mam możliwość zablokować lub usunąć cały wątek, dlaczego nie mam praw do moderowania go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Bardzo proszę o możliwość moderowania wątków przeze mnie założonych, skoro mam możliwość zablokować lub usunąć cały wątek, dlaczego nie mam praw do moderowania go?

popieram Tomka

Oprócz: tego zyskujemy jakość dla KW: bo założyciel najlepiej wie co chciał, a czego nie chciał.

UNDERSTOOD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę o możliwość moderowania wątków przeze mnie założonych, skoro mam możliwość zablokować lub usunąć cały wątek

 

;D ;D ;D widać jeszcze tego nie próbowałeś zrobić.

 

Relax:

http://video.google.pl/videosearch?q=piekne%20jak%20okret&rls=com.microsoft:*&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=pl&tab=wv#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, właśnie zauważyłem że w tym wątku od prawie 500 dni się nikt nie wypowiada  ??? .

...a może jest już tak dobrze, że nic nie można zmienić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na przyklad nie widze jakiegos wiekszego celu na pewnych forach gdzie posty sa oceniane w dol lub w gore i potem np. nie wystwietlane dla mnie. Skoro jest na forum osoba uprzykrzajaca zycie innym i jego posty sa generalnie idiotyczne to powinna sie tym zajac obsluga forum. "Zglos do moderatora" w tym wypadku jest dobrym wyjsciem. Jakies tam osobisty przycisk Ignore mi sie nie swieci. Przez takie cos czasem mozna utracic sens prowadzonej konwersacji.

Romek napisze

"Jestem mondry"

Ten co jest zbanowany na mojej liscie napisze

"Ja sadze ze "Romek" jest gupi!"

Modek odpisze

"Prosze o stosowanie sie do regulaminu!"

 

I wyjdzie ze Romek ma sie do niego stosowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ brakowało mi konkretnego regulaminu bezpośrednio na forum (wyświetla się chyba jedynie do akceptacji podczas rejestracji oraz jest głęboko zakopany w dyskucji w poście http://kopalniawiedzy.pl/forum/index.php/topic,5915.msg32857.html#msg32857), to pozwoliłem sobie na skopiowanie go do oddzielnego posta. ;) Jeśli można, to prosiłbym, po ewentualnej weryfikacji, o przyklejenie tamtego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeszło z godzinę ale przekopałem się przez ten wątek i patrząc z dystansu nieistniejącego czasu kilka wniosków:1. Jest regulamin

2. Jest Ignore

3. Gdyby Przybor dalej zapraszał na ring logiki, byli byście już inwalidami z 1 grupą ZUS  ;) . A chłód tego forum zmroziłby nawet gości.

4. Postów kasować się nie da (ale ile ich musiałem usunąć aby wreszcie  zaczęło się coś dziać  :P  - trochę szkoda).

5. Karma niestety została obmyślona socjalistycznie (autor : sa)

A ja uważam, że dawanie użytkownikom w tym momencie możliwości oceny każdego posta tylko zwiększyłoby prawdopodobieństwo "spisku", jak to okreslił waldi. Pomyśl sobie: mógłbym od ręki dać Tobie -64 punkty, Barbarę mógłbym w parę minut "usadzić" z wynikiem -207 (podaję te dwa wyniki wyłącznie dlatego, że to dwa pierwsze posty nad moim i akurat widzę, jaką macie karmę) itd. Z kolei ja mógłbym mieć karmę rzędu -3000 z ręki jednej osoby w ciągu godziny (zakładając, że tyle czasu zajęłoby klikanie przy każdym poście, że to bzdury)! I oczywiście w drugą stronę. W każdym razie można by było generować karykaturalne wręcz statystyki.[/size]

Moim zdaniem to bardzo zły pomysł. Znacznie lepsze byłoby nadawanie ocen raz na dobę - wtedy każdy z nas miałby mniej więcej równą szansę na kreowanie karmy danego użytkownika. Zmiany zachodziłyby co prawda rzadziej, ale dawałyby bardziej wiarygodny obraz poczynań danego użytkownika.[/]« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2008, 05:51:30 pm wysłana przez mikroos [/size]

fakt że trochę te zmiany przyspieszyłem obdarzając sa. zasłużenie i hojnie, co doprowadziło do prawdziwie socjalistycznych rozwiązań czyli -12 trzy razy dziennie bez komentarza za co, albo nie mam czasu ale muszę się wykazać jednocześnie pozbawiając nie będąc ocenianym (czyli taka jedynie słuszna linia rozwoju - która z doświadczenia skończyła się kartkami na buty).

Tutaj zgłaszam wniosek o zmianę kolorów w słupkach karmy czyli czerwony powinni mieć ci co się odpowiednio ustawili (wszak to ich barwy klubowe ) a dla tych co mają karmę (- 400) białe lub błękitne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cd..

Proponuję trochę wydłużyć czas na korektę posta bo przy dłuższych wypowiedziach brakuje na ew. poprawki.

6. Wniosek o zabezpieczenie nica przy likwidacji konta też już działa.

 

Pasowało przywrócić stare moje posty bo wyszukiwarka w prawym górnym rogu działa słabo .

 

7. Wygląda na to że trochę wszyscy osiedli na laurach (pióropusz z fikcyjnej karmy) ale niebawem się z was zadymi (muszę tylko pomyśleć jak was znów napędzić do większej aktywności - polecam lekturę statystyki słupków czasu na forum)  .

8. Coś się dzieje przy cytowaniu drugiej wypowiedzi znaczek "/" trzeba przekładać i czasami zbija tekst do kupy.

 

Jest fajnie, ale przydałby się ktoś nowy jak Andrzej_Karon, Przybor, Viru-sław, Amin-animator, albo ty który to czytasz a jeszcze się tu nie udzielasz  ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek, Ty się nudzisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie mam czasu ani glowy by oceniac innych. Zrobilam to kilka razy, naprawde w skrajnych przypadkach (zarowno na plus, jak tez na minus), ale na dluzsza mete nie bawi mnie to, bo zaspokaja jakies niskie instynkty od ktorych chce byc wolna. Dla mnie najcenniejsze na tym Forum jest kultura osobista uzytkownikow i poczucie bezpieczenstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...