Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
ZTNW

Hiperkula-czy wewnątrz niej żyjemy?

Recommended Posts

Posted (edited)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hiperkula

Czy multiwersum tworzy nieskończona ich ilość,ale z różną ilością wymiarów czasoprzestrzennych,a może to tylko jedna z możliwości w  nieskończoności wszystkiego.Czy możemy stworzyć symulację takiej trójwymiarowej czy większej ilości wymiarów na superkomputerze klasycznym czy bardziej kwantowym,czy zawsze będzie się nam ona wymykać naszemu zrozumieniu?Co znajduje się poza nią?Bo skoro wszechświat się rozszerza to z czego do czego?Innej hiperkuli czy do czegoś innego?Trzeba zauważyć, że czarne dziury też tworzą coś w stylu takich struktur,ale znacznie mniejsze,grawitacja jest znacznie silniejsza niż w "naszej" hiperkuli,jeszcze niewiele o niej wiemy,tak samo jest z tym co jest gdzie powiedzmy w 100 procentach wewnątrz hiperkuli,ale może się to zmieni w przyszłości.

Edited by ZTNW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, to możliwe, że do hiperkuli bądź pseudosfery (białej dziury). Wiem, że cztery wymiary to czas, długość, szerokość i wysokość. Hiperkula może istnieje a może nie, jest bądź nie jest bytem realnym. 

Też zależy co to multiwersum, bo już Demokryt z Abdery zakładal istnienie wieloświata: jest nasz kosmos i są inne kosmosy, gdzie są inne układy planetarne. Samo zagadnienie jest godne uwagi, ale ja widziałbym hiperkulę jako bialą dziurę, bo kierowałbym się stwierdzeniem, że coś jest bądź nie (tertium non datur). A jak jest, to musi być gdzieś ulokowane. 

 Dalej więc ostatnio mam takie dziwne doświadczenia mistyczne i nie związane z kabałą, że nurtuje mnie możliwość właśnie przenoszenia informacji lub przedmiotów na duże odległości. A jednak nasz Wszechświat to zaledwie fiksacja. 

To zbiegać by się mogło, to co mówisz z teorią hologramu bądź pracami Dawida Bohma. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Tu też niedoopisania/niedoobliczenia/niezmateralizowania(z punktu widzenia obecnej nauki oraz technologii)pytanie/pytania,z jakiego kształtu/struktury powstał nasz wszechświat,bo nawet multiwersum tego nie wyjaśnia,bo jeżeli istnieje nieskończona ilość wszechśwatów,to czy któryś powstał z nich wcześniej/w tym samym momencie/póżniej niż nasz,czy wszystkie powstały w tym samym momencie,to można by to nazwać "zsychronizowanym multiwersum",czy jakos tak,poza tym może było więcej kształtów/struktur z takiego multiwersum,a nasz wszechświat powstał z określonego typu kształtu czy struktury,ponoć są 4 rodzaje multiwersum,odpowiadając na twoją odpowiedż @czernm20,pewnie wszyscy z tego forum widzieli ten film,ale i tak go tu umieszczę,ze względu na wizualizacje oraz wypowiedzi,które powiedzieli ludzie,a nie chyba AI.

 

Edited by ZTNW

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Nie oglądam takich filmów. Kurzgesagt, InneMedium, Sonda 2, Niewidzialne Światy Richarda Hamonda, Veritasium. To oglądałem kiedyś. Od dziecka programy przyrodnicze na TVP. Taki serial "Brainac". Dr. House, The Good Place, styropyro. 

 Od 2018 roku masowo oglądam wykłady, nie interesuje mnie taki bullshit. 

 Kojarzy mi się to z Adbusterem, czy Mitbusters. 

Oglądam też "1 z 10" czasami i prof. Miodka.

Kiedyś oglądałem Plebanie, różne durne seriale. Naprawdę szkoda na to swojego czasu, jak seriale typu "The Trailer Park", w dziedziństwie też programy naukowe. David Attenborough to był gość. 

 

Z fizyki to zniośnym jest David Bohm, Carl Sagan, miałem kiedyś taką ciekawą książke o przygodach czarnego kleksa z czerwoną okładką wprowadzającą do chemii i fizyki z PRL. Nie pamiętam tytułu. Jak chcesz pomocy to zajrzyj do leksykonów, vademecum, a nie tego co sprzedają w Empiku. 

 W LBP wystawili półkę z mangami a usunęli część książek. Brawo! 

 

Poszukaj sobie "Planeta Omnia Deagostini". 

Edited by czernm20

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...