Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Gratka dla fanów „Upiora w operze” - nocleg w przekształconej w luksusową sypialnię loży honorowej Opéry Garnier

Recommended Posts

By uczcić światowy sukces „Upiora w operze”, Narodowa Opera Paryża nawiązała współpracę z platformą Airbnb. Szesnastego lipca para gości będzie mogła przenocować w przekształconej w luksusową sypialnię loży honorowej Opéry Garnier.

Rezerwacja otwiera się 1 marca o godzinie 18.00 i kosztuje jedynie 37 euro. Gospodynią wydarzenia jest Véronique Leroux, prawnuczka francuskiego pisarza i reportera Gastona Leroux - autora „Upiora w operze”.

Na przestrzeni lat historia stworzona przez mojego pradziadka zainspirowała wielu ludzi. To idealny moment, by uhonorować jego dokonania i dać fanom możliwość odwiedzenia scenerii jego gotyckiej powieści - podkreśliła.

W skład oferty wchodzi nie tylko nocleg, ale i wycieczka po ukrytych zakątkach budynku: operowych archiwach czy podziemiach z pozostałościami jeziora. Można też będzie wziąć udział w prywatnej lekcji baletu oraz w recitalu w wykonaniu artystów Opéry Garnier (oferta uwzględnia poczęstunek: szampana i przystawkę). Ciekawą propozycją wydaje się kolacja w Foyer de la Danse (historycznej sali prób za sceną).

Specjalna noc w Palais Garnier to część działań Airbnb, zmierzających do ożywienia europejskiej turystyki dziedzictwa (ang. heritage tourism). W ramach tego projektu Airbnb wspiera remont lóż w Opérze Garnier i stworzenie przez Narodową Operę Paryża platformy streamingowej.

Airbnb organizowała wcześniej podobne przedsięwzięcia. W zeszłym roku można było np. przenocować w Moulin Rouge.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...