Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Recommended Posts

Mariusz, rozumiem, że od dwóch tygodni "rzund" nie bardzo ogarnia, ale KW chyba mogłaby się o coś pokusić w tym temacie? No bo jeśli to faktycznie rtęć, a nie mam powodów (prawilce kwitnijcie ;)) by nie ufać w tym względzie Niemcom, to mamy przeje*bane. Polska właśnie?

Staramy się śledzić temat, chociaż nie bardzo to idzie (od niedzieli mam bez przerwy zawroty głowy i się diagnozuję, chyba coś z błędnikiem, więc dużo rzeczy spadło na Anię). Czekamy też na więcej konkretów. Myślę, że w czasie weekendu zbierzemy więcej informacji i coś więcej napiszemy :)

11 godzin temu, Radecki napisał:

Słabo to wygląda z polskiej strony

Świnta prawda, ale nie przeszkadza to niektórym zawracać biegu Odry ("Niemcy zanieczyścili"). Myślę, że poniżej doskonały obraz tego gdzie żyjemy:

Cytat

Kiepskie przepisy i fatalny monitoring prowadzą wg naukowca do wielu kuriozalnych sytuacji. — WIOŚ w jednym z województw w Polsce stwierdził, że to nie składowisko zanieczyszcza rzekę, tylko odwrotnie — rzeka zanieczyściła składowisko. A za wszelkie przypadki występowania w rzekach i potokach substancji ropopochodnych obwinia… bobry

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/monitoring-rzek-w-polsce-lezy-slepo-trzymaja-sie-wadliwych-zarzadzen/wzwwf2y,79cfc278

No i taka perełka: https://www.onet.pl/styl-zycia/whitemad/zatrucie-odry-dziewiec-absurdalnych-watkow-w-tej-sprawie/dpw94tf,30bc1058

Niemcy sami siebie chcieli otruć - bardzo racjonalna teoria. Ja mam swoją, że to sprawka naszych wielkich polaków patriotów, którzy wolą wylądować w więzieniu niemieckim niż polskim (Niemcy jak wiadomo prowadzą śledztwo). Ostatnio udowodniono, że atak jajkami na limuzynę JK był ustawką, po to by JK mógł potem w mediach ogłosić, że chcą go zabić jak Popiełuszkę. Giertych na swoim kanale ujawnił, że to część większej akcji - chcą wprowadzić stan wojenny i szukają do tego pretekstu. Zaczynają od małych prowokacji, a skończą na quasi-wojnie.

P. S. A tak serio - to po raz kolejny wychodzi niekompetencja pisowskich elit - powtórka ze Smoleńska.

No nie wiem. Teorie spiskowe to jakoś nie moje klimaty, chociaż:
https://tvn24.pl/lodz/lodzkie-sniete-ryby-w-rzece-ner-zwolano-sztab-kryzysowy-6068100
Przypomniała mi się Ucieczka z kina Wolność. Skoro ludzie nie potrafią się już buntować, to może zbuntowała się materia?

12 minut temu, Antylogik napisał:

po raz kolejny wychodzi niekompetencja pisowskich elit - powtórka ze Smoleńska

Tu się muszę nie zgodzić. Mylisz powtórkę z ciągłym procesem.

7 godzin temu, Astro napisał:

Teorie spiskowe to jakoś nie moje klimaty

Tego samego dnia, gdy odkryto śnięte ryby, obrzucono jajkami JK (26 lipca). Przypadeczek.

No skoro Tusk i inni niemieccy wysłannicy mówią o przejęciu władzy w Polsce bez względu na wynik demokratycznych wyborów to być może trzeba będzie wprowadzić stan wojenny.

A co do Odry: chyba z głupimi na tym forum do czynienia nie mam

z tego co czytam tutaj profil forumowicza tego portalu to moim skromnym zdaniem człowiek który rekompensuje brak odpowiedniej renty społeczno-ekonomicznej (ergo poczucie sprawiedliwości redystrybucji dobrobytu) wymyślnymi wpisami oskarżeniami politykowaniem itd.

Czasem zastanawiam się ile w was ludzie tak na prawdę t tego dziecięcego dobra zostało bez którego nie ma sensu czynić świata lepszym bo margines dewiacji którą taka chora jednostka że sobą niesie choćby z powodu chorych potrzeb satysfakcyjno- motywujących jest zbyt potężny.

