Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Zaszycie alkoholowe ‒ prosty sposób na zachowanie długotrwałej abstynencji

Recommended Posts

Zaszycie alkoholowe zdecydowanie nie jest metodą nową czy innowacyjną. Rozwiązanie to jest znane medycynie od niemal 70 lat. Nie oznacza to jednak, że zaszycie alkoholowe jest zabiegiem, który odszedł do lamusa. Pomimo kontrowersji, wciąż wspomaga leczenie choroby alkoholowej. W dzisiejszym artykule przyglądamy się bliżej wszywce alkoholowej ‒ jej działaniu i skuteczności. Podpowiadamy również, gdzie bezpiecznie wykonać zabieg zaszycia alkoholowego w Warszawie.

Na czym dokładnie polega zaszycie alkoholowe?

Zaszycie alkoholowe to jedna z najstarszych metod leczenia alkoholizmu. Polega ona na implantacji jałowych tabletek zawierających disulfiram pod skórę pacjenta. W wyniku uwalniania się substancji czynnej do krwiobiegu lek hamuje działanie dehydrogenazy aldehydowej ‒ enzymu pełniącego kluczową rolę w metabolizmie alkoholu. Sięgnięcie po alkohol przez osobę po zabiegu zaszycia alkoholowego powoduje gwałtowny wzrost stężenia toksycznego aldehydu octowego w ustroju i wystąpienie objawów zatrucia. Obserwuje się wtedy takie dolegliwości jak:

zaczerwienienie twarzy; uderzenia gorąca; nadmierną potliwość; nudności i wymioty; bóle i zawroty głowy; spadek ciśnienia tętniczego; wzrost tętna; uczucie kołatania serca; uczucie lęku i niepokoju.

Uzależnione osoby dość często sięgają po wszywkę alkoholową również ze względu na długi czas jej działania. Zaszyte pod skórą tabletki mogą utrzymywać swoją aktywność nawet przez 12 miesięcy, ułatwiając choremu utrzymanie długotrwałej trzeźwości.

Co warto wiedzieć o skuteczności zaszycia alkoholowego?

Nie można też traktować zaszycia alkoholowego jako cudownego lekarstwa, które skutecznie wyleczy chorobę alkoholową. Specjaliści podkreślają, że metoda ta, zastosowana samodzielnie, nie sprawdza się w terapii nałogu. Wszywka alkoholowa wykształca bowiem u chorego lęk przed negatywnymi konsekwencjami sięgnięcia po używkę, jednak nie leczy przyczyn uzależnienia. Nierzadko bywa, że alkoholicy wracają do swojego nałogu, na krótko po ustaniu aktywności wszywki.
Zaszycie alkoholowe polecane jest jednak jako jedna z metod wspomagających leczenie alkoholizmu. Najlepsze rezultaty obserwuje się, gdy wszywka alkoholowa jest zastosowana równocześnie z psychoterapią uzależnień. Ułatwia ona choremu pierwsze miesiące terapii, gdy głód alkoholowy jest jeszcze bardzo silny. Zaszycie alkoholowe jest rozwiązaniem dedykowanym osobom zmotywowanym do walki z nałogiem, które podjęły samodzielną decyzję o przejściu na abstynencję.

Zabieg zaszycia alkoholowego w Warszawie? Wybierz mądrze!

Zaszycie alkoholowe to drobny zabieg chirurgiczny, który powinien być przeprowadzany jedynie przez lekarza. Od wiedzy i doświadczenia specjalisty zależy bowiem bezpieczeństwo i skuteczność całego zabiegu. Implantacja wszywki alkoholowej jest zabiegiem obarczonym niewielkim ryzykiem powikłań, o ile pacjent jest odpowiednio do niego zakwalifikowany. Chcesz wykonać zabieg zaszycia alkoholowego w Warszawie? My możemy polecić Ci KacDoktora! Firma ta może kojarzyć się jedynie z usługami leczenia kaca, jednak pracujący w niej specjaliści mają doświadczenie również we wszywaniu Esperalu czy prewencji alkoholowego zespołu abstynencyjnego.

Aby skorzystać z usług KacDoktora wystarczy skontaktować się telefonicznie w celu umówienia dogodnego terminu wizyty. Zabieg zaszycia alkoholowego wykonywany jest w nowoczesnym gabinecie w centrum Warszawy. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego jest on komfortowy i całkowicie bezbolesny. Z kolei wykorzystanie rozpuszczalnych szwów chirurgicznych sprawia, że pacjent nie musi stawiać się na wizytę kontrolną.

Potrzebujesz wsparcia w utrzymaniu abstynencji? Wszywka alkoholowa może być właściwym rozwiązaniem Twojego problemu!


