Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Mariusz Błoński

Propozycje dotyczące regulaminu forum

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze? Nie widzę powodu. Limit czasowy w zupełności wystarcza. Uparty użytkownik nic nie zdziała, jeżeli będzie mógł wystawiać jedną ocenę na dobę. Żeby nabić choćby -100 czy +100 potrzeba by było przecież ponad trzech miesięcy.

 

Ok, tylko, że limit ilościowy (w przeciwieństwie do limitu czasowego) ogranicza spisek kilku kont (różnych osób, lub tej samej - tutaj można zrobić blokadę by: 1 ip/1 email = 1 konto), które nawet przy limicie jednodniowym są w zawiści/uparciu zdolne zaniżać w ciągu limitu czasowego ocenę o kilka punktów od razu.

 

1. Wystarczy automatyczne kasowanie ocen wystawionych przez użytkownika, który usunął własne konto

 

To dobry i logiczny pomysł.

 

 

PS. Gwoli wyjaśnienia - mi chodzi o głosowanie na każdy post z osobna i wyświetlanie oceny posta przy każdym z nich, a nie tak jak jest teraz, że głosuje się jedynie na usera (to, że przyciski są przy postach, to nie to samo). Zaś karma usera byłaby sumą ocen wszystkich jego postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali
nie wyświetlać ilości postów użytkownika

Popieram w 100%.

Tak w ogóle to jestem za tym by mieć możliwość ukrycia wszystkich danych o użytkowniku. Osobiście drażni mnie to, ze ktoś wie ile godzin spędziłem zalogowany na kw, o której godzinie się najczęściej pojawiam i piszę posty, na jakim forum się najczęściej udzielam i na jakim najwięcej przebywam. TO powinno być ukryte. Karma moim zdaniem: powinna mieć możliwość ukrycia, tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś ma dodatnią. Jeżeli była by ukryta zarówno + jak i -, to faktycznie potrzebna by była jakaś dodatkowa miara ostrzegająca przed trollami lub chamami (ci co używają wulgaryzmów).

Gdyby ukryć [ocena forumowicza], zmniejszało by to potencjalne szanse na złośliwości, bo nikt by nie wiedział ile kto ma, tylko by ocenia, jak podobały by mu się posty użytkownika.

 

Podsumowując ja postuluje o większą prywatność.

Moi Drodzy, nie będzie mnie przez kilka najbliższych dni, ale jak się pojawię, to odpiszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cogito

ej ale wogóle czy ktoś sprawdza te statystyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RE:

... a może tak szanowni forumowicze Forum KW przestaliby wreszcie spamować i zaczęli realizować odpowiedzi w swoich postach NA TEMAT określony w wątku tematycznym cyt:"Propozycje dotyczące regulaminu forum")kon.cyt.

Tzn.propozycje spełniające sobą warunek dorzeczności ...zaprzestali majaczenia

nie NA TEMAT.

Najwyraźniej bowiem nie zauważyliście kto tutaj rządzi w tym wątku tematycznym -jest ...czeem-pjen ?

A więc ,iż rzecz dzieje się na Ringu Logiki=Forum KW ...iż można otrzymać prawe proste na szczękę filozoficzną czyli na światopogląd =graffiti na murze? vel na widowni dla szalikowców forumowych?

Dlatego należy na wstępie określić w poscie czy post został zaprezentowany wydarza się :na "Ringu Logiki"=Forum KW  czy "na widowni" dla publiczności KW ...jako post gadugadu3po3para15?

Należy zatem zakończyć majaczenie przez przyjęcie następującego :skróconego 3-punktowe uniwersalnego Regulaminu -obowiązującego wszystkie fora krajowe!

 

Pkt1.Pseuda forumowe winne być wzięte z kalendarza polskiego (punkt regulaminowy nieobowiązkowy)

Pkt.2.Zabronione jest realizowanie ATAKU na osobę (wulgaryzmy itp)zamiast na argumenty.

Pkt.3 Posty należy redagować NA TEMAT określony w wątku tematycznym poddanym pod dyskusję.

 

I bez zbędnego spekulowania ... jeżeli dany dyskutant uważa,że został naruszony pkt.2 vel pkt 3 -to informuje przeciwnika przedstawiając uzasadnienie (z którym przeciwnik dyskutant może się zgodzić ale też nie musi - wystarczający jest fakt poinformowania albo niepoinformowania).Rozstrzygnąć spór może ADMIN ale nie musi ... gdyż przestrzeganie skróconego 3-punktowego Regulaminu jako uniwersalnego nie jest obowiązkowe.

 

PS.