Może czas się odciąć od internetu? Serio czasem was czytam i tak se myślę - przecież to na prawdę może ktoś jeszcze czytać co wy piszecie często ładnym i naukowym patosem, co jednak jest źle i zgnite. Może wtedy lepiej być dobrym i ... Nie pisać nic

Posted (edited)
5 godzin temu, Vinyl napisał:

Może czas się odciąć od internetu?

Tak, zrób to! Twoja mała decyzja może przyczynić się do powszechnej szczęśliwości i dobrobytu.

P.S. O tłumaczenie reszty z pisowskiego na polski nie proszę, bo wiem, że nie dasz rady. Taki mamy klimat...

Co do Odry, to coraz bardziej śmiesznie... Nie dla Odry i nas oczywiście.

Edited by Astro

W dniu 15.08.2022 o 15:05, Vinyl napisał:

No skoro Tusk i inni niemieccy wysłannicy mówią o przejęciu władzy w Polsce bez względu na wynik demokratycznych wyborów to być może trzeba będzie wprowadzić stan wojenny.

Sami oddacie władzę, bo tak BUK każe. Tylko nierozgarnięte osoby nie zauważą, że to czwarta plaga boska za wasze grzechy. Oto 7 plag:
1. pandemia
2. wojna
3. inflacja
4. Odra
5. Nadchodzi gigantyczny kryzys gosp.
6. ................
7 .................

Pomysły na 6-7 ?

13 godzin temu, Antylogik napisał:

Tylko nierozgarnięte osoby nie zauważą, że to czwarta plaga boska za wasze grzechy. Oto 7 plag

Poza tym wszystko w domu dobrze? Bo mam olbrzymie obawy... :) (rozumiem, że przy tych temperaturach nawet w lodówce wszystko fermentuje... ;))

No cóż, rtęć okazała się pomyłką tłumacza, zasolenie już nie. Złote algi, czy jakoś tak już zrobiły furorę. Czy wobec poniższego może to dziwić?
https://tvn24.pl/polska/odra-katastrofa-ekologiczna-zrzuty-odpadow-do-rzek-poza-kontrola-57-spraw-na-policji-rzeczpospolita-6074591

Cytat

inspektorzy Wód Polskich "zidentyfikowali już ponad 17 tysięcy urządzeń, które nie miały uregulowanego stanu formalnoprawnego lub nieznany był ich właściciel". "W samym dorzeczu Odry naliczono ich aż 5816. Kontrole na razie potwierdziły, że tylko na 3,5 tysiąca wydano pozwolenia. Do dziś stwierdzono, że 282 wyloty są nielegalne.
[...]
Jak wskazuje "Rzeczpospolita", "nielegalne wyloty są poza wszelką kontrolą". "Prawo nie przewiduje zresztą za to bolesnych konsekwencji. Rura musi zostać zlikwidowana, a właściciel zapłacić karę, tak zwaną opłatę podwyższoną. Wynosi ona 500 procent opłaty zmiennej za wprowadzanie ścieków"

Polska właśnie... Tu nie trzeba jakichkolwiek teorii spiskowych - Polska to stan umysłu. Bardzo bolesny.
No i:

Cytat

Dlaczego się rozwinął w Odrze? Bo Odra jest skrajnie zasolona i widzimy to na wynikach badań. Takiego zasolenia nie powinno być. Skąd takie zasolenie w Odrze? Między innymi z wód pokopalnianych. To może oznaczać, że w ciągu ostatnich tygodni nagromadziło się dużo spuszczeń wód pokopalnianych. To są wody słone, które zostały przechowane być może w jakimś zbiorniku zaporowym na Odrze, a potem nagle spuszczone. Ten glon w wodzie stojącej zbiornika bardzo dobrze się rozwinął, a później ktoś spuścił wodę razem z tym glonem i zabił nam 534 kilometry rzeki

https://tvn24.pl/polska/odra-katastrofa-ekologiczna-zlota-alga-w-odrze-czym-jest-ekspertka-wydaje-sie-ze-najblizej-prawdy-sa-niemieccy-naukowcy-6074350

Oczywiście jako ciekawostkę ichtiologiczną polecam:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wiadomosci-tvp-o-katastrofie-w-odrze-mowa-o-nieudacznikach-z-opozycji/wd6w03p,79cfc278

Oczywiście dla przeciętnego wyborcy i słuchacza wiadomego słuchowiska Odra i Wisła to jedna cholera. Gdzie Rzym, a gdzie Krym nie dociera. Czy wobec faktu, że jakieś 40% społeczeństwa jest wtórnymi analfabetami może to dziwić? Czekam na demokratów... ;)

Próbujemy załatwić wywiad dot. Odry. Ciężko to idzie, bo eksperci zarobieni :( Ale mamy nadzieję, że w pierwszej połowie przyszłego tygodnia będzie publikacja.