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By KopalniaWiedzy.pl
   Utrzymanie abstynencji sprawia uzależnionym osobom nie lada problem. Tymczasem zachowanie trzeźwości jest jednym z najważniejszych celów terapii alkoholowej. Jednym z rozwiązań, które ułatwiają choremu pierwsze kroku ku zdrowiu, jest zabieg zaszycia alkoholowego. Umiejętnie zastosowana wszywka alkoholowa pomaga utrzymać abstynencję nawet przez 10 kolejnych miesięcy. Co warto wiedzieć o wszywce alkoholowej? U kogo sprawdza się to rozwiązanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!
   Czym jest wszywka alkoholowa i jak działa?
   Wszywka alkoholowa to jałowe tabletki przeznaczone do umieszczenia pod skórą. Uwalniają one stopniowo, przez kilka kolejnych miesięcy, substancję aktywną do krwiobiegu. W przypadku wszywki alkoholowej związkiem odpowiedzialnym za działanie jest disulfiram, potocznie nazywany także esperalem.
   Disulfiram jest związkiem, który hamuje kluczowy etap metabolizmu alkoholu ‒ rozkład aldehydu octowego przez dehydrogenazę aldehydową. Zahamowanie tego etapu sprawia, że spożycie nawet niewielkiej dawki alkoholu, zawartej w słodyczach czy płynie do płukania jamy ustnej, prowadzi do gwałtownego wzrostu stężenia toksycznego aldehydu octowego. U zaszytych alkoholików prowadzi to do pojawienia się nieprzyjemnych objawów zatrucia, takich jak:
   zaczerwienienie twarzy; nadmierna potliwość; uderzenia gorąca; spadek ciśnienia tętniczego; wzrost tętna; kołatanie serca. Czy zaszycie alkoholowe leczy uzależnienie od alkoholu?
   Mogłoby się wydawać, że zaszycie alkoholowe jest idealnym lekiem na alkoholizm. W końcu rozwiązanie to zmusza chorego do całkowitego zachowania abstynencji przez kilka miesięcy. Niestety, należy podkreślić, że zaszycie alkoholowe nie leczy przyczyn alkoholizmu, a chorzy, u których ustała aktywność wszywki, nierzadko wracają do swojego nałogu.
   Specjaliści od wielu lat podkreślają, że zaszycie alkoholowe nie powinno być stosowane jako samodzielna metoda leczenia alkoholizmu. Kiedy zatem warto sięgnąć po to rozwiązanie? Wszywka alkoholowa stosowana jest obecnie jako metoda pomocnicza, stosowana równolegle do terapii alkoholowej. Jej działanie jest pożądane szczególnie na początkowym etapie psychoterapii, gdy chory nie potrafi jeszcze samodzielnie utrzymać abstynencji.
   Zaszycie alkoholowe w Warszawie ‒ wybierz profesjonalistów!
   Zaszycie alkoholowe to niewielki zabieg chirurgiczny. Niestety, jak w trakcie każdego zabiegu, także tutaj istnieje ryzyko groźnych powikłań, takich jak zakażenie groźnymi drobnoustrojami. To właśnie dlatego zabieg zaszycia alkoholowego powinien być wykonywany jedynie przez doświadczonego chirurga.
   Szukasz skutecznego i bezpiecznego zaszycia alkoholowego w Warszawie? Znajdziesz je w ofercie KacDoktora! To firma z wieloletnim doświadczeniem nie tylko w zabiegach wszywaniu Esperalu, ale także wykonywaniu detoksu alkoholowego. Pracujący tam specjaliści to doświadczeni lekarze i ratownicy medyczni, którzy stawiają komfort i zdrowie pacjenta na pierwszym miejscu. Warto podkreślić, że cały zabieg przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu, dlatego pacjenci nie czują bólu czy dyskomfortu. Dzięki zastosowaniu rozpuszczalnych szwów  chirurgicznych pacjent nie musi zgłaszać się na kolejną wizytę, a użycie profilaktycznej antybiotykoterapii zmniejsza ryzyko zakażenia do minimum.
   Z usług KacDoktora można skorzystać w nowoczesnym gabinecie zlokalizowanym w centrum Warszawy. Wystarczy wcześniej zadzwonić, aby umówić dogodny termin zabiegu.
   Nie chcesz, by nałóg kierował Twoim życiem? Zdecyduj się na zaszycie alkoholowe i zachowaj trzeźwość nawet przez rok!

