Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Mariusz Błoński

Propozycje dotyczące regulaminu forum

Rekomendowane odpowiedzi

mikroos

Hero Member

 

 

Ocena forumowicza: 46

[Dobrze mówi] [bzdury]

Offline

 

Wiadomości: 3489

 

In touch with life.

 

 

    Odp: Propozycje dotyczące regulaminu forum

« Odpowiedz #20 : Sierpień 10, 2008, 06:54:48 pm »   

 

--------------------------------------------------------------------------------

cyt.,,Przegięciem jest choćby notoryczne unikanie uzasadniania swoich wypowiedzi. Podobnie usuwanie własnych wypowiedzi, szczególnie tej, w której sam wycofałeś się z udziału w forum. I przestań, waldi, wymawiać się tutaj absurdalnymi tekstami o spisku, bo twój konflikt z wszystkimi dookoła nie wziął się znikąd i doskonale o tym wiesz." 

 

Zgłoś do moderatora    Zapisane 

 

Przepraszam, może przeczytałam zbyt późno, ale  proszę Mikroosie nie mieszaj mnie do konfliktu z Waldim, pisząc ,,z wszystkimi dookoła". Ja z Waldim nie jestem w konflikcie. I nigdy nie byłam, ani nie jestem za tym, aby Waldiego, czy kogokolwiek innego relegować z forum. Jestem przeciwna ocenianiu naszych wypowiedzi, bo, czy mamy do tego prawo? Czy jesteśmy ekspertami? Nawet oni się mylą. W szkołach nas oceniano. Czy zawsze były to oceny obiektywne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przepraszam za uproszczenie. Niech będzie tak: "z niemal wszystkimi, ale na pewno nie z Barbarą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ również- słowo ,,konflikt" jest słowem negatywnym. Wymieniajmy swoją wiedzę i spostrzeżenia z przyjemnością i w zgodzie, bo to buduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ograniczenie możliwości zmiany karmy czasowo nie ma sensownego powodu - o wiele lepszym ograniczeniem byłaby możliwość zmiany karmy tylko raz dla danego posta. Dlaczego? Czasem czytam starsze wątki, i chciałbym kogoś ocenić. I zdarzy się, że chciałbym o zrobić częściej niż co godzinę. Należy wziąźć pod uwagę, że nie wszyscy mają czas spędzać na forum godziny, ale minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że dawanie użytkownikom w tym momencie możliwości oceny każdego posta tylko zwiększyłoby prawdopodobieństwo "spisku", jak to okreslił waldi. Pomyśl sobie: mógłbym od ręki dać Tobie -64 punkty, Barbarę mógłbym w parę minut "usadzić" z wynikiem -207 (podaję te dwa wyniki wyłącznie dlatego, że to dwa pierwsze posty nad moim i akurat widzę, jaką macie karmę) itd. Z kolei ja mógłbym mieć karmę rzędu -3000 z ręki jednej osoby w ciągu godziny (zakładając, że tyle czasu zajęłoby klikanie przy każdym poście, że to bzdury)! I oczywiście w drugą stronę. W każdym razie można by było generować karykaturalne wręcz statystyki.

 

Moim zdaniem to bardzo zły pomysł. Znacznie lepsze byłoby nadawanie ocen raz na dobę - wtedy każdy z nas miałby mniej więcej równą szansę na kreowanie karmy danego użytkownika. Zmiany zachodziłyby co prawda rzadziej, ale dawałyby bardziej wiarygodny obraz poczynań danego użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bynajmniej, żeby można było ocenić pozostałych dyskutantów - nie wierze, żeby ktoś spędził godzinę klikając w Bzdury - a nawet jeżeli, to taką naiwność szybko dałoby się zauważyć i punkty mógłby Ci ktoś przywrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale ile to byłby "już spisek", a ile - "jeszcze nie spisek"? Moim zdaniem to by była stanowczo zbyt niesprawiedliwa ocena. Z kolei prawo do oceny raz dziennie dawałoby szansę każdemu na wydanie oceny mniej więcej równowaznej z ocenami wydanymi przez innych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, przekonałeś mnie. Ale raz dziennie jednego użytkownika, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Codziennie dowolną liczbę osób, ale każdą z nich tylko jeden raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodziło ;) Źle dobrałem słowa, zrobiło się dosyć dwuznacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

