Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Mariusz Błoński

Ktoś ogarnia Facebooka? Potrzebujemy pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest taka. Na kopalnianym profilu na FB czasami pojawiają się nam trole. Problem w tym, że nie wiemy, jak ich zbanować. Na naszych prywatnych profilach nałożenie bana jest banalne. Natomiast na firmowym nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Owszem, znaleźliśmy instrukcje FB jak to zrobić. Jedna mówi o przejściu do odpowiedniej opcji i wyszukaniu usera. Tylko, że jak zaczyna szukać, to nie kończy.

Inna mówi o tym, żeby z poziomu posta wejść na lewą kolumnę i tam będzie opcja Posty itp. itd. Tylko, że takiej opcji nie ma.

Ktoś, kto ma własny profil firmowy na FB mógłby nam udzielić szczegółowej instrukcji, jak banować troli?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

NIestety nie mam konta firmowego, ale to nie może być jakoś skomplikowane, a co za tym idzie być może jest to kwestia techniczna po Waszej stronie? Objawy wskazują, że opcje są, tylko nie działają, w związku z czym proponuję a) zmienić przeglądarkę na chwilę i sprawdzić, Chrome, Firefox, Opera, b) upewnić się, że macie powyłączane, choćby na czas testu, jakieś adblocki (Opera i FF mają teraz wbudowane blockery, więc warto wyłączyć i sprawdzić).

Nie wiem też, co znaczy "wejść na lewą kolumnę", ale w tym filmiku pokazują, że chodzi o 3 kropki przy komentarzu, najpierw dajesz Ukryj komentarz, a potem masz do wyboru "Ban"

 

Edytowane przez radar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież masz tam zapewne rolę administratora.
Tylko jak np. robisz z telefonu to często wchodzisz w rolę użytkownika i blokujesz użytkownika prywatnie a nie na grupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo jest z komputera. Ale, jak pisałem, udało się znaleźć rozwiązanie, ten moduł jest wyjątkowo nieprecyzyjny.

W skrócie: FB opisuje to tak, że wchodzisz w odpowiednią opcję i tam masz spis osób, które lubią profil. I jest jak byk napisane, żeby wyszukać w tym spisie osobę, którą chce się zablokować i ją zablokować. Problem w tym, że wyszukiwanie takie trwa godzinami. Okazuje się, że nie należy wchodzić w spis osób, które lubią stronę, ale w spis osób... już zablokowanych. I z niego wyszukać osobę do zablokowania. Tam trwa to ułamki sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie za długą listę followersów widocznie, ofiary własnego sukcesu :)

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, radar napisał:

Macie za długą listę followersów widocznie, ofiary własnego sukcesu :)

 

Nie no, coś mają sp...sute. W końcu jak wyszukujesz kogoś na FB to odbywa się to szybko. Więc nie ma powodu, by i wśród tych 100 000 osób było szybko. Tym bardziej, że - jak napisałem - w innej opcji, jest szybko. Tylko jest to skrajnie nieintuicyjne, bo trzeba szukać osoby do zablokowania korzystając z listy już zablokowanych. :)
Swoją drogą, teraz przez ten tydzień trzeba było zablokować więcej kretynów, niż przez ostatnich 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowaliście tej opcji z banem z poziomu komentarza?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, radar napisał:

A próbowaliście tej opcji z banem z poziomu komentarza?

 

Nie znaleźliśmy jej. Brak takiej opcji w profilu firmowym. Jeśli banuję z poziomu komentarza na profilu firmowym, to okazuje się, że trol jest zbanowany tylko na moim profilu osobistym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mariusz Błoński napisał:

Nie znaleźliśmy jej. Brak takiej opcji w profilu firmowym. Jeśli banuję z poziomu komentarza na profilu firmowym, to okazuje się, że trol jest zbanowany tylko na moim profilu osobistym.

W takim razie może jest to problem z logowaniem się na 2 różne (osobiste i firmowe) konta, albo jakimś niepoprawnym ich połączeniu? Nie wiem czy takie coś jest możliwe w ogóle. Może przetestuj z użyciem 2 różnych przeglądarek i na jednej loguj się tylko na osobiste, a na drugiej tylko na firmowe? Generalnie nie masz tych 3 kropeczek tam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodzę z www to mam po lewej stronie: narzędzia administratora. Wtedy jestem administratorem i mogę wybrać "usuń komentarz i zablokuj autora" lub "Usuń post i zablokuj autora".
Jak wchodzę z telefonu to mam dla komentarzy tylko: "usuń komentarz". A dla postów mam "usuń post i członka grupy".
Jest po prostu różna obsługa w zależności od tego z czego korzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...