   « powrót do artykułu
  • By KopalniaWiedzy.pl
   W ostatnich latach zaszycie alkoholowe wywołuje sporo kontrowersji, nawet pośród terapeutów leczenia uzależnień. Metoda ta, niegdyś ciesząca się ogromną popularnością, obecnie wykorzystywana jest już znacznie rzadziej. Czy oznacza to, że zaszycie alkoholowe zupełnie nie sprawdza się w leczeniu alkoholizmu? Na pytanie to odpowiadamy w poniższym artykule, w którym opisujemy również, na czym dokładnie polega to rozwiązanie.
   Co warto wiedzieć o działaniu wszywki alkoholowej?
   Czym właściwie jest wszywka alkoholowa? To podskórny implant w formie jałowych tabletek, które zawierają substancję aktywną. W tym przypadku jest to disulfiram, potocznie nazywany esperalem. To wykorzystywany od dekad lek, który oddziałuje na metabolizm alkoholu, a dokładniej rozkład aldehydu octowego przez dehydrogenazę alkoholową. Wszywka alkoholowa, poprzez zablokowanie tego enzymu, wywołuje gwałtowny wzrost stężenia toksycznego aldehydu octowego, gdy tylko chory spożyje niewielką dawkę alkoholu. Konsekwencją tego jest pojawienie się objawów zatrucia, do których zalicza się:
   zaczerwienienie twarzy; uderzenia gorąca; nadmierną potliwość; bóle i zawroty głowy; lęk i niepokój; nudności i wymioty; spadek ciśnienia tętniczego; wzrost tętna; uczucie kołatania serca. Czy zaszycie alkoholowe może wyleczyć alkoholizm?
   Stanowisko ekspertów jest w tym przypadku jasne – wszywka alkoholowa nie jest skutecznym lekiem na chorobę alkoholową. Zaszycie alkoholowe nie leczy przyczyn alkoholizmu, a jedynie maskuje na pewien czas jego objawy. Czy oznacza to jednak, że nie warto korzystać z tego rozwiązania? Absolutnie nie!
   Zaszycie alkoholowe jest doskonałym uzupełnieniem profesjonalnej terapii uzależnień, zwłaszcza w jej pierwszych miesiącach. Metoda ta ułatwia alkoholikom utrzymanie abstynencji, gdy nie wykształcili oni jeszcze odpowiednich mechanizmów radzenia sobie z głodem alkoholowym. Wszywka alkoholowa jest zatem polecana jako element kompleksowego leczenia nakierowanego na długotrwałe utrzymanie trzeźwości.
   Jak przebiega zabieg zaszycia alkoholowego?
   Zaszycie alkoholowe jest zabiegiem zaliczanym do drobnych zabiegów chirurgicznych. Oznacza to, że musi być przeprowadzone przez lekarza, najlepiej doświadczonego chirurga. Skorzystanie z usług odpowiedniego lekarza daje gwarancje, że zabieg zaszycia alkoholowego będzie skuteczny, ale przede wszystkim w pełni bezpieczny.
   Na początku wizyty niezbędne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu medycznego. Ma on na celu ocenę ogólnego stanu zdrowia pacjenta, ale także wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zaszycia alkoholowego. Metoda ta nie jest polecana osobom, które:
   mają nadwrażliwość na substancję czynną lub substancję pomocniczą zawartą we wszywce; spożywały alkohol w ciągu ostatniej doby przed zabiegiem; chorują na chorobę niedokrwienną serca lub niewydolność serca; zmagają się z niewyrównanym nadciśnieniem tętniczym; zmagają się z chorobą lub zaburzeniem psychicznym, zwłaszcza z przebytymi próbami samobójczymi. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu specjalista dezynfekuje skórę w miejscu planowanego zaszycia wszywki. Najczęściej jest do skóra w okolicy pośladka, choć może być to także okolica łopatki bądź ramienia. Lekarz znieczula skórę i tkankę podskórną, a następnie wykonuje niewielkie nacięcie. Umieszcza w nim jałowe tabletki, a następnie zaszywa kilkoma szwami chirurgicznymi.
   Zaszycie alkoholowe w Warszawie? Wybierz mądrze!
   Zastanawiasz się nad skorzystaniem z zaszycia alkoholowego? Nie wiesz, czy ta metoda będzie dla Ciebie odpowiednia? Najlepszym rozwiązaniem będzie rozmowa ze specjalistą, który rozwieje Twoje wątpliwości? Doświadczonych w tym temacie lekarzy znajdziesz w KacDoktorze – warszawskiej firmie specjalizującej się we wszywaniu esperalu i odtruwaniu alkoholowym.
   Jak skorzystać z usług tej firmy? Wystarczy zadzwonić, by umówić się na dogodny dla Ciebie termin. Zaszycie alkoholowe w KacDoktorze wykonywane jest w nowoczesnym gabinecie w centrum Warszawy, z wykorzystaniem nowoczesnych i najlepszych jakościowo narzędzi.
   Próbujesz wyjść z nałogu alkoholowego? Zaszycie alkoholowe może pomóc Ci utrzymać abstynencję nawet przez kolejne 10 miesięcy!