Ja popieram was Panowie, tylko mam jedno zastrzeżenie. Czy może faktycznie zrobić by jakiś system zwracania uwag użytkownik do użytkownika przy tym. Faktycznie samo klikanie w [dobrze mówi] lub [bzdury] mało wnosi, natomiast pisanie co uwag, niekoniecznie w syntezie z karmą, mogło by nieraz przynieść o wiele lepsze wyniki niźli samo kliknięcie.

A co do spisku... mam taką nieścisłość. Czy jeżeli nauczyciel w podstawówce uczył by dzieci miłości do PM, mówił że nie warto się uczyć i wciskał głupoty, robił z mózgu dzieciom wodę, to "spiskiem" by było napisać petycje o usunięcie tego nauczyciela? Tak było w przypadku waldiego. Jeżeli ktoś chce niech uparcie broni "spisków".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali
A ile ty masz lat tomeczku 6 ??

Prosiłbym o niezwracanie się do mnie w ten sposób, ja nie piszę "waldeczku" czy "walduś", i o to samo proszę ciebie.

knuć już potrafisz, teraz się nie wybielaj (nie pudruj)

tak jak napisałem:

Jeżeli ktoś chce niech uparcie broni "spisków".

Więc miłej zabawy, ale beze mnie, nie mam ochoty na off top.

Tak btw. sam nie jesteś święty, powiedz mi dlaczego za każdym razem gdy się pojawisz na forum maleje mi [ocena forumowicza]?

a tam gdzie masz rubryczkę moje własne zdanie wygospodaruj troche miejsca i wpisz sobie inni też mogą je  mieć. 8)

a czy ja komuś zabraniam mieć własne zdanie, tak jak powiedziałem:

Jeżeli ktoś chce niech uparcie broni "spisków".

co dotyczyło tylko i wyłącznie tego kontekstu.

to co się stało to sie nie odstanie.

A czy ja gdzieś napisałem, że chce by się odstało, bardzo dobrze, że się stało, dzięki temu zostały ustalone pewne zasady na forum, coś się ruszyło i w końcu przestaliśmy (włącznie ze mną niektórymi postami) zaśmiecać część naukową forum.

Myśl samodzielnie

Dziękuję za dobre rady, nie obraź się jednak ale takich wspaniałomyślnych rad mam już po uszy i to nie bynajmniej z twojego powodu. Łatwo jest być "filozofem" i dawać komuś rady, naprawdę łatwo kogoś pouczać. Ale mimo wszystko dziękuję za poradę, wziąłem ją sobie do serca kilka lat temu już, ale mimo wszystko dziękuję.

Waldi, nie chcę się z tobą kłócić, jeżeli coś jeszcze cię boli to napisz, jeżeli wypowiedziałeś swoje zdanie to zakończmy na moim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że dawanie użytkownikom w tym momencie możliwości oceny każdego posta tylko zwiększyłoby prawdopodobieństwo "spisku", jak to okreslił waldi. Pomyśl sobie: mógłbym od ręki dać Tobie -64 punkty, Barbarę mógłbym w parę minut "usadzić" z wynikiem -207 (podaję te dwa wyniki wyłącznie dlatego, że to dwa pierwsze posty nad moim i akurat widzę, jaką macie karmę) itd. Z kolei ja mógłbym mieć karmę rzędu -3000 z ręki jednej osoby w ciągu godziny (zakładając, że tyle czasu zajęłoby klikanie przy każdym poście, że to bzdury)! I oczywiście w drugą stronę. W każdym razie można by było generować karykaturalne wręcz statystyki.

 

Sęk w tym, by ocenę postów połączyć z limitem czasowym (np. 3h) i możliwością tylko jednokrotnego głosu na dany post przez jedną osobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

Raz na dzień, niekoniecznie uzasadnienie, ale "uwaga" jako druga opcja.