Obowiązkowe jest przestrzeganie Regulaminu Redakcyjnego (szczegółowego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.

już wyjaśniałem,iż zasadą jest,że w sytuacji niezdolności do zaprezentowania Regulaminu lepszego od w/o 3 -punktowego -REDAKCJA przyjmuje wprowadza ustanawia na Forum w/o u.Regulamin ( do czasu uzyskania zdolności do zaprezentowania lepszego filozoficznie ).

 

Forum bowiem nie mające żadnego Regulaminu jest nielegalne /klika/,gdyż umożliwia ATAK na osobę zamiast ATAKU na argumenty!konflikty pomiędzy dyskutantami!a czego dowodem są dotąd zaistniałe konflikty opisane przez forumowiczów na Forum KW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu-gadu, a ja chciałbym zapytać, czy podjęte zostały jakieś decyzje ze strony Mariusza i Ani? Z naszej strony poleciało już tyle słów, że osobiście nie spodziewam się już żadnych przełomowych propozycji. A co Wy na to? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu-gadu, a ja chciałbym zapytać, czy podjęte zostały jakieś decyzje ze strony Mariusza i Ani? Z naszej strony poleciało już tyle słów, że osobiście nie spodziewam się już żadnych przełomowych propozycji. A co Wy na to? ;)

 

inaczej określając to samo chciałeś powiedzieć :my tu gada-gadu a Niemcy się zbroją ?? . Jeżeli dobrze odczytałem Twój post???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po prostu od pewnego czasu gadamy kompletnie o niczym i żadne nowe pomysły tak naprawdę nie powstają. Chyba czas, żeby odpuścić sobie to wodolejstwo i poczekać na wypowiedzi osób, od których będzie zależała ostateczna decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po prostu od pewnego czasu gadamy kompletnie o niczym i żadne nowe pomysły tak naprawdę nie powstają. Chyba czas, żeby odpuścić sobie to wodolejstwo i poczekać na wypowiedzi osób, od których będzie zależała ostateczna decyzja.

 

... a może należałoby przyjąć hipotezę ,iż jakiejś grupie forumowej /dotąd personalnie nieudowodnionej/zależy socjologicznie  na tym ,aby Forum funkcjonowało tak jak dotychczas w ogóle bez żadnego Regulaminu.A szczególnie z wykreśleniem ... pkt.3 ??

2/możesz też ogłosić zawieszenie dalszej dyskusji w tym wątku -jako  wniosku takiego - nie popartego następnie sprzeciwem żadnym ... tzw.liberum veto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś zależy na pozostawieniu sytuacji taką, jaka jest, to niech wyrazi taką opinię i nie nabija kolejnej strony postów, które od dawna nic już nie wnoszą w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątki się zdarzają.

Ale jeżeli jest to tak bardzo kontrowersyjny temat, istnieje też taka opcja, że można usunąć karmę, nie wyświetlać ilości postów użytkownika - i wtedy ktoś, kto będzie dany temat czytał sam wyrobi sobie opinie na temat danych osób.

Jeśli komuś zależy na pozostawieniu sytuacji taką, jaka jest, to niech wyrazi taką opinię i nie nabija kolejnej strony postów, które od dawna nic już nie wnoszą w tym wątku.

vote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość smiledeathiscoming

WALDI! WALDI! WALDI! <pokłony>

 

WALDIII!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdego tak przyjmuja na forum, ze wlepiaja im dwie "bzdury" na 3 posty ? ;)

Bez przesady bo zamkne sie w sobie :)

 

Swoja droga spotkalem sie z czyms takim na innym forum tylko tam pisalo od kogo dostalem +/-

Przynajmniej to troche zmienialo fakt, ze ktos z nudow przelecial sobie cala strone wlepiajac minusy kazdemu na kogo natrafil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdego tak przyjmuja na forum, ze wlepiaja im dwie "bzdury" na 3 posty ? ;)

Bez przesady bo zamkne sie w sobie :)

 

Swoja droga spotkalem sie z czyms takim na innym forum tylko tam pisalo od kogo dostalem +/-

Przynajmniej to troche zmienialo fakt, ze ktos z nudow przelecial sobie cala strone wlepiajac minusy kazdemu na kogo natrafil.