   « powrót do artykułu
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Zdania na temat zaszycia alkoholowego są podzielone, nawet wśród specjalistów. Jedni uważają tą metodę za skuteczne wsparcie leczenia alkoholizmu, z kolei inni uważają ją za przeżytek. Gdzie leży prawda? Okazuje się, że zaszycie alkoholowe może rzeczywiście bardzo ułatwić uzyskanie długotrwałej abstynencji, jednak muszą być ku temu spełnione pewne warunki. Jakie? Tego dowiesz się czytając nasz artykuł, w którym omawiamy podstawowe informacje na temat zaszycia alkoholowego.
   Wszywka alkoholowa – metoda z wieloletnią tradycją
   Czy wiesz, że od odkrycia właściwości disulfiramu, czyli substancji aktywnej wszywki, mija już prawie 80 lat? Lek ten został odkryty w 1948 roku przez duńskiego lekarza Erika Jacobsena, a już kilka lat później używany był w wielu krajach Europy, jako lek wspomagający leczenia choroby alkoholowej. Popularność zaszycia alkoholowego była ogromna – w końcu metoda ta uniemożliwiała spożycie alkoholu nawet przez kolejne 10 miesięcy. Na czym dokładnie polega jej działanie?
   Wszywka alkoholowa to nic innego, jak jałowe tabletki zawierające disulfiram, które przeznaczone są do zaszycia pod skórą. Umieszczane są one w obrębie tkanki łącznej, gdzie powoli uwalniają lek do krwiobiegu. Sam disulfiram oddziałuje na metabolizm alkoholu, hamując go w najważniejszym etapie. Lek ten uniemożliwia rozkład aldehydu octowego przez dehydrogenazę alkoholową. Sprawia to, że spożycia nawet niewielkiej ilości alkoholu skutkuje nagłym wzrostem stężenia aldehydu octowego we krwi, co wywołuje szereg objawów związanych z lekkim zatruciem.
   Nieprzyjemne dolegliwości trwają nawet kilka godzin po kontakcie z alkoholem i obejmują zazwyczaj:
   •     uderzenia gorąca i nadmierną potliwość;
   •     zaczerwienienie twarzy;
   •     bóle i zawroty głowy;
   •     nudności i wymioty;
   •     lęk i niepokój;
   •     spadek ciśnienia tętniczego;
   •     przyspieszenie pracy serca.
   Czy zaszycie alkoholowe to metoda dla każdego?
   Masz problemy z alkoholem i wydaje Ci się, że wszywka alkoholowa to idealne rozwiązanie? Nie tak szybko! Zaszycie alkoholowe nie jest tak cudownym lekiem na alkoholizm, jak niegdyś uważano. Metoda ta nie wpływa na przyczyny rozwoju choroby alkoholowej, a jej działanie skupia się głównie na wytworzeniu w chorym lęku przed negatywnymi skutkami sięgnięcia po kieliszek. Oznacza to, że chory, po minięciu aktywności wszywki alkoholowej, nierzadko wraca do swojego nałogu. Czy zatem zaszycie alkoholowe ma jakiś sens?
   Specjaliści wskazują, że metoda ta dobrze sprawdza się jako element wspierający terapię uzależnień. Wszywka alkoholowa jest pomocna szczególnie w początkowych etapach leczenia, gdy chorzy mają duży problem z utrzymaniem abstynencji. Osoby decydujące się na zaszycie alkoholowe powinny podejmować tą decyzję samodzielnie, posiadać świadomość swojej choroby, a także motywację do walki z nią.
   Zaszycie alkoholowe w Warszawie – postaw na profesjonalną pomoc
   Podejmujesz samodzielne próby walki ze swoim uzależnieniem? Nie warto, pomoc specjalistów daje Ci o wiele większą szansę na sukces. To Twoje pierwsze kroki ku trzeźwości i jest Ci wyjątkowo ciężko? Jeśli myślisz, że zaszycie alkoholowe ułatwi Twoje leczenie, możesz zgłosić się do KacDoktora. To firma z wieloletnim doświadczeniem zarówno we wszywaniu esperalu, jak i detoksie alkoholowym. Pracujący w niej lekarze i ratownicy medyczni dbają nie tylko o bezpieczeństwo pacjentów, ale także miłą i komfortową atmosferę.
   Jak można skorzystać z usług KacDoktora? Zaszyć się możesz w nowoczesnym gabinecie w centrum Warszawy, gdzie zajmie się Tobą doświadczony chirurg. Jeśli jednak nie masz czasu bądź siły na wizytę stacjonarną, zawsze możesz skorzystać z opcji wizyty domowej. Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości. Nie musisz się przy tym martwić zaciekawionymi spojrzeniami czy złośliwymi plotkami – pracownik KacDoktora zadba o pełną dyskrecję.
   Nie czekaj aż nałóg zniszczy Twoje życie! Zaszycie alkoholowe pomoże Ci postawić pierwsze kroki ku trwałej trzeźwości!

   « powrót do artykułu
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...