Jak dostaniesz [bzdury], to pomyślisz sam że zrobiłeś coś nie tak, jak dostaniesz uwagę, to pomyślisz nad swoim zachowaniem, dojdziesz do wniosków, a wyobraź sobie że dostaniesz [bzdury] z uwagą, to od razu wiesz kto, dużo osób w tym momencie zacznie się mścić i zacznie się niekończąca się wendetta. Po co?

 

                            POKÓJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sęk w tym, by ocenę postów połączyć z limitem czasowym (np. 3h) i możliwością tylko jednokrotnego głosu na dany post przez jedną osobę.

Można i tak. Tylko skoro i tak, i tak będzie ograniczenie czasowe, to po co jeszcze doliczać jakieś ograniczenia liczby głosów na każdy post? Wydaje mi się, że to niepotrzebnie komplikuje sytuację. Ale jest to niezły pomysł ;)

 

Anonimowe uwagi opisowe też są ciekawym pomysłem. Mam tylko nadzieję, że anonimowość nie przekształci się w poczucie bezkarności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i tak. Tylko skoro i tak, i tak będzie ograniczenie czasowe, to po co jeszcze doliczać jakieś ograniczenia liczby głosów na każdy post?

 

Bo limit czasowy jest dla usera, by jak ktoś założy nowe konto nie latał po forum i nie dawał +/- na wszystkie posty - to ukraca możliwość podbijania/zaniżania oceny z jednego konta na wszystkie czyjeś posty.

 

Zaś limit ilościowy jest dla posta (1 głos per. post per. głosujący), aby post nie miał +/-10000, tylko maksymalnie tyle ilu jest userów na forum - to minimalizuje możliwość podbijania/zaniżania oceny przez wielu userów (a nawet jednego upartego, który po wygaśnięciu limitu znowu by oceniał posty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie widzę powodu. Limit czasowy w zupełności wystarcza. Uparty użytkownik nic nie zdziała, jeżeli będzie mógł wystawiać jedną ocenę na dobę. Żeby nabić choćby -100 czy +100 potrzeba by było przecież ponad trzech miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Można zakładać konto i je kasować. Zabezpieczenie przed floodem można łatwo obejść,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy sprawy:

1. Wystarczy automatyczne kasowanie ocen wystawionych przez użytkownika, który usunął własne konto

2. Nie sadze, zeby ktokolwiek był aż takim idiotą, żeby założyć np. kilkanaście kont pod rząd i potem je usuwać ;D Albo musiałby być strasznie zawistny, albo strasznie głupi ;D

3. Przed taką formą wymuszenia prawdopodobnie żadna metoda o rozsądnym stopniu skomplikowana by nie zabezpieczała. Pamiętajmy, że szukamy skutecznego rozwiązania, ale też byłoby dobrze, by było ono rozsądnie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że osoba, która bez powodu miałaby Ci zaniżyć karmę o 3000 należałaby właśnie do grupy zawistnych, bądź głupich, bez względu na to, jakie reguły będą obowiązywały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie ;) Ale i tak bardziej podoba mi się ocenianie raz na dobę. Jest czas na przemyślenie każdej wypowiedzi, bo czasem można czyjąś wypowiedź okreslić jako bzdurę, a potem się okazuje, że to tylko nieporozumienie albo skrót myślowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi, sądzisz, że na prawdę ktoś na tym forum by płakał z powodu straty karmy? ;) Czysta formalność, jeżeli coś takiego już jest, niech ma to odpowiedni wymiar - a nie przedstawia losową liczbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak cię cieszy te 46 dobrze mówi ??

Nie, bo już dawno postulowałem, żeby w momencie wprowadzenia zmian wyzerować licznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątki się zdarzają.

Ale jeżeli jest to tak bardzo kontrowersyjny temat, istnieje też taka opcja, że można usunąć karmę, nie wyświetlać ilości postów użytkownika - i wtedy ktoś, kto będzie dany temat czytał sam wyrobi sobie opinie na temat danych osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...