6 minut temu, Astro napisał:

Czekam na demokratów... ;)

Ale nie żadne Tuski, tylko Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców:

https://partia-strajk-przedsiebiorcow.pl/

Koniec z rozdawnictwem i wiecznym podnoszeniem podatków, a także łamaniem praw człowieka - czyli koniec z socjalistami i przestępcami:

https://partia-strajk-przedsiebiorcow.pl/liberalizm-wolnosc/obrazy-dla-polska-liberalna-strajk-przedsiebiorcow-memy-pl-sp/Polska Zjednczona/wb-component/292/

3 minuty temu, Antylogik napisał:

Ale nie żadne Tuski, tylko Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców

Super, ale powiedz mi, kto lubi pić tak rozcieńczony alkohol? :)
Nie jara mnie "homeopatia". To dla jakichś... trąconych solą (a wiesz jak się skończyło w Odrze). ;)

7 minut temu, Antylogik napisał:

Koniec z rozdawnictwem i wiecznym podnoszeniem podatków, a także łamaniem praw człowieka

A buca, a buca... (jeśli wiesz o co mi chodzi). :D:P

@Mariusz Błoński, mam nadzieję, że się nie obraziłeś - odpowiedziałeś po:

26 minut temu, Astro napisał:

Czekam na demokratów... ;)

Naprawdę nie czekałem Cię tu z mokrą szmatą. ;)

Świat się pali.

Sąsiad obok odkrywa swą twarz w tym pożarze - ujawnia się jako hipokryta ostateczny, jednocześnie nie rezygnując z zamiaru konsolidacji Europy pod siebie - ( Niemce to mądre ludzie którzy wiedzą że nie odpuszcza się w momentach takich jak ten) - vide przekonywanie własnej (niemieckiej) opinii publicznej o tym że za wschodnią granicą dzieje się bezprawie.

I tak o oto całkiem przypadkiem taki miły temat ilustrujący to bezprawie się pojawia w postaci tej katastrofy. Temat z atrybutem fizyczności, pomorem ryb który oddziałuje na zmysły odbiorcy propagandy anty polskiej w najlepszy dla propagandzista sposób.

Serio myślicie że wielkiego narodu niemieckiego nie stać na podobne afery w momencie kiedy właśnie jakaś by się przydała?

Nie wiem jakim to trzeba być idiotą. Być może takim żeby zapomnieć o tym jaki poziom niemieckia bezpieka reprezentowała tuż po połączeniu Niemiec. Jakie afery z sukcesem realizowała w polszy w latach 90 tych. A wojsko niemieckie nie tak dawno bombardowało szkoły na Bałkanach. 

• Downvote (-1) 1

W dniu 15.08.2022 o 15:05, Vinyl napisał:

A co do Odry: chyba z głupimi na tym forum do czynienia nie mam

Nie. Ale podział ludzi na głupich i mądrych jest mocno anachroniczny.
Ludzi się dzieli na wierzących w różne rzeczy. To jest prawdziwy podział bo on decyduje o postępowaniu a nie żadna tam "mądrość".
W Polsce są dwie silne grupy wierzących: wierzący rządowi i wierzący opozycji. Obie grupy każdego spoza swojego kręgu widzą jako obcego i wroga.

W dniu 18.08.2022 o 13:14, Mariusz Błoński napisał:

Ale mamy nadzieję, że w pierwszej połowie przyszłego tygodnia będzie publikacja.

Niezmiennie (mam nadzieję, że nie wypowiadam się tylko w swoim imieniu) CZEKAMY. Jeśli pojawiają się jakieś kłopoty z Twoim zdrowiem, to daj znak, najlepiej na priv. Z pewnością parę osób na KW coś się postara...

Kontaktowaliśmy się dotychczas z 4 specjalistami. 2 nie odpowiedziało w ogóle, 2 obiecało wywiad i na obietnicy się skończyło. Mamy pomysł na jeszcze 1 osobę, zaraz do niej napiszemy.

A co do zdrowia, te te prawie 3 tygodnie temu nagle zaczęło mi się kręcić w głowie i ciągle tak do końca nie przeszło. Na razie się diagnozuję. Na cito prywatnie mam specjalistyczne badania 1 września :) Cito na NFZ jest na grudzień :D