Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
ZTNW

Tachion-wciąż jedynie hipotetyczna cząstka elementarna?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dałoby się go wykryć z Ziemii lub we wzechświecie,teoretycznie żadna cząstka elementarna,nawet bezmasowe nie poruszają się szybciej niż prędkość światła,ale skąd wiadomo,że tak jest w przestrzeni kosmicznej,kto wie,co dałoby jego odkrycie i wykorzystanie,ale to tylko domysły.A może jest tak,że istnieje,tylko o tym nie wiemy,mimo wszystko wciąż nie wiemy wszystkiego na temat tego,co nas otacza.Czy z matematycznego lub fizycznego punktu widzenia ma tachion sens?I do jakiego oddziaływania podstawowego pasuje,wg mnie trudno powiedzieć,bo nie znamy szczegółów tachionu,czy dałby się ja stworzyć,sztucznie w lepszej wersji LHC,czy też może odpowiednio rozwiniiętej technologicznie cywilizacji już sie to udało/uda?

Edytowane przez T.O.-N.I.E,-Rew Sye202222M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matematycznie wszystko można dowieść że ma sens. Wystarczą tylko odpowiednie założenia.
Matematyka nie zakazuje rozwiązań dla cząstek nadświetlnych. Te rozwiązania wyklucza się ze względu na brak obserwacji.
Przestrzeń kosmiczna sama w sobie była tajemnicą ze 100 lat temu. Ale dziś już nie jest. 
Osobiście nie mam zielonego pojęcia jak obserwacyjnie możnaby wykryć cząstkę nadświetlną. Wielu naukowców optymistów - zakłada że tak jak każdą. Ja nie podzielam tego optymizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...