 

Ja tych przycisków używam bardzo ostrożnie. [dobrze mówi] kliknąłem zaledwie kilka razy [bzdurami] chyba jeszcze nikogo nie poczęstowałem choć pare razy już miałem trochę ochotę  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz gdzie jest dedykowany mojej osobie obrazek ?? 8)

 

A wywaliłem, bo pomyślałem, że jest zbyt skromny, by Twą osobę uczcić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

To sobie ściągnij, skąd poprzednio ściągnąłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa oceniania (+ -) w obecnym kształcie nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Przydałoby się informować "dostającego" od kogo i za co dostał punkcik (nie ważne czy dodatni czy ujemny). Tak aby mógł się co do oceny ustosunkować personalnie z zainteresowanym. Ewentualnie... ktoś podrzucił pomysł oceniania postów zamiast użytkownika. Może dałoby się obie te funkcje jakoś połączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa oceniania (+ -) w obecnym kształcie nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Przydałoby się informować "dostającego" od kogo i za co dostał punkcik (nie ważne czy dodatni czy ujemny). Tak aby mógł się co do oceny ustosunkować personalnie z zainteresowanym. Ewentualnie... ktoś podrzucił pomysł oceniania postów zamiast użytkownika. Może dałoby się obie te funkcje jakoś połączyć ?

 

...dyskusje na temat wątku:"Propozycje dotyczące regulaminu forum " przypominają dyskusje w tzw.społeczeństwie małp człekokstałtnych" Tutaj dyskusje autorstwa człekokształtnego niejakiego for.Waldiego oraz niejakiego for.Błońskiego plus kilku innych szalikowców forumowych .Mało brakuje a społeczeństwem tym mogą zająć się ... badacze z dziedziny antropologii? Propozycje bowiem dotyczące regulaminu forum stwarzają niebezpieczeństwo ... oprócz wybuchu metanu ... zajścia zmian w ewolucji w odwrotnym kierunku od dotychczasowego w świetle światowego prawa karmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali
...dyskusje na temat wątku:"Propozycje dotyczące regulaminu forum " przypominają dyskusje w tzw.społeczeństwie małp człekokstałtnych" Tutaj dyskusje autorstwa człekokształtnego niejakiego for.Waldiego oraz niejakiego for.Błońskiego plus kilku innych szalikowców forumowych .Mało brakuje a społeczeństwem tym mogą zająć się ... badacze z dziedziny antropologii? Propozycje bowiem dotyczące regulaminu forum stwarzają niebezpieczeństwo ... oprócz wybuchu metanu ... zajścia zmian w ewolucji w odwrotnym kierunku od dotychczasowego w świetle światowego prawa karmy.

Wiesz co to jest konstruktywna krytyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

...dyskusje na temat wątku:"Propozycje dotyczące regulaminu forum " przypominają dyskusje w tzw.społeczeństwie małp człekokstałtnych" Tutaj dyskusje autorstwa człekokształtnego niejakiego for.Waldiego oraz niejakiego for.Błońskiego plus kilku innych szalikowców forumowych .Mało brakuje a społeczeństwem tym mogą zająć się ... badacze z dziedziny antropologii? Propozycje bowiem dotyczące regulaminu forum stwarzają niebezpieczeństwo ... oprócz wybuchu metanu ... zajścia zmian w ewolucji w odwrotnym kierunku od dotychczasowego w świetle światowego prawa karmy.

IIIIIdiotyzm.

Czy jesteś na 100% pewien, że będziesz adwersarzem kogo obrażasz/nie szanujesz (???)

Też potrafię puści taką wiązankę - wcale po tym nie czuję się dumny.. czego szukasz? ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Sprawa oceniania (+ -) w obecnym kształcie nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Przydałoby się informować "dostającego" od kogo i za co dostał punkcik (nie ważne czy dodatni czy ujemny). Tak aby mógł się co do oceny ustosunkować personalnie z zainteresowanym. Ewentualnie... ktoś podrzucił pomysł oceniania postów zamiast użytkownika. Może dałoby się obie te funkcje jakoś połączyć ?

Ja to już wcześniej zaproponowałem - ale poparcia niet

Lepiej, ode mnie, wyeksponawałeś "po co"

jak połączyć : klikając "Ocena" rozwijały by się dwie listy w 5o punktowej skali.

lista 1 : Wrażenie o użytkowniku

lista 2 : sens posta (i w tym miejscu koment <prawdę rzekłszy: koment do komenta - który widoczny będzie tylko dla usera, który jest oceniany>)

 

listy powinny być w odwrotnej kolejności - żeby punktujący posta mógł zrewidować swój pogląd co do użytkownika i dopiero wystawić ocenę

 

napisałem się ... teraz dokonuje rewizji :):

Niech będzie tylko ocena posta w 5o punktowej skali. Suma punktów będzie widoczna pod nickiem usera(i mamy jednocześnie ocenę Usera).

Tak aby mógł się co do oceny ustosunkować personalnie z zainteresowanym.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Od kogo mi się obrywa? O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...