Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Od interfejsu mózg-komputer po genetyczne podstawy autyzmu – zapraszamy na Neuronusa

Recommended Posts

Zapraszamy na kolejne wyjątkowe spotkanie młodych naukowców, 13. edycję Neuronus Neuroscience Forum. To wyjątkowe wydarzenie, organizowane przez studentów UJ, od lat gromadzi naukowców z całego świata. Neuronus jest jedną z najważniejszych w Europie konferencji poświęconych neuronauce. Celem organizatorów jest zapewnienie badaczom możliwości podzielenia się odkryciami i wiedzą oraz nawiązanie kontaktów pomiędzy specjalistami z różnych dziedzin neurobiologii.

Spektrum zagadnień poruszanych podczas Neuronusa jest imponujące – od genetycznego podłoża niepełnosprawności intelektualnej po rozważania o poznawczych modelach postrzegania twarzy i od najnowszych badań dotyczących autyzmu po zastosowanie interfejsów mózg-komputer w biologii oraz medycynie.

Konferencja składa się z czterech bloków tematycznych: Cognitive Neuroscience, Biological Neuroscience, Computational Neuroscience oraz Medical Neuroscience. Pierwszy dotyczy badań psychofizjologicznych związanych z przetwarzaniem emocji i percepcją. W drugim prezentowane są kwestie związane z badaniami podstawowych mechanizmów neurobiologii, np. podłoża chorób neurodegeneracyjnych. W bloku Computational Neuroscience omówione zostaną badania z zakresu neuroinformatyki, czyli na przykład rozwój sztucznych sieci neuronowych. Blok ostatni skupia się na zagadnieniach z neurologii i psychiatrii, prezentowane są w nim na przykład przypadki kliniczne dotyczące chorób układu nerwowego.

Podczas konferencji, która odbędzie się 25–27 kwietnia 2024 roku w Auditorium Maximum UJ, odbędą się wykłady, prezentacje czy sesje posterowe. Wśród zaproszonych gości znajdą się Quentin Huys (Max Planck Institute, Niemcy), Sebastian Haesler (Katholieke Universiteit Leuven, Belgia), Jim Haxby (Dartmouth College, USA), Andrew Holmes (University of Newcastle, USA), Gaia Novarino (Institute of Science and Technology, Austria), Katharina Wulff (Umeå Universitet, Szwecja) i Phlippe Schyns (University of Glasgow, Szkocja).

Zaś dzień przed rozpoczęciem konferencji, 24 kwietnia, odbędą się warsztaty dla młodych naukowców. Poruszone zostaną na nich kwestie analizy danych naukowych i kariery w neurobiologii. Więcej informacji znajdziemy na stronie http://www.neuronusforum.pl/ oraz w mediach społecznościowych: Facebooku, Instagramie i X.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...